Міський голова Олег Кіндер провів зустріч з представниками громадських організацій та формувань, громадськими активістами, на якій обговорено вимоги та пропозиції щодо подальшої співпраці, які були сформовані за результатами "круглого столу", що відбувся 26 грудня 2014 року з ініціативи громадських організацій ВГО "Комітет громадського спротиву", "Правий сектор Ковельщини", "Майдан Гідності", ГФ "Охорона порядку" та ін.
Присутні мали змогу з перших вуст почути про те, як представники органів влади м. Ковеля відреагували на ряд доведених до їхнього відома вимог, а також задати питання, які їх цікавили.
У діалозі з громадськістю взяли участь міський голова Олег Кіндер, його перший заступник Анатолій Трофимук, заступник Ігор Прокопів, секретар міської ради Михайло Гетьман, керуючий справами міськвиконкому Володимир Бойко, керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Варто відзначити, що розмова вийшла конструктивною, адже до розгляду кожного пункту вимог та завдань керівництво міста підійшло виважено і серйозно.
Беручи до уваги те, що, на думку міської громади, виникла гостра необхідність контролю за діяльністю влади, було запропоновано прийняти рішення щодо розширення складу членів виконавчого комітету Ковельської міської ради на рівних умовах з числа представників від громадського сектору міста Ковеля. Й ще одна умова: членів громадського сектору до виконавчого комітету міської ради громада буде делегувати самостійно, шляхом висування кандидатур на засіданні громадських організацій міста.
Про те, як це реалізувати в межах чинного законодавства, інформував керуючий справами міськвиконкому Володимир Бойко. Він, зокрема, зазначив, що міськвиконком формує міська рада, яка визначає його кількісний склад.
Як він пояснив, до складу діючого виконавчого комітету Ковельської міської ради входять міський голова, два його заступники, секретар міської ради та керуючий справами міськвиконкому, а також троє представників найбільш чисельних сфер діяльності (промисловість, транспортна та бюджетна сфери).
Міський голова Олег Кіндер доповнив вище сказане наступним:
– До нинішнього складу міськвиконкому у свій час ввійшли представники зазначених галузей: директор ПрАТ "Ковельські ковбаси" Володимир Головатий, колишній начальник вагонного депо Ковель Олексій Богдан, головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук. Під час його формування на сесію міської ради була внесена пропозиція від громадських організацій включити до складу виконавчого комітету голову асоціації захисту прав малого та середнього бізнесу "Підприємці Ковеля", кандидатуру якої депутатський корпус міської ради не підтримав. Іншої пропозиції від громадськості так і не надходило. Тому сьогодні я готовий внести пропозицію на сесію міської ради щодо розширення складу міськвиконкому, аби представники громадськості мали змогу впливати на його рішення.
Заступник голови ВГО "Комітет громадського спротиву" Ігор Пініс зазначив, що пропозиція включити до складу міськвиконкому представників громадськості виникла не через те, що хтось хоче "по-своєму" вирішувати ті чи інші питання, змінювати існуючу систему, а, в першу чергу , для того, щоб вчитися, переймати набутий досвід, налагоджувати діалог між суспільством та владою. Тож, на його думку, для відкритої та прозорої роботи органів влади до складу виконавчого комітету міської ради варто ввести ще 3–5 осіб – представникам найактивніших громадських організацій міста.
Задля контролю та повного очищення від корупції й осіб, які продукують, створюють злочинні схеми незаконного збагачення, хабарництва, некомпетентності та цинічного саботажу щодо повноцінної, відкритої та прозорої роботи органів влади та правоохоронних органів, громадськість запропонувала створити в Ковельській міській раді постійну депутатську комісію з обов'язковою участю у ній представників громадського сектору.
З цього приводу дав роз'яснення секретар міської ради Михайло Гетьман.
– Згідно із положеннями Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міської ради входить питання щодо утворення та ліквідації постійних комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій, – зазначив він. – Відповідно до законодавства постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду, підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
Рішенням Ковельської міської ради від 11. 11. 2010 року, № 1/5 утворено постійні комісії міської ради та рішенням від 9. 12. 2010 року, № 2/34 затверджено положення про постійні комісії, в якому зазначено функціональну спрямованість і порядок організації їх роботи.
Серед інших міською радою було створено постійну комісію з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку, до компетенції якої входить здійснення дієвого контролю з наступних питань: аналіз стану злочинності в місті, порушення законодавства про боротьбу зі злочинністю, робота правоохоронних органів, а також участь в організаційних заходах спільно з працівниками правоохоронних органів, інших зацікавлених організацій щодо підвищення ефективності роботи по боротьбі зі злочинністю та профілактики правопорушень, дотримання прав людини, забезпечення громадського порядку.
Згідно з вимогами чинного законодавства про місцеве самоврядування в Україні тимчасові контрольні комісії ради є її органами, які обираються з числа депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, в закритому режимі. Депутати, які входять до її складу та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, що у її процесі стане їм відомою.
Михайло Гетьман також зауважив, що на засіданнях постійних та тимчасових комісій можуть бути присутні представники громадськості, як це, для прикладу, відбувалось під час роботи тимчасової комісії міської ради з перевірки фінансово-господарської діяльності Ковельського управління водопровідно-каналізаційного господарства.
Згідно з регламентом Ковельської міської ради постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії та робочі групи із залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів.
Під час обговорення цього питання міський голова Олег Кіндер звернув увагу присутніх на ще один важливий момент: згідно з чинним законодавством постійні та тимчасові комісії можуть створюватись лише з числа депутатів, які, в свою чергу, для вирішення або вивчення певних питань мають право залучати інші категорії населення, працівників установ та організацій. Він підтримав пропозицію створити в Ковельській міській раді ще один постійно діючий орган за умови, якщо громада визначиться з його метою і завданнями.
Вислухавши посадовців, представники громадських організацій висловили спільне рішення щодо доцільності створення робочої групи, до якої, окрім громадськості, для вирішення тих чи інших питань мають залучатися депутати міської ради. Аби не відкладати справи, міський голова Олег Кіндер дав відповідне доручення секретарю міської ради Михайлу Гетьману. Адже, на його переконання, орган, який буде працювати в інтересах територіальної громади, лише сприятиме його роботі на посаді міського голови.
Принциповим для ковельчан є питання контролю витрат Ковельської міської ради, її структурних підрозділів та інших підзвітних та підконтрольних установ, комунальних підприємств, засновником (співзасновником) яких є Ковельська міська рада. Тому, аби міська громада не залишалась осторонь, з'явилась пропозиція на базі сайту Ковельської міської ради створити розділ з вільного доступу до цієї інформації.
Про те, на якому рівні ведеться ця робота, розповіла начальник фінансового управління міськвиконкому Валентина Романчук, котра, зокрема, повідомила про те, що згідно з положенням Бюджетного кодексу фінуправління зобов'язане оприлюднювати квартальні, річні звіти та затверджений бюджет в ЗМІ та на сайті міської ради. Сьогодні запроваджена нова програма, завдяки якій інформація щодо моніторингу фінансових операцій у межах, доведених фінуправлінням, надається щоденно. Однак, як наголосила головний фінансист міста, очолюване нею відомство готове до обміну думками і пошуку компромісів з найширшого кола питань.
Присутні на зустрічі громадські активісти наполягали лише на тому, щоб ця інформація подавалася в доступній і зрозумілій для кожного формі, аби ковельчани могли зорієнтуватись, на що конкретно і з якою метою були витрачені ті чи інші бюджетні кошти.
Міський голова Олег Кіндер зазначив, що з приводу цього не може бути ніяких заперечень, якщо це стосується бюджетних видатків. Однак, згідно з чинним законодавством, ні міський голова, ні міська рада не можуть втручатися в господарську діяльність комунальних підприємств, які разом із тим підзвітні й підконтрольні міській раді, а, відповідно, і міській громаді. Зважаючи на це, про результати своєї роботи керівники комунальних підприємств щомісяця звітують на засіданнях постійної комісії з питань житлово-комунального господарства.
У свою чергу, присутні на зустрічі представники міської громади висловили бажання щомісяця читати на сайті міської ради звітну інформацію про фінансового-господарську діяльність кожного міського комунального підприємства.
Не менш зацікавлено тривало обговорення наступної пропозиції стосовно оприлюднення інформації про отриману заробітну плату, доплати, премії Ковельському міському голові, його заступникам, керівникам структурних підрозділів міської ради, керівникам комунальних підприємств за 2014 рік.
Як зазначив з цього приводу керуючий справами міськвиконкому Володимир Бойко, згідно з чинним законодавством на заробітну плату працівників виконавчого комітету міської ради щороку закладаються відповідні бюджетні призначення. Щодо публікації розмірів заробітної плати конкретних посадових осіб законодавством передбачено обов'язкове декларування всіх доходів працівників органів місцевого самоврядування, а декларації голови, його заступників, секретаря ради, керуючого справами міськвиконкому щороку друкуються у пресі.
Проте в ході розмови стало зрозуміло, що не всіх влаштовує така "подача" цієї інформації, тому громадськість просить передбачити публікацію розмірів заробітних плат та премій посадовців на сайті Ковельської міської ради щомісячно. Міський голова наголосив, що він та його заступники обов'язково оприлюднять декларації про доходи за 2014 рік згідно чинного законодавства на сайті міської ради та в газеті "Вісті Ковельщини". Однак зауважив, що примусити підлеглих оприлюднювати розмір заробітної плати та премій щомісяця він не має законних підстав, оскільки це не передбачено законодавством. Це справа добровільна. Тому задовольнити цю вимогу можна лише за згодою особи, якої стосується ця інформація.
Окрім вимог та пропозицій, громадськість міста визначила й ряд завдань, які просить взяти до уваги новоствореній робочій групі. Міський голова Олег Кіндер під час зустрічі не залишив поза своєю увагою окремі з них. Зокрема, що стосується створення комісії (групи) з контактів з підприємствами/підприємцями м. Ковеля, в тому числі і з тими, структурні підрозділи яких розташовані на території міста, на предмет взаємодії, інвестицій, обговорення та погодження планів міської влади з покращення міської інфраструктури, забезпечення робочими місцями тощо.
Проте сумніви щодо доцільності створення окремого такого органу висловив начальник відділу економічного розвитку міськвиконкому Андрій Товстига, котрий зазначив, що вказані вище функції виконує координаційна рада з розвитку підприємництва в м. Ковелі. До її складу входять 23 учасники, з яких 10 – підприємці, представники громадських організацій, керівники промислових підприємств. Однак, на його думку, з певних причин варто оновити її склад. На одній з останніх сесій міська рада затвердила Програму розвитку малого та середнього підприємництва в м. Ковелі на 2015 –2016 роки. Оскільки підприємці входять до складу координаційної ради на паритетних засадах під час розробки Програми вони мали змогу подати свої пропозиції, про що були поінформовані. Проте слід зауважити, що жодної пропозиції від них не надійшло. А це може бути свідченням їх пасивності.
Андрій Товстига також зазначив, що на сайті наведена інформація про наявні інвестиційні проекти та пропозиції (будівництво сміттєпереробного заводу, спортивно-розважальний комплекс, туристично-рекреаційна зона).
Стосовно будівництва у Ковелі сміттєпереробного заводу А. Товстига нагадав, що місто мало реального інвестора (ТзОВ "Інвестиційна компанія "Марконі"), який готовий був вкласти кошти в цей проект і брав на себе чіткі зобов'язання щодо створення кількості необхідних робочих місць, реорганізації існуючого полігону твердих побутових відходів та ін. З його слів, пропозиція фірми-інвестора вирішила б проблему утилізації відходів та вивозу сміття у місті. Однак усім відомі обставини, які завадили просуванню цієї справи.
На сьогодні немає відгуків й на інвестиційну пропозицію проекту "Спортивно-розважальний комплекс у м. Ковелі" (реконструкція стадіону "Локомотив").
Після тривалої дискусії присутні погодилися з думкою щодо зміни складу нині діючої координаційної ради з розвитку підприємництва в м. Ковелі, а міський голова, в свою чергу, зауважив, що ковельчани, виявивши під час обговорення цього питання високу активність та зацікавленість у вирішенні порушених проблем, вкотре довели про свою небайдужість і високу суспільну самосвідомість.
Окремо міський голова зупинився на питаннях, що стосуються учасників антитерористичної операції на Сході України та їх родин, котрі просять міську владу виконати обіцянку й надати їм ділянки землі під будівництво.
Зокрема, він сказав, що у Ковелі порівняно з іншими містами Волинської області в цьому напрямку зроблено чимало. Однак, зважаючи на емоційно-негативний настрій населення та соціальну напругу, виникли певні непорозуміння між міською владою та батьками і дружинами бійців-учасників АТО, військових, що загинули на Сході України.
Сесійні "баталії", які мали місце минулого року, а також обставини, що цьому передували, спонукали останніх звернутися до мера міста з вимогою публічно вибачитись перед ними за його, на їхню думку, неприпустиму поведінку. На це міський голова відповів, що розуміє стан людей, які зіткнулися з такими випробуваннями, і з повагою ставиться до думки кожного. Проте у даній ситуації мало місце неправильне трактування його слів, сказаних під час прийому громадян. У жодному разі він не хотів нікого образити. Свідомо чи не зовсім, його слова були сприйняті неправильно. А "підігріли" ситуацію, скориставшись моментом, окремі "правдолюби", які сьогодні, граючи на настроях людей, ще більше розколюють суспільство. Тому замість того, щоб виявляти зайву агресію, Олег Олексійович закликав до єдності й співпраці заради загального благополуччя ковельчан.
Присутнім також цікаво було дізнатись про те, чи є у міській раді списки поранених і тих, хто знаходиться в зоні АТО. Заступник міського голови Ігор Прокопів зазначив, що така інформація є, проте офіційною її вважати не можна. Дані, що стосуються поранених, збираються з різних джерел волонтерами та відділом охорони здоров'я міськвиконкому, які співпрацюють та постійно оновлюють інформацію. Є списки мобілізованих, однак серед них – не всі учасники АТО.
Аби отримати офіційну інформацію про військовослужбовців, поранених в зоні АТО, міська влада неодноразово зверталась із відповідними запитами у Ковельський міський об'єднаний військовий комісаріат, на які отримала відповідь, що цією інформацією там не володіють. Однак і міська влада, і волонтери координують свої зусилля для того, аби отримати вичерпну інформацію про поранених. Впродовж року зроблено чимало для того, аби допомогти поранени
Залишити коментар