11 грудня ц. р. відбулося друге пленарне засідання шістдесят третьої сесії Ковельської міської ради.
Перед розглядом питань порядку денного депутати озвучили свої запити та звернення. Зокрема, Віра Федосюк на прохання батьків юних ковельчан порушила питання щодо освітлення навчальних закладів міста, адже, за її словами, окремі їх керівники економлять електроенергію, не вмикаючи освітлення на території і у приміщеннях дитячих садочків та шкіл. З метою обстеження навчальних закладів міста для виявлення та усунення цієї проблеми у своєму запиті вона запропонувала створити комісію у складі працівників освіти, комунального відділу міськвиконкому, депутатів міської ради. Народні обранці підтримали запит колеги.
Від імені потерпілих внаслідок злочинних дій керівника ТзОВ "Ковельський ЖБК" О. Вовка мешканців Ковеля та Ковельського району виступила Любов Сахарова. Про свою проблему ковельчани нагадують майже на кожній сесії міської ради, й того дня прийшли до сесійної зали, аби наполягти на тому, щоб депутати відреагували на їхнє колективне звернення, прийнявши рішення, яким позбавили б статусу депутата Ковельської міської ради колишнього міського голову Сергія Кошарука.
У результаті народні обранці підтримали депутатський запит міського голови Олега Кіндера, який доручив секретарю міської ради Михайлу Гетьману і голові постійної комісії з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку Роману Ляшуку перевірити факти, на підставі яких громада вимагає вдатися до процедури відкликання депутата міської ради С. Кошарука, а також визначитись, в якій площині прийматиметься дане рішення.
Реагуючи на виступ ковельчанки, Сергій Кошарук намагався спростувати усі звинувачення, які звучали на його адресу, назвавши їх такими, що виглядають як наклеп, адже, як він зазначив, свою непричетність до цієї справи довів у законний спосіб.
Однак, визнаючи той факт, що людей таки було ошукано, Сергій Кошарук у своєму запиті запропонував депутатам передбачити у міському бюджеті на 2015 рік кошти для часткового вирішення цієї проблеми, аби в подальшому мати можливість звернутися з проханням про співфінансування до обласної ради та Верховної Ради України. Проте кількості депутатських голосів не вистачило для підтримки запита С. Кошарука. Як, власне, і наступного – стосовно першочергового надання вільних земельних ділянок сім'ям ковельчан-учасників АТО, аргументуючи це тим, що даний запит дублює попередньо прийняті рішення міської ради щодо забезпечення наділами учасників АТО та їхніх сімей.
Взявши слово, голова ради ГО "Комітет громадського спротиву" Микола Печенюк висловив критичні зауваження на адресу міської влади, представники якої, з його слів, не цікавляться і не сприяють роботі створеного представниками очолюваної ним громадської організації волонтерського центру. Натомість за їхньої підтримки були створені всі умови для роботи Ковельського центру допомоги 51-й ОМБР.
У свою чергу, депутат Віра Федосюк висловила позитивну думку стосовно того, що у Ковелі існує два волонтерські центри, адже завдяки їхній роботі в області наше місто найактивніше допомагає тим, хто перебуває в зоні АТО. А також закликала депутатський актив долучитися до збору коштів на новорічні подарунки для дітей з тих областей, де зараз ведуться воєнні дії.
Були й приємні моменти: міський голова Олег Кіндер вручив ряд відзнак місцевого та обласного рівнів з нагоди Дня місцевого самоврядування та інших пам'ятних дат.
Далі депутати працювали згідно з порядком денним. Зокрема, міська рада дала дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у приватну власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд за рахунок земель Ковельської міської ради, не наданих у власність чи користування, родинам чотирьох загиблих під час антитерористичної операції на Сході України, а також сім'ї пораненого війьковослужбовця-учасника АТО.
Ще один проект рішення щодо виділення земельних ділянок сім'ям загиблих буде розглянутий вже на наступній сесії міської ради.
Варто нагадати про те, що на першому пленарному засіданні 63-ї сесії міськради вирішено тимчасово призупинити прийняття рішень міської ради щодо надання (відведення) земельних ділянок, відповідно до якого було відмовлено у наданні дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам, окрім тих заявників, котрі призвані Ковельським ОМВК по заходах часткової мобілізації з початку 2014 року, контрактників, добровольців та виконують завдання по здійсненню антитерористичної операції на Сході України, а також ліквідаторів аварії на ЧАЕС, дітей-сиріт, ветеранів війни, учасників бойових дій.
З метою підвищення соціальних стандартів військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України в частині забезпечення земельними ділянками під житлову забудову, враховуючи основні напрямки територіального розвитку міста Ковеля та результати містобудівного моніторингу щодо реалізації містобудівної документації, міська рада вирішила дозволити розробити містобудівну документацію "Проект внесення змін до генерального плану міста Ковеля Волинської області" та визначити замовником документації відділ містобудування та архітектури міськвиконкому.
На сесії також розглянуто й інші питання, що регулюють земельні відносини в місті, внесено зміни до міського бюджету на 2014 рік.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар