– Якщо любити свою професію, віддаватися їй сповна, то й результат буде високий, – переконана ветеран органів прокуратури, радник юстиції Ніна Багнова з Ковеля.
Своє професійне життя Ніна Михайлівна присвятила роботі з утвердження Закону та Справедливості, працюючи в органах прокуратури з 1973 по 2001 рік.
Народилася Ніна Багнова в селі Ружині Турійського району Волинської області. Ще школяркою відзначалася дисциплінованістю, відповідальністю, дотримувала даного слова, завжди поважала людей, які не дають порожніх обіцянок. Тож професію юриста обрала не випадково.
Цілеспрямована волинянка успішно закінчила юридичний факультет тоді ще Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. За направленням молодий фахівець поїхала на роботу на Волинь помічником прокурора Ратнівського району. Пізніше продовжила трудову діяльність в прокуратурі Ковеля – помічником, старшим помічником прокурора. А останні майже двадцять років працювала на посаді заступника прокурора.
Ковельчани високо цінують справедливу і принципову жінку-прокурора. Незважаючи на те, що Ніна Михайлівна вже склала прокурорські повноваження, до неї нерідко звертаються за консультаціями, допомогою. Бо знають, що не злукавить вона, допоможе професійною порадою чи розрадить у непрості хвилини. Адже люди її характеру просто не можуть залишатися байдужими до проблем інших.
“Звичайно, трохи дивно, хоч водночас і приємно, що люди через роки кажуть тобі “спасибі”, – зазначає Н. Багнова.
Ніна Михайлівна була мудрим наставником для молодших колег. Вони отримали від неї найцінніший спадок – уроки людяності, вимогливості, розважливості.
Дотримуючись високих моральних цінностей, навчала ніколи не йти врозріз з власною совістю. Ветеран прокуратури добре знає, що за кожною справою – доля людини, тож у своїй роботі завжди керувалася лише вимогами Закону.
“Закон для мене був і є головним, перед ним усі рівні. Тільки неухильне його дотримання – запорука порядку в суспільстві”, – каже Н. Багнова.
У професійній біографії жінки-прокурора багато складних справ. Немало моментів згадуються й до сьогодні. Державне обвинувачення в суді вперше підтримувала у справі про самогоноваріння. А ще пам’ять міцно тримає одну з перших кримінальних справ у своїй практиці: під час роботи в Ратному за статтею Кримінального кодексу по розкраданню державного майна в особливо великих розмірах прокурор просила в суді для винного посадовця п’ятнадцять років позбавлення волі. І суд врахував її принципову позицію.
Закономірним визнанням досвіду, знань та результатів роботи є численні нагороди, відзнаки, іменні подарунки. За сумлінну працю та активну громадську діяльність її портрет був розміщений на Дошці пошани прокуратури області. За бездоганну довголітню службу в органах прокуратури у 2009 році нагороджена нагрудним знаком “Ветеран прокуратури України”.
Ніна Багнова з тих, хто вміло поєднує напружений робочий графік та турботу про сім’ю. Адже найбільшою цінністю в її житті є родина.
Приклад матері став найкращим дороговказом у професійному становленні сина Павла, що обрав військову службу, і доньки Наталії, яка нині працює на посаді заступника Ковельського міжрайонного прокурора.
Юридичну династію продовжує й старша онука Марія, яка навчається у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. Тішать бабусю й молодші онучки Марта і Злата.
Після виходу на пенсію за вислугою років Ніна Багнова вже одинадцять років успішно очолює районну виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Вільний час присвячує улюбленому заняттю – з любов’ю доглядає за квітами. Оселя Ніни Михайлівни з ранньої весни до пізньої осені потопає у пишному цвіті, сповнюючи серце господині вірою у щасливе майбутнє рідного краю.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: Ніна БАГНОВА.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар