ту програму, з якою йшов на вибори. І ми це робимо..."
У рамках робочої поїздки на Ковельщину народний депутат України Степан Івахів зустрівся з мешканцями села Любитова та Люблинецької ОТГ, а також з колективом Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання.
Любитів
будівництво садочка, створення ОТГ та об'їзна дорога до Колодяжного.
На зустрічі з мешканцями села Любитова Степан Івахів зауважив, що приїхав не так звітувати, як обговорити нагальні місцеві проблеми та шляхи їх вирішення. Народний обранець коротко розповів про свою роботу в парламенті.
"Моя позиція при голосуванні за ті чи інші проекти незмінна: я є прихильником євроінтеграційних процесів, якими б важкими вони не були. І бачу майбутнє України в Європейському Союзі, тому підтримую всі законопроекти, які рухають країну в цьому напрямку," – зауважив народний депутат.
Основним завданням в окрузі Степан Івахів назвав вирішення конкретних проблем громад, тому він і далі активно працюватиме на благо області. А вдається це Івахіву досить непогано: минулоріч депутат залучив 25 млн. грн. державних субвенцій на соціально-економічний розвиток територій округу. А вже цьогоріч вдалося "відстояти" 170 млн. грн. для області, левову частку з яких – 117 млн. грн. знову ж таки спрямують на вирішення конкретних проблем громад.
Піклується про волинян і благодійний фонд Степана Івахіва "Патріоти Волині": за минулі роки на різноманітні благодійні проекти вже виділено понад 100 млн. 200 тис. гривень. Більше півмільйона з цих коштів спрямували саме на потреби Любитівської сільської ради.
Народний депутат також зауважив, що чинному парламенту все ж вдалося прийняти низку прогресивних для країни законів. Зокрема, про децентралізацію влади. Тож у Любитові Степан Івахів поцікавився, чому сільська рада й досі залишається осторонь процесів об'єднання громад:
"Сьогодні на Волині є вже 41 ОТГ. Що це дає? По-перше – додатковий фінансовий ресурс. А це, в свою чергу, робить голову такої громади більш самостійним у прийнятті рішень: йому вже не треба бути прохачем перед адміністрацією, аби щось зробити на підпорядкованій території," – зауважив Степан Івахів.
Для переконливості нардеп навів такий приклад: на створені в області ОТГ держава виділила 187 млн. гривень, а якби до процесу об'єднання долучилися всі громади Волині, то до місцевих бюджетів надійшло б 1,1 мільярда гривень!
"Тому, прошу вас – об'єднуйтеся, бо це вигідно для вашої громади!, – наголосив нардеп.
Одним із наболілих питань у Любитові є будівництво садочка. Фундамент майбутнього ДНЗ заклали ще у 2011 році, а нині в селі проживає 68 дітей від 3 до 6 років. Кошторисна вартість такого об'єкта – понад 22 млн. грн.
"Ми підготували документи, щоб залучити для будівництва дитсадка в Любитові 5 млн. гривень державних коштів. Ми почнемо будівництво цього садочка та закінчимо його – незалежно від того, буду я депутатом, чи ні… Коли я тільки-но починав свою депутатську діяльність, питання шкіл, садочків та ФАПів порушували у кожному селі. Але, крок за кроком, ми рухалися вперед. І лише за минулий рік за кошти, які мені вдалося залучити на округ, будівельні роботи велись вже на 67-ми таких об'єктах. Тепер черга дійшла і до вас..." – резюмував Степан Івахів.
Нардеп також знає про відсутність в Любитові якісного стадіону. Це питання, на його думку, можна вирішити спільними зусиллями держави та громади.
Ще одна проблема – залізничний переїзд біля Любитова. Із зверненням від громади до Степана Івахіва звернулась директорка місцевої школи Віта Чуль:
"Через те, що цей переїзд часто і надовго закривають, були випадки, коли пожежна машина не встигала на виклик, а наш "Шкільний автобус" неодноразово чекав по півгодини перед шлагбаумом. У вранішні години люди не встигають на роботу. Відтак, аби вирішити проблему, треба зробити об'їзну дорогу до Колодяжного. У селі кажуть, що залізничники перекладатимуть колії, тож готові продати вживаний щебінь: з нього можна було б облаштувати перший шар такої дороги..."
Степан Івахів зазначив, що є два шляхи вирішення проблеми: або місцеві громади зроблять первинну документацію і візьмуть дорогу на баланс, або ж це має зробити Ковельська РДА.
"Зустрінуся із губернатором, ми це питання обговоримо. Якщо вдасться переконати – добре. Якщо ні, будемо рухатися по проекту комунальної дороги", – зазначив Степан Івахів.
Натомість присутній на зустрічі голова Ковельської РДА Віктор Козак подякував нардепу за тісну співпрацю з органами виконавчої влади району та місцевими громадами.
"Кошти сільської ради і районного бюджету мізерні, тож ми можемо щось вагоме зробити лише спільними зусиллями", – мовив посадовець.
Наприкінці зустрічі депутат передав подарунки від фонду "Патріоти Волині" для місцевої бібліотеки та лікарської амбулаторії, а також інформаційний банер для шкільного спортзалу. Минулого року, за сприяння Степана Івахіва, у спортзалі місцевої школи замінили 17 вікон на енергоощадні, тож діти тепер мають змогу займатися в комфортних умовах. Директорка навчального закладу Віта Чуль особисто подякувала за це народному депутату.
Про медицину і не тільки
Зустріч з ковельськими медиками
Сьогодні у Ковелі саме працюють над реалізацією багатомільйонної інвестиції – встановленням ангіографа. Вартість самого лише обладнання майже півмільйона євро. Для облаштування приміщення, де його встановлять, з міського бюджету виділять ще 3 млн. гривень. Реалізувати такий проект у Ковельській центральній районній лікарні стало можливим, найперше, завдяки Степану Івахіву.
"Саме він звернувся до попереднього губернатора, щоб ангіограф був у Ковелі. Якби Степан Петрович не попросив – у нас би цього апарату не було. А так у Ковелі буде повноцінна ендоскопічна судинна хірургія, кардіохірургія – новий рівень і крок в медицині. Дякую йому за це від нашого колективу", – мовив головний лікар медоб'єднання Олег Самчук.
Натомість Степан Івахів зауважив, що високо оцінює професіоналізм ковельських медиків та ініціативність їхнього керівника.
"Я бачу, що в його очах горить іскорка, бажання щось зробити. В нього ідей більше, ніж часу їх втілювати. Я точно знаю, що за характером Олег Олегович – твердий і зможе втримати колектив… Він жорсткий, але дуже ініціативний та гідний керівник. І я бачу позитивні зміни в ковельській медицині під його керівництвом", – зауважив нардеп.
Степан Івахів вручив Олегу Самчуку відзнаку та грамоту Верховної Ради України "за вагомий особистий внесок у розвиток сфери охорони здоров'я, надання кваліфікованої медичної допомоги, впровадження нових методів лікування".
Також Степан Івахів поспілкувався з колективом.
"Будь-який нардеп не торкається питань медицини, бо це не надто популярна тема. Найбільший антирейтинг зараз саме у міністра охорони здоров'я Уляни Супрун. Але, я думаю, ви зі мною погодитеся: в медицині треба було щось міняти, – наголосив Степан Івахів. – Раніше, щоб зробити ремонт, наприклад у ФАПі, кошти шукали у людей, спонсорів та сільрад, тому чимало сіл просто лишилися без ФАПів. Нині для побудови закладів первинної ланки медицини є бюджетні кошти: на область виділили 59 млн. грн, які активно освоюють: вже будують 28 закладів – і таку ж кількість запланували на наступний рік"
Також Волинь отримала 20 млн. доларів у рамках співпраці зі Світовим банком. Івахів нагадав, що ці кошти у регіону хотіли забрати через повільні темпи їх освоєння.
"Щоб тих 20 млн. залишилось, потрібні були гарантії у багатьох владних кабінетах. Нам вдалося переконати, що кошти будуть освоювати", – зазначив Степан Івахів.
Нардеп також попросив лікарів висловитися щодо недоліків медичної реформи, аби разом із колегами по парламенту він мав змогу ініціювати зміни в законодавстві.
Головний лікар Ковельського МТМО нагадав, що реформа вторинної ланки розпочнеться лише у 2020 році, тож понад рік у лікарів первинної та вторинної ланок буде відчутна різниця в зарплаті.
"Треба пришвидшити реформу вторинного рівня", – вважає Олег Самчук.
"Я більше переживаю, щоб реформа не зупинилася, а рухалася. Якщо кошти в бюджеті будуть, то, можливо, пришвидшать і зростання зарплат на вашому рівні... Не впевнений, що вийде, але ми будемо агітувати, щоб прискорити це питання", – мовив нардеп.
Натомість Валентина Корецька із планово-економічного відділу МТМО зауважила, що нині актуальна ще одна проблема – коштів на державну програму із забезпечення інсуліном інсулінозалежних вистачило лише до вересня. Тож тепер громади мають дофінансувати купівлю препаратів для хворих. Однак часто місцеві бюджети вже "розписані" та не мають такої можливості.
"Треба мати зведені дані по області, щоб знати, які загальні потреби на Волині", – зауважив Степан Івахів. Аби вирішити, як діяти, він поспілкується із профільним заступником та губернатором. Проте щодо нестачі коштів, громади часто гіперболізують проблему. Нардеп зауважив, що залучав своїх фахівців до аналізу кошторисів будівництва шкіл чи садочків на територіях громад, і зазвичай вони завищені на кілька мільйонів. Тому, аби мати більше грошей в місцевих бюджетах, треба оптимізувати такі проекти.
У лікарні також просили "порушити" у профільному міністерстві проблему необхідності заміни паперових носіїв третьої форми історії хвороби на електронні. Медпрацівники цікавилися у нардепа і планами на подальшу роботу.
"Моє завдання – виконати ту програму, з якою я та моя команда йшли на вибори. Наприклад, є питання вікон у школах, медичних закладах, дитсадках і будинках культури. Нині вікна вже замінені в переважній більшості таких закладів – і це питання ми “закриємо”, як і обіцянку забезпечити школи округу сучасними аудиторними дошками", – мовив Івахів.
Він нагадав, що в Ковелі наполовину скоротили дефіцит місць у дитсадках за рахунок відкриття нових груп та відновлення роботи ДНЗ №14. Минулого року, завдяки залученим з Державного бюджету інвестиціям, вдалося тепломодернізувати ДНЗ № 1, 4, 7, 8 та 9, а у міському дитсадку №5 "Сонечко", окрім тепломодернізації, також відремонтували і фасад дошкільного закладу. Ще раніше благодійний фонд нардепа профінансував заміну вікон у ДНЗ №14 та №2. За кошти благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині" в Ковелі побудовано 4 сучасних стадіони зі штучним покриттям, а нині у співпраці з міською владою будується ще один – на території фізкультурно-оздоровчого комплексу "Спорт для всіх" в мікрорайоні "Сільмаш".
Завершено будівництво набережної з рекреаційною зоною на березі Турії, триває облаштування парку культури та відпочинку імені Лесі Українки, на що з благодійного фонду "Патріоти Волині" виділять 2 млн. гривень. Виконуються також програма із забезпечення бібліотек книгами, проект допомоги бійцям АТО "Збережи життя солдату".
Мер Ковеля Олег Кіндер зауважив, що завдяки такій допомозі Степана Івахіва є можливість акумулювати кошти міського бюджету для розвитку медицини.
"Коли Степан Петрович залучає кошти на садочки та інші програми, гроші міста ми "перекидаємо" на розвиток медицини. Аби він не допомагав, стільки б коштів ви б не мали, бо у нас є бюджетні "дірки", які треба латати," – зауважив міський голова, звертаючись до медиків. Мовляв, таким чином в місті повністю термомодернізували два садочки. Цьогоріч із депутатського "соцеконому" майже 1 млн. грн. спрямували на заміну вікон та дверей у міській гімназії, ще 2 млн. 104 тисячі гривень – для тепломодернізації школи №13.
"Ми їх зробили на сучасному рівні, це питання “закрите”. Кошти держави для соціально-економічного розвитку для міста – це заслуга нашого народного депутата Степана Івахіва, – наголосив Олег Кіндер. – Наступного року спільно з народним депутатом ми запланували серйозно "підтягнути" нашу освіту – завершити заміну всіх вікон по школах на енергоощадні та тепломодернізувати школу №3."
Не забув обранець громади й про Ковельське МТМО: 2 мільйони на ремонт господарського блоку пологового будинку та 1,3 млн. гривень на ремонт покрівлі неврологічного відділення ЦРЛ він вже прописав у коштах субвенції на соціально-економічний розвиток Ковеля, яку очікують ще в нинішньому році.
Люблинець
Реконструкція водозабору, термомодернізація школи та подяка за вже зроблене
На зустріч із Степаном Івахівим у Люблинці прийшла понад сотня людей. Тут його добре знають, адже тільки минулоріч, завдяки залученим нардепом коштам субвенції на соціально-економічний розвиток, поміняли всі вікна у місцевій школі та садочку. Вже цього року коштом благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині" у ДНЗ зробили і ремонт музичної зали – за це народному депутату подякувала голова батьківського комітету дитсадка "Калинонька" Наталія Борисюк.
"Хочемо почути відповіді на багато питань, які потрібно врахувати при формуванні місцевих бюджетів, – зауважила очільниця Люблинецької ОТГ Наталія Сіховська. – Представники народного депутата регулярно дзвонять, питають про наші проблеми, цікавляться. От нещодавно ми святкували день громади та день села – і благодійний фонд Степана Петровича традиційно долучився до святкової лотереї. Тому люди вже знали, що будуть розігрувати хороші призи..."
За словами посадовиці, вона особисто також неодноразово зверталася до Степана Івахіва з робочими питаннями і завжди отримувала на них відповіді.
"Нещодавно я зверталася щодо проекту реконструкції селищного водозабору. Це є пріоритетом для нашої громади. Степан Петрович озвучував запит щодо цього питання у Верховній Раді. Сьогодні хотілося б почути, якою він бачить подальшу долю проекту", – додала Наталія Сіховська.
Депутат із відповідями не забарився. За його словами, над вирішенням даного питання працюють у рамках державної програми "Питна вода".
"Наше завдання: за цією програмою виділити 3,4 млн. гривень, яких не вистачає для завершення робіт. Питання на контролі, ми мусимо завершити цей проект," – зауважив Степан Івахів.
Найбільше ж питань у Люблинці стосувалося медицини. У громаді поки не знають, де взяти кошти на закупівлю інсуліну для інсулінозалежних.
"Ми домовилися, що на рівні заступника голови ОДА, який опікується медициною, та начальника профільного управління адміністрації зведемо цифри по області, а тоді будемо думати, як це питання вирішити", – мовив нардеп.
Щодо освітньої галузі, то у Люблинці треба замінити частину вікон у школі, а фасад закладу – утеплити.
"5,9 млн, гривень для заміни вікон та термомодернізації фасаду Люблинецької школи ми прописали у документах на отримання "соцеконому", – запевнив Степан Івахів. На зустрічі також обговорили питання ремонту санвузлів у школі та облаштуванню бруківкою території перед навчальним закладом.
Представників громади цікавила і низка питань, які не належать до компетенції народного депутата: виділення ділянок для “атовців”, підвищення зарплат та пенсій тощо.
"Коли депутат обіцяє все – і високі зарплати, і пенсії, то це називається популізмом. Я ж приїхав не агітувати, а послухати вас. І завжди обіцяю лише те, що можу зробити. Як законодавець, я голосую за закони щодо євроінтеграції, за реформи, потрібні країні. Бо розумію, що такою, як раніше, медицина далі бути не може.
Так само і освіта... Я казав, що працюватиму максимально корисно для жителів тих територій, які мене делегували в парламент. Тому моє завдання – виконати програму, з якою я та моя команда йшли на вибори. І ми це робимо. Що ж до моєї депутатської зарплати, то я її повністю переказую в свій благодійний фонд, аби за ці кошти розв’язувати конкретні проблеми в громадах округу," – зазначив Степан Івахів.
У Люблинці він також подарував від фонду "Патріоти Волині" спортивний інвентар для школи, іграшки для дошкільнят та книги для місцевої бібліотеки.
Олексій ТІЩЕНКО.
Залишити коментар