4 лютого ц. р. минув рік з часу призначення на посаду голови Ковельської райдержадміністрації Віктора Козака. З цієї нагоди він провів прес-конференцію для журналістів місцевих та обласних ЗМІ. У зустрічі з журналістами також взяв участь голова районної ради Андрій Броїло.
Відзначаючи, що звітний рік був непростим, але, водночас, продуктивно напруженим, Віктор Козак у своєму звіті детально розповів присутнім про підсумки роботи у всіх сферах життя району, поінформував про напрацювання районної влади щодо залучення фінансових ресурсів у господарство району, про шляхи наповнення районного бюджету, висловив своє бачення соціально-економічного розвитку Ковельщини. Його виступ доповнювали слайди з додатковою інформацією.
Насамперед, Віктор Козак поінформував про утворення на Ковельщині в рамках децентралізації двох об'єднаних територіальних громад – Голобської та Велицької (на Волині їх утворено п'ять). Цьому процесу передувала кропітка робота влади району, депутатів, сільських громад.
В результаті територіальної реформи до Голобської об'єднаної територіальної громади увійшло 19 населених пунктів, Велицької – 12. Територіальна реформа дає можливість громадам отримати повноваження і фінансові ресурси, максимально наблизити послуги до людей.
Далі Віктор Козак наголосив, що одним із найважливіших факторів соціально-економічної стабільності в районі є виконання бюджету за доходами та забезпечення своєчасного і ефективного використання бюджетних коштів.
До загального фонду місцевих бюджетів району за 2015 рік надійшло 34 млн. грн. податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що становить 117,2 відсотка до річного бюджетного призначення з урахуванням змін. Понад планові показники надійшло 4,9 млн. гривень. Забезпечено виконання дохідної частини усіх місцевих бюджетів району.
Районний бюджет виконано на 115,4 відсотка, понад уточнене бюджетне призначення надійшло 2 млн. 41 тис. гривень.
Порівняно з 2014 роком, доходи загального фонду місцевих бюджетів зросли на 80,8 відсотка, або на 15 млн. 199 тис. гривень.
До спеціального фонду, не враховуючи власних надходжень бюджетних установ, надійшло 6 млн. 319 тис. грн.
З Державного бюджету отримано 17 млн. 600 тис. грн. дотацій та 158 млн. грн. цільових субвенцій.
Стабільною є ситуація із виплатою заробітної плати, пенсій та соціальних виплат. В повному обсязі проводились розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги.
Серед позитиву, що назвав Віктор Козак: прибутково працює господарський комплекс району (фінансовий результат – 35 млн. 800 тис. грн. прибутку), друге місце в області район займає по заготівлі другорядних лісових ресурсів, п'яте місце в області – за обсягами реалізованої промислової продукції на одну особу населення, восьме місце в області – по залученню капітальних інвестицій.
– Провідною галуззю економіки Ковельщини є агропромисловий комплекс, – продовжив Віктор Теодосійович. – Основу структури сільськогосподарського виробництва району становлять: рослинництво – 67 відсотків, тваринництво – 33 відсотки. Район посідає шосте місце в області по виробництву сільськогосподарської продукції. У СТзОВ району утримується майже десять тисяч голів ВРХ. Є динамічний розвиток в галузі свинарства (в цьому напрямку успішно працює ТзОВ "Віра-1").
Керівник виконавчої влади району згадав і про впровадження сучасних технологій, зокрема, в СТзОВ ім. Лесі Українки, де побудовано доїльний зал за європейськими стандартами. Серед провідних підприємств району також відзначив сільськогосподарські товариства "В. Прометей", "Дружба", "Зоря".
Ковельський район першим в області затвердив Схему планування території. Кошторисна вартість виготовлення Схеми та проведення експертизи – 330 тис. грн. (кошти районного бюджету). Затверджена Схема планування території району на найближчі 20 років визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання територій Ковельського району.
ххх
Що конкретно зроблено на Ковельщині у 2015 році? Одним з пріоритетних питань – будівництво ЗОШ І-ІІІ ст. с. Білин. Загальна кошторисна вартість об'єкта – 29 млн. 217 тис. грн. У 2015 році зведено шатрову покрівлю будівлі вартістю 1 млн. грн.
В 2015 році залучено коштів Державного фонду регіонального розвитку, місцевих бюджетів на загальну суму 3 млн. 178,439 тис. грн. (в тому числі: з Державного фонду регіонального розвитку – 2 млн. 633,745 тис. грн.), що дало змогу зреалізувати три інвестиційні проекти.
Нещодавно в селі Мощеній відкрито дошкільний навчальний заклад. Загальна вартість – 1,5 млн. грн. (в т. ч. котельня). Використано кошти з Державного фонду регіонального розвитку – 807 тис. грн., районного бюджету – 287 тис. грн., сільського бюджету – понад 300 тис. грн.
Торік реконструйовано покрівлю дошкільного навчального закладу смт Люблинця. Загальна вартість – 1 млн. 195 тис. грн. (кошти виділені з Державного фонду регіонального розвитку – 837 тис. грн., з місцевого бюджету – 288 тис. грн.).
Реконструйовано адміністративне приміщення Центру надання адміністративних послуг. Загальна вартість – 1 млн. 147 тис. грн.). Кошти Державного фонду регіонального розвитку – 990 тис. грн. Місцевий бюджет – 156 тис. грн. Мета Центру – створення зручних і доступних умов для отримання громадянами адмінпослуг, яких Центр надає 52. Торік їх надано майже 25 тисяч.
Зроблено благоустрій території НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" смт Голоби. Вартість робіт – 510 тис. грн. (з обласного бюджету виділено 240 тис. грн., з районного – 270 тис. грн.).
Перекрито частину шатрової покрівлі, проведено ремонт вестибюлю ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець. Вартість робіт – 64 тис. 864 грн.
Відкрито оновлене приміщення ФАПу в с. Жмудчому.
Проведено реконструкцію районного стадіону "Дружба" смт Голоби; зроблено капітальний ремонт спортзалу в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубового; замінено підлогу в спортзалі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пісочного; облаштовано внутрішні санвузли в ЗОШ с. Колодяжного.
Торкнувся Віктор Козак теми оздоровлення дітей Ковельщини. Всього у 2015 році в районі оздоровлено 721 дитину пільгових категорій, зокрема, в позаміському закладі оздоровлення і відпочинку "Оберіг" оздоровлено 325 діток, з них – 20 з Луганської області. Районна влада дбає про комфорт і зручності діток під час перебування в таборі, тому торік було зведено накриття глядацьких місць біля сцени, поступово оновлюватимуться будиночки.
Один з пріоритетів районної та місцевої влади – розвиток культурної сфери. Торік відкрито клуб та оновлене приміщення бібліотеки-філії в с. Вербка. Перекрито дах центральної районної бібліотеки для дітей і дах будинку культури в с. Колодяжному. Проведено капітальний ремонт покрівлі приміщення будинку культури с. Новий Мосир, на що значні кошти залучено з обласного бюджету, зроблено капітальний ремонт покрівлі будинку культури в с. Майдані, капітальний ремонт клубу с. Ворона, відремонтовано фасад, проводиться заміна покрівлі клубу с. Великий Порськ.
Залишити коментар