– Доброго дня, Ігоре Васильовичу. Володимир Кравчук турбує. Хочу поставити Вам декілька запитань. Перше, на сайті kowel.com.ua була опублікована інформація, що Ви будете балотуватися на Ковельського міського голову від Народного фронту. Мене цікавить, членом якої партії Ви є, бо наскільки я знаю, Ви – голова обласної організації Української Народної Партії.
– Дякую, пане Володимире, за запитання. Перш, ніж відповідати, дозвольте дати пораду – ніколи не сприймайте інформацію із сайтів, які мають сумнівну репутацію, хоча на цей раз інформація правдива. Я, дійсно, маю намір балотуватися на посаду Ковельського міського голови. При тому я був і лишаюся членом Української Народної Партії.
Друге, хотів би, щоб Ви розповіли, що Українська Народна Партія зробила для ковельчан. Знаю, що без цієї партії у нас не було б пам’ятника Т. Шевченку.
– Українська Народна Партія зробила значний внесок у прискорення спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку. Завдяки сприянню народних депутатів України від УНП з Державного бюджету було виділено 3 млн. грн.
Ще запитання: чи буде створений в Скулинському лісі меморіал, чи по-іншому назвати пам’ятний знак, ковельському куреню Української Повстанської армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця? Сюди входить і відновлення символічної могили Т. Шевченку, яку патріоти насипали 22 травня 1942 року.
— Спільними зусиллями обов’язково буде споруджено. Але для цього на сесії Ковельської районної ради маємо ухвалити Програму розвитку туризму в Ковельському районі, де буде передбачено створення туристичного маршруту до Скулинського меморіалу.
ххх
—Я — ветеран педагогічної праці, інвалід ІІ групи. Чи маю я право їздити за маршрутом «Ковель-Старі Кошари» за 50 відсотків вартості проїзду або безкоштовно?
Віра Строчук,
с. Старі Кошари.
— Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.1994 року, №555 інваліди ІІ групи мають право на безкоштовний проїзд в транспортних засобах громадського користування.
— Ще одне запитання. З чоловіком я розлучена. Маємо город, він не користується ним. Чи має сільська рада право надати його синові? Город не приватизований, а чоловік його не обробляє, син обробляє. Сільський голова каже, що не має права переписати цю земельну ділянку на мого сина.
— Це питання ми з’ясували в Старокошарівській сільській раді, оскільки відповідно до Земельного кодексу України розпорядження земельними ділянками, в тому числі вирішення земельних спорів в межах населених пунктів, належить до повноважень сільських, селищних, міських рад. Отже, дійсно земельну ділянку, яка відповідно до рішення Старокошарівської сільської ради від 9.04.1996 року, №6/3 «Про передачу у власність земельних ділянок громадянам» належить Вашому колишньому чоловіку, обробляє Ваш син.
Однак, на теперішній час в сільської ради немає законних підстав для вилучення цієї земельної ділянки в одного власника і передачі її у власність іншому. Це можна зробити лише за умови подання відповідної заяви Вашим колишнім чоловіком в Старокошарівську сільську раду про вилучення у нього земельної ділянки, і лише після ухвалення відповідного рішення сільська рада, в разі надходження заяви від Вашого сина, може надати йому дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
ххх
— Ігоре Васильовичу, до Вас телефонує з Білина Наталія Вікторівна Шевчук. Моє запитання турбує не лише мене, а й усіх жителів Білина. Чи буде в нас нова школа, яка почала будуватись?
— Будівництво школи в Білині – справа державної ваги, тож завдання і органів виконавчої влади, і місцевого самоврядування довести її будівництво до кінця. В цей об’єкт вже вкладено близько 6 мільйонів гривень, в цьому році кошторис уточнено, вартість будівництва зросла і становить 29 мільйонів гривень.
Рішенням сесії обласної ради на цей об’єкт виділено 900 тис. грн. з обласного бюджету, 100 тис. грн. пропонується виділити з районного бюджету, щоб облаштувати покриття школи, аби зберегти будівлю. На наступний рік, сподіваюсь, вона також буде внесена до фінансування з державного фонду регіонального розвитку і, думаю, завершиться її будівництво.
Це питання – на особливому контролі районної ради.
—Дякую, будемо вірити, що школа невдовзі відчинить свої двері для дітей.
ххх
— Я телефоную з такого приводу: купувала хату. Для того, щоб переписати будинкову книгу, з мене взяли 50 грн. і за технічний паспорт – 300 грн. Чек мені не дали. А куди ті гроші йдуть? Куди я їх заплатила? Я не платила в касу, жіночка мені сказала, що будинкова книга – 50 грн., технічний паспорт – 300 грн. Технічний паспорт ще досі там, бо аванс 150 грн. я занесла, а щоб забрати його, треба ще 150 грн., а я поки не маю грошей.
Ірина Іванкевич.
с. Мельниця.
На сьогоднішній день питання Ірини Іванкевич вирішено.
ххх
— Ігоре Васильовичу, Вас турбує Світлана Ткачук з Голоб. Як молода мама, хотіла б задати запитання. В нас у Голобах, поблизу траси, колись був дуже гарний стадіон. Декілька років тому там почалися ремонтні роботи. Коли вже наші діти там будуть грати в футбол, а не буде пастися худоба?
— Стадіон буде реконструйований. На черговій сесії районної ради, яка відбудеться 10 вересня ц. р., будемо розглядати питання «Про хід реконструкції стадіону «Дружба» в селищі Голоби», маємо твердий намір створити комунальне підприємство – «Районний стадіон «Дружба». На наступний рік цей об’єкт, сподіваюсь, буде внесений до Переліку об’єктів, що будуть фінансуватися з державного фонду регіонального розвитку.
ххх
—Шановний Ігоре Васильовичу. До Вас звертається Климовець Євгенія Михайлівна з с. Мельниці. Доки в селі Кривлині мене будуть обвинувачувати, що війну зробив Майдан? Майдан боровся за правду, Майдан був проти корупції в міліції, лікарнях, освіті.
—Шановна пані Євгенія, саме позиція тих людей, які звинувачують Вас в тому, що Майдан зробив війну, призвела до тої ситуації, яка сьогодні є на Сході України. Я Вам вдячний за Вашу стійку патріотичну позицію. Однак необхідно пам’ятати, що боротьба за ідеали Майдану продовжується.
— До Вас також звертаються старші люди сіл Мельниці, Кривлина. Коли сільрада зріже високі аварійні дерева?
За інформацією Мельницького сільського голови Юрія Самчука на кінець жовтня аварійні дерева, які несуть потенційну небезпеку, будуть вирізані.
ххх
— Я – жителька села Луківки. Мій онук служив в зоні АТО. Зараз він демобілізо-ваний. Мене цікавить, чи допомагають депутати районної ради нашим хлопцям, що ще служать в зоні АТО? Хто зокрема?
Ольга ЄВЧУК.
— Допомога підрозділам Збройних Сил України, які беруть участь в АТО на Сході України, є пріоритетом для районної ради. Я не знаю таких депутатів, які б не допомагали учасникам АТО. Також сільські ради активно допомагають в цьому.
Доповідаю, що при районній раді був створений Волонтерський координаційний центр, за сприяння якого постійно надається допомога як мобілізованим, так і демобілізованим. Загалом за час існування Волонтерського центру при Ковельській районній раді було надано допомоги на суму близько 700 тис. грн.
Крім того, військовослужбовцям постійно надається юридична допомога, пов’язана з отриманням земельних ділянок, пільг чи статусу учасника бойових дій. Когось виокремити – неможливо, бо в міру своїх сил і можливостей допомагають усі.
ххх
—Вас турбує Валентина Січкар, завідуюча Голобською селищною бібліотекою. Думаю, працівників культури району цікавить таке питання. Всі сьогодні обговорюють питання децентралізації. А яка доля сільських клубів, бібліотеки, яке Ваше бачення цього? Бо хотілося б, щоб у віддалених селах залишилися бібліотеки, клуби. З досвіду роботи знаю, що це потрібно.
— Дякую за запитання. Українська нація – одна з найбільш освічених у світі, і навіть у гірші часи ми мали хати-читальні, «Просвіту», церковно-приходські школи. Це – необхідність, тож переконаний, що сільські бібліотеки ми збережемо. В першу чергу, це буде турбота майбутніх об’єднаних територіальних громад. Сподіваюсь, буде й державна підтримка. Однак, Ви знаєте, разом з фінансовими ресурсами, громада отримає й відповідальність за всі соціальні об’єкти, які знаходяться на її території.
Моя думка: якщо ми хочемо зберегтися як народ, ми мусимо зберегти свої надбання в книгах.
ххх
— Це Вас турбує жителька с. Майдана Надія Іванівна. Хочу Вам подякувати за те, що в нас полагоджений телефонний стовп і завдяки Вам відновлений в нашому селі телефонний зв’язок.
— Дякую за хороші слова, дуже приємно, але це — обов’язок як органів державної влади, так і місцевого самоврядування оперативно реагувати на звернення громадян.
ххх
— Лідія Гарлінська з Голоб телефонує. Хочу побажати Вам здоров’я, успіхів творчих, витримки і дуже прошу, щоб заклали в план асфальтування вулиці Лесі Українки в Голобах до ювілею Лесі в наступному році, а то вже цю вулицю почали називати «калюжною».Дякую.
Як повідомив Голобський селищний голова Сергій Гарбарук, відповідно до Перспективного плану розвитку Голобської об’єднаної територіальної громади ремонт вулиці Лесі Українки має бути проведений у 2016 році.
Залишити коментар