Минулої п'ятниці, 22 липня ц. р., відбулась сьома сесія районної ради, яку вів її голова Андрій Броїло. Розпочали традиційне засідання, як і годиться, Державним Гімном України.
Далі Андрій Петрович повідомив про кадрові зміни, що відбулися в міжсесійний період, а також привітав іменинників, які відсвяткували свої дні народження.
Андрій Броїло також поінформував присутніх в залі про те, що це – перша сесія, яка проводиться за допомогою нової електронної системи "Голос" на планшетах. Їх придбали кожному народному обранцю за рахунок районного бюджету.
Варто зазначити, що система електронного голосування "ГОЛОС" – це електронний інформаційний ресурс, котрий послідовно та логічно організовує процес прийняття та опублікування рішень місцевою радою.
Ця система створена з метою автоматизації та систематизації роботи місцевих рад для зменшення затрат та часу для проведення кожного засідання. Вона оперативно формує звіти про результати поіменного голосування, тому спрощує виконання вимог пункту 3 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та дозволяє оперативно вивантажувати їх на веб-сайті. Також усі проекти рішень з додатками та поправками депутати можуть переглядати на планшетах. Голосування за допомогою системи займає до 30 секунд та робить сесії оперативними, а роботу депутатів продуктивною.
Попередньо районні депутати пройшли навчання, ознайомилися з роботою нової системи, протестували її в дії. Персональне голосування на сесійному засіданні здійснювалось таким чином: протягом 30 секунд на планшеті висвітлювалось "за", "проти" або "утримався", після завершення голосування результати одразу з'являються на екрані в поіменному та пофракційному вигляді. Крім цього, депутати автоматично, через планшет, записувались на виступ, на табло висвітлювалась інформація про депутата та його фото, а також йшов відлік часу для виступів.
Обравши робочі органи сесії, депутати приступили до розгляду питання про порядок денний. У зв'язку з цим слово попросив депутат районної ради Володимир Андросюк.
Він запропонував питання 14, 16, 17 про призупинення діяльності ЗОШ сіл Битня, Гулівки та Кругеля зняти із порядку денного.
Перший заступник голови Ковельської райдержадміністрації Роман Кульцман не погодився із цим. Його позицію підтримав і голова Ковельської РДА Віктор Козак, який наголосив, що таке рішення необхідно прийняти, щоб у подальшому діяти в правовому колі.
В кінцевому підсумку пропозицію Володимира Андросюка депутати районної ради не підтримали.
Далі сесія приступила до розгляду депутатських запитів і запитань. Один із запитів В. Андросюка стосувався пришвидшення видання документів управлінням Держгеокадастру у Ковельському районі, інший – виділення земельної ділянки для учасника АТО Віталія Тимощука, який проживає по вул. Ватутіна в Ковелі.
Запит про виділення ділянки під забудову учаснику АТО в с. Любитові озвучив Тарас Оніжук.
Депутат районної ради В'ячеслав Сидорук, в свою чергу, повідомив народним обранцям про те, що до нього звернулися мешканці села Колодниці із питанням щодо незаконного вивезення піску і попросили, аби депутат посприяв у якнайшвидшому його вирішенні.
Ще один запит стосувався зміни графіка руху маршрутного таксі "Ковель-Колодниця".
Василь Олексюк адресував прохання своїх виборців до начальника Ковельської філії ПАТ "Волиньобленерго" Андрія Герасимчука, оскільки люди, що звертаються до нього, просять відновити абонентські книжки, як це було раніше.
Другий його запит стосувався ремонту ділянки дороги в селі Шкураті і автобусного сполучення до цього населеного пункту.
Депутат районної ради Сергій Кондратюк виголосив запит від імені "чорнобильців", які просили посилити контроль за використанням коштів для таких пільговиків, як вони.
А В'ячеслав Сидорук, взявши слово для виступу знову, цікавився, коли, нарешті, буде проведений тендер на будівництво школи в селі Білині і який обсяг робіт буде виконано хоча б до початку зимового періоду?
Ще В'ячеслав Володимирович торкнувся питання обладнання санвузла в навчальному закладі с. Білина, бо на даний момент він функціонує лише на вулиці. А оскільки незабаром навчання проводитиметься в дві зміни, школярам, особливо в другу половину дня, буде незручно добиратись туди. Тож виборці прохали посприяти в цьому, тим паче, що участь у вирішенні наболілого питання готові взяти батьки дітей.
Перейшовши безпосередньо до розгляду питань порядку денного сьомої сесії, депутати доповнили його ще двома питаннями щодо запровадження мораторію на введення в дію підвищення цін і тарифів для населення.
Далі робота депутатів була досить чіткою й організованою, оскільки усі питання порядку денного були детально розглянуті й обговорені на засіданнях постійних комісій ради.
Про розмову, яка відбулася на сесії, і прийняті рішення ми повідомимо в одному з наступних номерів газети.
Оксана МОРОЗ.
Залишити коментар