Відбулася тридцять дев'ята сесія районної ради, яку вів її голова Ігор Верчук.
На початку пленарного засідання присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять Героїв Небесної Сотні та всіх воїнів, які загинули за честь нашої держави.
Далі Ігор Верчук за традицією привітав колег-депутатів, які у міжсесійний період відзначили дні народження. Він також повідомив про кадрові зміни, що відбулися в районі у міжсесійний період. Так, відповідно до розпорядження Президента України та згідно з особистою заявою Юрій Поліщук звільнений з посади голови Ковельської райдержадміністрації. Депутати оплесками подякували Юрію Петровичу за роботу.
Начальником філії "Ковельський автодор" державного підприємства "Волинський облавтодор" призначений Роман Денисюк, в. о. військового комісара Ковельського об'єднаного міського військового комісаріату – Сергій Гладун, в. о. начальника управління Держземагентства у Ковельському районі призначений Іван Лукасюк, а заступником начальника відділу освіти Ковельської РДА призначений Олександр Шум.
Традиційно перед розглядом питань порядку денного обранці громади озвучили свої запити та запитання.
Зокрема, депутат Віктор Лук'янчук вкотре озвучив питання щодо поганої оглядовості на одному з автошляхів Ковельщини. Звертаючись до начальника міськвідділу внутрішніх справ Івана Туся, депутат нарікав, що жодної реакції від правоохоронців на його неодноразові звернення немає.
Присутній на сесії Іван Тусь поінформував, що з цього приводу необхідно звертатися в службу автомобільних доріг Волинської області та Управління ДАІ, адже згадане питання не є компетенцією Ковельського міськвідділу внутрішніх справ.
Віктор Лук'янчук також скерував депутатський запит на адресу голови Ковельської районної ради І. Верчука, міжрайонного прокурора В. Лопохи і начальника міськвідділу внутрішніх справ І. Туся щодо проведення додаткової службової перевірки з приводу фактів тиску окремими співробітниками Ковельського відділення ДАІ на автопідприємства, підприємців-перевізників під час Революції Гідності.
Запит Василя Олексюка стосувався забезпечення автобусним сполученням села Шкурата Ковельського району. Ольга Рудик наголосила на необхідності врегулювання питання податкової звітності для фермерських господарств. Лідія Козуля звернулася до керівника Ковельської філії ПАТ "Волиньобленерго" Андрія Герасимчука з приводу підсилення Тойкутського трансформатора, оскільки через низьку напругу в Тойкуті у людей виходять з ладу побутові електроприлади.
Андрій Герасимчук у відповідь пояснив, що в Тойкуті заплановано будівництво розвантажувальної підстанції, а у разі виникнення скарг просив споживачів звертатися за телефоном call-центру: 7-13-13.
Борис Андріюк у своєму запиті звернув увагу на високу аварійність на ділянці автомобільної дороги державного значення М-19, що проходить через селище Голоби. Депутат просив забезпечити облаштування належного двостороннього вуличного освітлення перехрестя в районі автобусної зупинки та під'їзних шляхів на вищевказаному відрізку автодороги, а також вирішити питання зі службою автомобільних доріг Волинської області щодо встановлення дорожніх знаків, які обмежують швидкість руху автомобільного транспорту до 40 км/год. на дорозі М-19 на ділянці, яка проходить через селище Голоби.
Депутат Михайло Киденько озвучив звернення жителів села Велицька щодо виділення пайового майна із колишнього КСП "Зоря". Запити були підтримані депутатами.
А от для підтримки запиту Анатолія Корнійчука голосів забракло. Анатолій Авакумович, адресуючи свій запит голові райради Ігорю Верчуку, просив звернути увагу на те, що з приміщення Поворської лікарської амбулаторії вивозяться меблі, обладнання, інші матеріальні цінності. Просив ініціювати проведення інвентаризації, надати копії документів про передачу, списання матеріальних цінностей, що були в Поворській лікарні за період з 30. 12. 2011 року по 30. 11. 2014 року.
Затверджуючи порядок денний, депутати підтримали пропозицію постійної комісії з питань сільського господарства, соціального розвитку села, регулювання земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів і внесли на розгляд сесії Звернення Ковельської районної ради до Волинської обласної ради щодо відміни окремих рішень стосовно надання в користування мисливських угідь. Питання вирішено розглядати першим, адже у залі на рішення депутатів з цього питання чекала чимала кількість мисливців Ковельщини.
З текстом Звернення присутніх ознайомив голова постійної комісії Віктор Лук'янчук.
Порушене питання викликало активне обговорення у залі. Свої думки висловили: Віктор Лук'янчук, Анатолій Корнійчук, Борис Андріюк, Петро М'якота, Володимир Андросюк, Ольга Рудик, Микола Рибак. Виступили й голова Люблинецької первинної мисливської організації Юрій Троцюк, голова міськрайонної організації Українського товариства мисливців і рибалок Петро Масло, голова ГО "Мисливсько-рибальський клуб "Стохід-Козацький" Микола Гетьманчук та ін.
Після обговорення Звернення депутати підтримали (його текст надруковано в сьогоднішньому номері газети на 5 стор.).
В ході сесії депутати внесли зміни до рішення районної ради від 3 лютого 2014 року, № 30/2 "Про районний бюджет на 2014 рік". Внесення змін і доповнень обумовлене зміною показників міжбюджетних трансфертів, перерозподілом коштів по головних розпорядниках, спрямуванням вільного залишку бюджетних коштів загального фонду районного бюджету.
Зокрема, виділено 19080 грн. для виконання робіт по капітальному ремонту зовнішньої огорожі ДЮСШ в смт Люблинці, 101652 грн. — для придбання матеріалів для утеплення покриття шкіл с. Козлинич та с. Дубового тощо.
Активними були обранці громади району й при розгляді питання "Про хід виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 09.12.2011 року, № 12/7". Інформував начальник Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області Іван Тусь.
Працюючи у форматі "запитання-відповіді", депутати вкотре порушили перед правоохоронцями болючу проблему незаконного обігу алкогольних напоїв, особливо спирту, в населених пунктах району. Віктор Лук'янчук акцентував увагу на торгівлі спиртом на центральному ринку Ковеля.
На думку Івана Туся, одним з основних факторів, що сприяють незаконній діяльності у цій сфері, є декриміналізація відповідальності осіб, які займаються виготовленням самогону та інших спиртних напоїв. Адміністративна відповідальність, яка настає за таке правопорушення, також мізерна — 170 гривень штрафу. Однак з боку працівників міліції проводиться відповідна робота в цьому напрямку.
Про роботу, яка здійснюється на теренах Ковельщини у сфері боротьби з незаконним переміщенням спирту і фальсифікованих підакцизних товарів, поінформував заступник начальника оперативного управління податкової міліції Луцької ОДПІ Роман Денисюк. (Як пояснив Роман Федорович, у зв'язку з реформуванням системи державної податкової служби Ковельський відділ податкової міліції був реформований шляхом скорочення і приєднання до Луцького міжрайонного відділу податкової міліції. На його базі було створено одне оперативне управління податкової міліції, яке обслуговує територію всієї Волинської області).
Детально проаналізував подану інформацію начальника міськвідділу внутрішніх справ депутат Сергій Повар, який хотів би бачити у документі більше конкретики. Зокрема, з питань, пов'язаних з діяльністю пилорам, порушеннями у сфері надрокористування, протидії незаконному обігу підакцизних товарів тощо. "В інформації немає даних, скільки перекрито "каналів" чи хоча б "струмочків" надходження спирту в Ковель і Ковельський район", – серед іншого зазначив Сергій Данилович, назвавши інформацію поверховою, яка носить в основному загальний характер.
Сергій Повар зазначив, що фракція, яку він представляє, утримується при голосуванні за запропонований проект рішення, яким передбачається взяти інформацію до відома. "Вважаємо, що районна програма профілактики правопорушень і злочинів не виконана", – підкреслив він, запропонувавши провести поіменне голосування. Однак ця пропозиція необхідної підтримки у залі не знайшла.
За результатами голосування проект рішення було ухвалено.
Далі депутати оперативно ухвалили рішення з питань "Про хід виконання районної цільової соціальної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 11.03.2011 року, № 6/5", "Про виконання Програми розвитку господарств населення Ковельського району на 2010-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 3.09.2010 року, № 38/5", "Про внесення змін до Програми розвитку земельних відносин, використання та охорони земель у Ковельському районі на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням районної ради від 9.07.2013 року, № 25/4", "Про Програму соціального захисту населення Ковельського району на 2015-2018 роки", "Про продовження дії Програми розвитку архівної справи в Ковельському районі на 2012-2014 роки, затвердженої рішенням районної ради від 28.09.2012 року, №20/7 на 2015 рік", "Про призупинення діяльності загальноосвітньої школи І ступеня с. Байківці", "Про План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів районної ради на 2015 рік", "Про підтримку Звернення Локачинської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до Земельного кодексу України щодо передачі повноважень з надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності".
На сесії створено тимчасову контрольну комісію ради у складі семи депутатів щодо розгляду скарг на роботу директора ЗОШ І-ІІ ст. с. Волошок. Головою комісії обрано Бориса Андріюка.
Розглянули депутати й звіт тимчасової контрольної комісії щодо ситуації із забрудненням води в річці Турії. Інформувала голова комісії, депутат райради Лідія Козуля, яка подякувала усім за плідну працю.
Проектом рішення передбачалося припинити повноваження вищезгаданої тимчасової контрольної комісії, яка працює уже понад два роки. Однак депутат Петро М'якота запропонував її роботу продовжити, адже вона дієва та ефективна, завдяки її діяльності протягом останнього часу не було зафіксовано жодного викиду в річку Турію. В результаті депутати проголосували за продовження роботи тимчасової контрольної комісії до кінця каденції районної ради шостого скликання.
В "Різному" Петро М'якота запропонував внести окремим питанням в порядок денний наступної сесії обговорення відповідей на депутатські запити. Депутат Андрій Броїло висловив пропозицію звернутися до Волинської облдержадміністрації з приводу призначення начальника відділу освіти Ковельської райдержадміністрації. Окремі виступи, ряд критичних зауважень депутатів стосувалися роботи управління агропромислового розвитку РДА.
Розглянувши всі питання порядку денного, депутати завершили роботу сесії.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар