– Я придбав земельну ділянку в селі Дубовому (новий житловий масив) по вул. Грушевського. Та, на жаль, я та деякі інші власники землі (таких є понад 10 чоловік) вже протягом півроку не можемо вирішити питання підведення лінії електропередач до будинку.
Петро СТАСЮК, житель с. Підріжжя.
– За інформацією, наданою Ковельською філією, в межах нового житлового масиву в с. Дубовому по вул. Грушевського, Сонячній, І. Франка, Васюка побудовані ПЛ-0,4 кВ в ізольованому варіанті за кошти власників земельних ділянок до 2012 року.
Внаслідок того, що з 09.03.2013 року увійшли в дію нові "Правила приєднання електроустановок споживачів", приєднання абонентів населення до побудованої в межах масиву ПЛ неможливе, оскільки відповідно до "Правил приєднання електроустановок споживачів" приєднання абонентів населення до абонентських мереж заборонено.
Ковельська філія неодноразово проводила роз'яснювальну роботу з власниками земельних ділянок, які зверталися у філію щодо порядку здійснення приєднання в межах нового житлового масиву, а саме: приєднання абонентів населення може бути здійснено тільки після передачі на баланс ПАТ "Волиньобленерго" ПЛ-0,4 кВ, що побудована в межах житлового масиву.
Дубівській сільській раді потрібно розпочати процес прийому-передачі на баланс філії повітряної лінії, побудованої в межах масиву. Дана процедура не вимагає матеріальних затрат.
– Ми, жителі Колодяжного, в 2013 році писали листа до народного депутата України Степана Івахіва, аби він нам допоміг завершити капітальний ремонт дитячого садка. Дещо вже зроблено в цьому плані, але роботи ще не зовсім завершені.
Віра ЛИСЮК, пенсіонерка.
– Проблему з дитячим садочком в селі знаю. На даний час проведено коригування проектно-кошторисної документації та направлено її в департамент житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації, який є замовником даних робіт. Підрядником вказаних будівельних робіт є підприємство ТзОВ "Житлобуд-2" м. Луцьк. Для завершення його будівництва необхідні кошти у сумі понад 6 млн. грн.
Районною владою подані пропозиції до обласної ради, аби вона посприяла нам. Варто сказати, що ремонтні роботи можуть проводитися і за рахунок місцевого бюджету, тобто спільно.
– Також мене цікавить питання облаштування санвузла в місцевій школі.
Віра Лисюк, пенсіонерка.
– Роботу над поліпшенням комфорту в сільських навчальних закладах районна влада проводить. Результатом її стало зменшення кількості сільських шкіл, де не було внутрішніх санвузлів. Щодо ситуації із облаштуванням санвузла в школі у вашому селі, то в нинішньому році кошти не передбачено. Та питання – в нас на контролі.
Відділом освіти в 2014 році виготовлена проектно-кошторисна документація на облаштування внутрішніх санвузлів. Вартість робіт становила станом на грудень 2014 року 619 тис. грн. Швидше всього, кошти будуть виділені у 2016 році.
– Будинок культури в нашому селі Колодяжному знаходиться в аварійному стані. Молоді, та й усім іншим, ніде проводити культурно-масові заходи. Чи будуть виділені кошти із районного бюджету на реконструкцію цієї будівлі?
Олена СІЛЬЧУК.
– Цілком розділяю Вашу стурбованість. Будинок культури знаходиться на балансі Колодяжненської сільської ради, яка ще у 2011 році виготовила проектно-технічну документацію на реконструкцію будинку культури. В зв'язку з відсутністю коштів ремонтні роботи цього приміщення не проводились. У березні 2015 року відділом культури райдержадміністрації подані пропозиції до Плану заходів з реалізації на 2015-2017 роки Стратегії розвитку Волинської області щодо виділення коштів на капітальний ремонт Колодяжненського БК з обласного бюджету. Об'єкт також може фінансуватися з бюджету сільської ради, там є можливості.
– Я висловлююсь від імені громади, яку турбує низька орендна плата за здачу земельних паїв.
Тетяна ПЕТРУК, жителька с. Колодяжного.
– На території Колодяжненської сільської ради СТзОВ ім. Лесі Українки у 2014 році використовувало 1247,6 га земель у власників земельних часток (паїв). Договори оренди укладались у 2009-2010 роках терміном на 5-10 років. Орендна плата у відсотках до нормативної грошової оцінки становила: 3% – рілля, 1% – пасовище. Середня плата за 1 га на рік складає 168,20 грн.
За наявною у мене інформацією, з Вашими жителями проведений стовідсотковий розрахунок за оренду паїв. Водночас хочу повідомити, що вартість орендної плати за здачу в оренду земельних паїв залежить від нормативно-грошової оцінки, і в межах району становить від 138,0 грн. за один гектар (Кричевичівська сільська рада) до 566,4 грн. (Радошинська сільська рада).
– Вікторе Теодосійовичу, Вас турбують жителі Пісочного. Нам повідомили про те, що ФАП у селі буде закрито. Тоді як бути мешканцям села, де купувати найнеобхідніші ліки?
– Дякую Вам за активну позицію, але хочу вас запевнити, що фельдшерсько-акушерський пункт в селі Пісочному працює і буде працювати.
Щодо придбання ліків на ФАПі, то питання нині вирішується фахівцями Ковельського МТМО, адже пройшли зміни в податковому законодавстві, і для того, щоб купувати найнеобхідніші ліки безпосередньо на фельдшерсько-акушерському пункті, необхідне встановлення касового апарату.
– Також нас цікавить такий факт: хто контролює ціни в магазинах нашого села? Адже хліб, зокрема "Ковельський", у місцевих торговельних закладах має різну вартість.
– Якщо говорити про встановлення цін в магазинах, то відповідно до ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів.
Щодо вартості хліба, то хочу зазначити, що в торговельні заклади Пісочненської сільської ради хліб та хлібобулочні вироби завозить сам виробник ПрАТ "Ковельський хлібокомбінат" за ціною 4,80 грн. за буханку. Роздрібна ціна хліба в магазинах (зокрема хліба "Ковельський") становить 5,10 грн., тобто розмір торговельної надбавки не перевищує 6% до ціни виробника відповідно до вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 16.07.2008 р., № 249.
– Нас турбує вартість проїзду в транспортних засобах. Якщо бути більш конкретними, то, наприклад, проїзд за маршрутом "Ковель-Поворськ" раптово підвищився із нещодавніх 9 гривень до теперішніх вже 13.
Оксана ГАЛАЙДА.
– Вартість проїзду в приміських автобусах дійсно зросла в зв'язку із подорожчанням паливно-мастильних матеріалів (в середньому на 50 відсотків). На даний час згідно з тарифною сіткою приміського автобуса "Ковель-Поворськ", затвердженої замовником перевезень – облдержадміністрацією, вартість проїзду з м.Ковеля до села Пісочного, залежно від місця зупинки автобуса, становить від 12,00 грн. до 12,90 грн.
– Це Вас турбує Іван Сидорук, Заслужений працівник культури України. Я хотів би своїм запитанням звернути Вашу увагу і увагу керівників району до такої проблеми.
Істориками-краєзнавцями доведено, що у 1846 році Тарас Шевченко восени відвідав Ковельщину, зокрема село Вербку. Церква, що стояла тоді на місці монастиря, була Троїцькою. І навколишні села, навіть до сьогодні, мають храмове свято на Трійцю ("Зелені" свята).
Тепер, як мені відомо, споруди, де перебував Великий Кобзар, не увіковічені належним чином, як це слід було б зробити.
Ще б я Вас просив як культурний діяч на свято "теплого" Миколи (у травні) провести захід пам'яті Тараса Григоровича у Колодниці.
– В цьому році з нагоди 201-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка біля монастирського храму Різдва святого Іоанна Предтечі у с. Вербці встановлено інформаційний банер на місці, де у 1944 році під час бойових дій у роки Другої світової війни згоріла церква, яку у 1846 році відвідав та змалював український поет відповідно до розпорядження Київського, Подільського та Волинського генерал-губернатора Д. Г. Бібікова за завданням Археографічної комісії.
Щороку, 22 травня, біля символічної могили Т. Шевченка в с. Колодниці проводиться тематичний захід "Не заросли Тарасові шляхи, і слава Кобзарева не померкне" за участю громадськості Ковельщини.
Цьогоріч, в травні, в с. Вербці заплановано проведення заходу, приуроченого до 154-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі під Каневом.
– Я щиро дякую Вам у сприянні з роботами, що стосувалися благоустрою нашої школи. Ще хочу поцікавитись тим, чи буде в цьому році відремонтовано санвузли і каналізацію в нашому навчальному закладі?
Сергій ЛИСЮК, директор школи с. Дрозднів.
– За останні роки в районі відновлювались внутрішні санвузли в першу чергу в типових загальноосвітніх школах, де за проектом вони передбачались, але ніколи не функціонували. На заміну сантехнічного обладнання та ремонт каналізації у вашому навчальному закладі із районного бюджету в цьому році закладені кошти в сумі 40 тис. грн. Роботи розпочнуться із червня.
– Вікторе Теодосійовичу, до Вас звертається жителька села Тойкута Тетяна Ващук. Мене цікавить адміністративно-територіальна реформа (об'єднання територіальних громад). Які зміни слід очікувати? І конкретно, на прикладі нашого села, де буде знаходитись центр згаданої вище громади?
– Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування для того, щоб якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.
Підписаний Президентом України 3 березня ц. р. Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад" визначає конкретний механізм добровільного об'єднання територіальних громад, якого раніше не існувало. Створення потужних, самостійних та самодостатніх територіальних громад є важливою частиною процесу децентралізації.
Щодо об'єднання, то тут будуть враховуватись різні фактори: історичні, культурні, фінансові та інші. Дивлячись на досвід сусідів-поляків, бачимо, що в них ця реформа найуспішніше втілилась в життя.
До слова, громада сама повинна вирішити, з якими сільськими радами потрібно об'єднатись. Якщо говорити конкретно, то одним із варіантів можливого об'єднання могло бути об'єднання Тойкута, Доротища, Облап, Городища та Дубового.
"Плюси" таких переформувань: фінансування та податки ідуть на громаду. А найголовніше – всі повноваження залишаються на місцях. Якісні зміни, відповідно, відбудуться і в галузі освіти, які дадуть в подальшому позитивний результат – якісну освіту.
Користуючись нагодою, пропоную жителям Ковельщини долучитись до обговорення перспектив об'єднання територіальних громад району. Свої пропозиції до робочої групи можна надсилати на адресу райдержадміністрації: e-mail: //www.koveladm.gov.ua/; поштова адреса: м. Ковель, вул. Незалежності, 73, каб. 401.
– Вікторе Теодосійовичу, звертається до Вас Валентина Січкар, голова Ковельської районної організації ветеранів України. Хочу запитати таке: чи будуть виділятись кошти на протезування зубів учасникам АТО, чи будуть надаватись путівки на санаторно-курортне лікування?
– Для забезпечення зубопротезування учасникам АТО, які мають посвідчення, необхідно звернутися в госпрозрахункове ортопедичне відділення Ковельського МТМО по вул. Незалежності, 75 (стоматологічна поліклініка).
Зубопротезування буде проводитися безкоштовно, в межах виділених коштів. Для більш детальної інформації зателефонуйте за номером 5-35-80 або безпосередньо поспілкуйтеся із завідувачем зубопротезного відділення Ковельської стоматологічної поліклініки Яненком Миколою Лук'яновичем.
– Розуміючи сьогоднішню складну політичну та соціально-економічну ситуацію в державі, цікавлюсь заодно і ветеранською організацією. Яке фінансування передбачено на цей рік?
– Фінансування районних громадських організацій проводиться відповідно до статті 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Програми соціального захисту населення Ковельського району на 2015-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 28 листопада 2014 року, № 39/14. На підтримку статутної діяльності Ковельської районної організації ветеранів України заплановані кошти в сумі 10 тис. грн. Головним розпорядником коштів, виділених на фінансову підтримку статутної діяльності районних громадських організацій, є управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
– Це – Олена Балецька, директор ЗОШ І-ІІІ ст. Дубового. Вітаю Вас із призначенням на посаду голови РДА, бажаю подальших успіхів в роботі, які б сприяли добробуту і процвітанню нашої Ковельщини.
Телефоную, аби дізнатись, чи планується виділяти кошти на ремонт ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Дубовому, де, зокрема, аварійне приміщення спортзалу? Слід врахувати і те, що кількість учнів в навчальному закладі збільшується. Тому, виходячи із цього, незаперечним є той факт, що незабаром доведеться перейти на навчання в дві зміни.
– В минулому році у вашому навчальному закладі були розпочаті ремонтні роботи. В цьому році будемо їх довершувати. Плануємо долучити до цього і кошти із сільського бюджету, оскільки, окрім запланованого, потрібно замінити і покрівлю приміщення школи, і провести ремонт фасаду.
Те, що будемо робити найперше, – це проведемо заміну теплотраси, встановимо ще один котел. Оновлення також потребує і сама система зовнішнього і внутрішнього опалення, на що закладені кошти в сумі 184 тис. грн.
– Мене турбує як директора недобудована школа в нашому селі – Білині.
– Продовження будівництва нової сучасної загальноосвітньої школи у с. Білині є вкрай нагальною потребою. Адже в приміському селі проживає багато молоді, за останні роки значно покращилася демографічна ситуація у населеному пункті (в 2014 році народилася 41 дитина).
Це найважливіший соціально-значимий об'єкт району, розрахований на 198 місць.
Нинішній стан зведеної будівлі викликає велике занепокоєння, адже там лише влаштована кроквяна система без покрівлі з металочерепиці, і будівля піддається руйнації, тому ми нині вирішуємо питання з коштами. Відповідні пропозиції подані в облдержадміністрацію та включені до Плану заходів з реалізації на 2015-2017 роки Стратегії розвитку Волинської області.
Загальна кошторисна вартість складає понад 25 млн. 238 тис. грн., обсяг виконаних робіт за минулі роки становить 6 млн. 178 тис. грн. Для завершення будівництва необхідно близько 20 млн. грн.
– Який порядок надання земельних ділянок учасникам АТО (в якому розмірі можна отримати землю), чи надавались вони військовослужбовцям, чи можна землю отримати в місті Ковелі та в селах району? Цікавлюсь, бо в мене багато знайомих, які проходили військову службу на Сході України.
Юрій МИШКОВЕЦЬ, житель с. Дубового.
– Право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок регулюється Земельним кодексом України.
Земельні ділянки можуть бути надані громадянам у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених частиною 1 статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.
б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва інд
Залишити коментар