(Продовження).
Важливою є співпраця медичних закладів району зі Світовим банком в рамках проекту "Поліпшення медичних послуг для населення", яким передбачено реконструкцію приміщення (котелень) під Зеленську амбулаторію загальної практики сімейної медицини та ін.
В рамках проекту ЄС "Підтримка регіонального розвитку України" з вересня 2015 року розпочато оновлення мережі меліоративних каналів (земляні роботи) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Бюджет проекту – 1 млн. 46 тис. євро. На Волині проект виграли лише Ковельський та Ратнівський райони. На Ковельщині передбачається відновити 119,5 км мережі меліоративних каналів. Проект матиме вплив на території Голобської об'єднаної територіальної громади та Дубівської сільської ради. Уже виконано капітальний ремонт каналів на території Новомосирської та Дубівської сільських рад.
На Ковельщині продовжує діяти програма підтримки індивідуального будівництва на селі "Власний дім". Відповідно до сформованих списків 18 жителів району уклали кредитні угоди з обласним Фондом підтримки індивідуальних забудовників на селі "Власний дім" та отримали кредит на будівництво (реконструкцію) та придбання житла на загальну суму 650 тис. грн., в тому числі з районного та місцевих бюджетів на кредитування забудовників виділено кошти на суму 173 тис. грн.
Щодо енергозбереження, Віктор Козак повідомив, що протягом року в районі впроваджено 12 енергозберігаючих заходів на 9 об'єктах, загальною вартістю 2 млн. 434 тис. грн.
Торкнувшись галузі освіти, Віктор Теодосійович відзначив, що в районі проводиться системна робота з обдарованими дітьми, школярі демонструють високі досягнення в навчанні. Зокрема, 14 учнів ЗОШ району є переможцями обласних олімпіад. А випускник Пісочненської ЗОШ Іван Крисак – стипендіат Президента України.
Спілкуючись з Віктором Козаком, журналісти дізналися й про розвиток промисловості, дорожньої інфраструктури, лісової галузі, земельні відносини, соціальний захист та рівень зайнятості населення, допомогу воїнам АТО тощо.
В. Козак також окреслив перспективи Ковельщини на 2016 рік та зазначив, що Ковельська районна державна адміністрація надала перелік інвестиційних проектів регіонального розвитку району на 2016 рік, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (за умови співфінансування проектів з місцевих бюджетів). Серед об'єктів - завершення будівництва ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Білині, капітальний ремонт дитячого садка в с. Колодяжному, реконструкція районного стадіону "Дружба" в смт Голобах, реконструкція селищного водозабору в смт Люблинці.
ххх
Учасники прес-конференції поставили Віктору Козаку чимало запитань. Зокрема, про стан виконання на території району Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", який зобов'язує перейменувати назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, бульварів, вулиць, площ та інші об'єкти топоніміки, які пов'язані з комуністичним тоталітарним режимом.
– Вирішення таких питань в населених пунктах району – це повноваження сільських, селищних рад, а не районної влади. Зазначу, що Закон уже частково виконується в районі. У разі, якщо протягом строку, зазначеного у Законі, сільські громади не приймуть відповідних рішень, то таке перейменування здійснюється обласною владою.
– Варто зазначити, що в цьому питанні є активна позиція і дієва допомога громадських діячів, – додав голова райради Андрій Броїло. – Зокрема, активіст громадсько-політичного життя Ковельщини Яків Лавренко під час нашої зустрічі вніс пропозицію перейменувати одну з вулиць селища Голоби на честь нашого земляка, активного учасника національно-визвольної боротьби, уродженця селища Голоб Олексія Громадюка ("Голобенка").
– Вікторе Теодосійовичу, виношується ідея увіковічнення пам'яті відомого співака В'ячеслава Хурсенка, який жив у селі Вербці. Що Ви можете повідомити з цього приводу?
– Громадський діяч Ковельщини Іван Сидорук подав з цього приводу звернення, яким зараз займається відділ культури, поінформований сільський голова. Вирішення питання йде позитивно.
– Як Ви оцінюєте співпрацю з депутатським корпусом районної ради, головами об'єднаних територіальних громад, сільськими, селищними головами?
– Бачу максимальну співпрацю ради та райдержадміністрації, і рада "задає тон". Я був одним з ініціаторів утворення в Ковельському районі об'єднаних територіальних громад, тож з їх головами маємо конструктивний діалог. Мені дуже приємно працювати і з радою, і з головами об'єднаних громад, сільськими головами, серед яких є два учасники АТО.
Порушили журналісти й актуальну для Ковеля тему стихійної торгівлі сільськогосподарською продукцією на Привокзальній площі, необхідність забезпечення належних умов торгівлі для селян.
– Я буду завжди стояти на тій позиції, щоб люди із села могли приїхати і продати свою продукцію, бо це є один із основних видів їхнього заробітку. І їм просто треба створити умови.
Цікавилися журналісти й подальшим етапом впровадження реформи децентралізації, взаємовідносинами міської та районної влади, функціонуванням табору "Оберіг", перспективою реалізації інвестиційного проекту екотехнопарк "Лісова казка" на базі чотирьох озер Уховецької, Кричевичівської та Скулинської сільських рад та іншими питаннями, на які отримали вичерпні відповіді.
Віктор Козак, в свою чергу, подякував журналістам за плідну співпрацю, об'єктивне висвітлення життя району та роботи влади.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час прес-конференції голови Ковельської райдержадміністрації Віктора КОЗАКА.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар