2 лютого ц. р. відбулося друге пленарне засідання дев'ятнадцятої сесії Ковельської міської ради.
Перед тим, як приступити до розгляду питань порядку денного, до обранців громади звернулась голова ЖБК "Калина-Ковель" Любов Сахарова, котра озвучила проблему громадян, постраждалих в наслідок шахрайських дій керівника ТзОВ "Ковельський ЖБК" О. Вовка.
За словами Любові Тихонівни, члени кооперативу вносили кошти з 2006 по 2009 роки. Таким чином, уклавши договори з О. Вовком, двадцять забудовників вклали 3 млн. 115 тис. грн. в будівництво багатоквартирного будинку по вул. 40 років Перемоги. Однак обіцяного будівництва на цій земельній ділянці так і не проводилось.
Вона подякувала міській владі в особі міського голови Олега Кіндера та депутатам міської ради, які з розумінням поставились до цієї проблеми та своїм рішенням наприкінці липня минулого року надали дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ЖБК "Калина-Ковель" по вул. 40 років Перемоги, 10.
Однак, як зазначила Л. Сахарова, на цю ділянку претендує банк "Надра", де свого часу О. Вовк взяв кредит на 300 тис. євро, віддавши частину майна Ковельського ЖБК, в тому числі і вказану вище земельну ділянку.
Тож того дня люди прийшли до сесійної зали, аби попросити в депутатів знайти вихід з цієї ситуації.
Обранці міської громади прислухалися до людей й за пропозицією Геннадія Кіндера включили в порядок денний питання про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ЖБК "Калина-Ковель".
У результаті прийнято рішення надати дозвіл обслуговуючому кооперативу ЖБК "Калина-Ковель" на складання проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у приватну власність земельної ділянки площею 7 тис. 55 кв. м по вул. 40 років Перемоги для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку за рахунок земель Ковельської міської ради, не наданих у власність чи користування.
Окрім традиційних і найчисельніших проектів рішень щодо землеустрою, в порядку денному – міські програми, котрі передбачають бюджетне цільове фінансування. На їх реалізацію у міському бюджеті заплановано понад 7 млн. 200 тис. грн.
Так, депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку міста Ковеля на 2017 рік. Вона розроблена з метою підвищення ефективності функціонування господарського комплексу та забезпечення поліпшення якості життя громади, позитивної динаміки економічного розвитку, належного функціонування інженерної та транспортної інфраструктури, вирішення соціальних завдань.
Чимало уваги у місті приділяється соціальному захисту населення. Нинішній рік не стане виключенням у цьому плані. Обранці міської громади передбачили кошти на матеріальну допомогу для реалізації заходів за Програмами: соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля, підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, соціального та правового захисту дітей, попередження безпритульності та бездоглядності серед дітей.
Іншим важливим документом, проголосованим сесією, стала Програма розвитку земельної реформи в м. Ковелі на 2017 рік, основними заходами якої є встановлення і зміна меж м. Ковеля, проведення робіт з інвентаризації земель комунальної власності, виготовлення проектної документації щодо відведення земельних ділянок, призначених для продажу на земельних аукціонах, та проведення їх експертної грошової оцінки.
Вирішення цих завдань дасть можливість створити сприятливі умови для залучення інвестицій у пріоритетні галузі міста, збільшення надходжень коштів до місцевого бюджету територіальної громади.
В 2017 році планується продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності у Ковелі на суму 2,3 млн. грн.
Сесія затвердила Програму розвитку пасажирських перевезень автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування в м. Ковелі на 2017 - 2018 роки.
Для забезпечення якісного та безпечного обслуговування населення автотранспортом загального користування у Програмі, зокрема, передбачено залучення на прозорих умовах до виконання перевезень суб’єктів господарювання, які мають бажання та можливості для оновлення рухомого складу, залучення автобусів великої пасажиромісткості, забезпечення доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями до послуг громадського транспорту та ін.
Аби втримати тарифи на тому ж рівні й підвищити рентабельність самих перевезень шляхом збільшення пасажиропотоку на міському транспорті, продовжиться реорганізація мережі міських автобусних маршрутів по незавершених стратегічних напрямках й у цьому році.
Депутати також затвердили програми місцевого значення на 2017 рік, спрямовані на розвиток культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, підтримку сім'ї та молоді, розвитку пріоритетних видів спорту, з питань оздоровлення та відпочинку дітей та ін.
Жваве обговорення викликали питання, що регулюють земельні відносини в місті, адже з метою ухвалення правильних рішень депутати прагнули з'ясувати всі незрозумілі для них нюанси. Після обговорення були ухвалені відповідні рішення, у тому числі стосовно надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, про затвердження документації із землеустрою, про поновлення договорів оренди землі, про продаж у приватну власність земельних ділянок та ін.
Загалом усі питання порядку денного сесії були детально опрацьовані, з них прийняті відповідні рішення.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар