Чи цікавляться релігією молоді люди? На це запитання можна отримати неоднозначні відповіді.
А яку роль відіграє віра в житті тих, хто перебуває у місцях позбавлення волі? Мабуть, тут по-справжньому починають розуміти істинну суть духовності, її вплив на особистість, майже повністю переосмислюючи свої світосприйняття і цінності, які ще до цього були, так би мовити, «правильними».
З вересня цього року в установах Державної пенітенціарної служби України розпочався Всеукраїнський хресний хід з часткою Чесного і Животворящого Хреста Господнього та мощей святих рівноапостольних царів Костянтина і Олени. Хід проходив з благословення блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.
Святині нещодавно відвідали і Волинь, де до них мали змогу прикластися засуджені Ковельської виховної колонії. Тут відслужили молебень з акафістом, роздали маленькі іконки та духовну літературу вихованцям колонії й тим, хто прийшов сюди, щоб помолитись, отримати духовне піднесення.
Проповідь перед присутніми виголосив настоятель Свято- Введенського храму УПЦ священик Василь Сергійчук. Він розповів про окремі біографічні факти з життя святих рівноапостольних царів Костянтина і Олени (сина та матері), їх великі заслуги перед Церквою.
Начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області полковник внутрішньої служби Олександр Герасимчук щиро подякував духовенству за активну соціально-просвітницьку діяльність із тими, що перебувають в установах виконання покарань.
Вихованці колонії відомі своїм хистом до вишивки, особливо – на релігійну тематику. Тому, як дарунок на згадку і своєрідне «спасибі», вони вручили ієрею Стефану Гризі, який супроводжував частку Чесного і Животворящого Хреста Господнього, а також мощі святих, вишиту ікону Пресвятої Богородиці.
Загалом по всій Україні вклонилися святиням вже більше десяти тисяч засуджених із різних областей.
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКУ: святині в Ковельській виховній колонії.
Фото з архіву закладу.
Залишити коментар