– Олеже Петровичу, розкажіть про головні напрями діяльності Вашого колективу.
– У штаті прокуратури є дев’ять співробітників, з яких шість – оперативних працівників. Основні питання нашої діяльності пов’язані з транспортом, перш за все — з безпекою його використання.
В полі особливої уваги працівників прокуратури – безпека пасажирських перевезень. Зокрема, вживаємо профілактичних заходів, щоб не допустити дорожньо-транспортних пригод на залізничних переїздах. Однак є випадки, коли водії нехтують вимогами діючого законодавства.
Наприклад, в обідню пору 17 жовтня ц. р. на залізничному переїзді в Старій Вижівці маршрутний автобус зіткнувся з дизель-поїздом. В результаті четверо осіб отримали легкі тілесні ушкодження. Як з’ясувалося в ході слідства, водій автобуса поїхав на червоне світло світлофора.
Нещодавно ряд перевірок здійснено в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Встановлено, що перевізниками допускаються порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг із перевезення пасажирів автомобільним транспортом, проведення медичних оглядів та допуску водіїв до керування, дотримання маршруту тощо.
Неабияк хвилює й безпечне поводження людей на залізничних коліях. Грубе порушення громадянами елементарних вимог безпеки нерідко призводить до важких наслідків. Люди переходять залізничну колію у невстановленому місці, рухаються вздовж залізничного полотна і не замислюються, що це може призвести до трагедії.
В цьому році на Волині зареєстровано чотири випадки, коли з власної необережності на коліях загинули люди.
Крім цього, один із пріоритетів у роботі прокуратури – перевірка використання бюджетних коштів під час ремонту та будівництва доріг. Про результати роботи в цьому напрямку у нинішньому році поки говорити рано, адже ревізія ще не закінчена.
– З яких питань найчастіше люди звертаються в транспортну прокуратуру за захистом?
– Переважно громадяни скаржаться на порушення діючих норм щодо пільгових перевезень пасажирів. Є звернення від підприємств, які транспортують природний газ, з приводу забезпечення дотримання законодавства про охоронні зони об’єктів газопроводів.
Проблем завдають стихійні сміттєзвалища, які можуть спричинити ушкодження газопроводів. Турбує бездіяльність деяких органів місцевого самоврядування з вказаних питань.
Жодне звернення не залишається поза увагою працівників прокуратури, в межах своєї компетенції намагаємося допомогти людям.
– Якими особистими якостями, на Вашу думку, повинен володіти працівник прокуратури?
– Передусім, треба сумлінно та відповідально виконувати службові обов’язки. Працівник прокуратури має бути принциповим, мати високі моральні якості, своєю діяльністю сприяти утвердженню верховенства Закону і права.
Користуючись нагодою, за посередництвом газети “Вісті Ковельщини” щиро вітаю усіх працівників, ветеранів органів прокуратури з професійним святом. Бажаю міцного здоров’я, натхнення, підтримки та розуміння від рідних та близьких, добра, достатку і благополуччя.
Хай Ваша праця завжди буде належно оцінена державою та людьми!
Розмовляла
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: Олег ЛІСОВЕЦЬКИЙ.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар