В Ковелі відбулася обласна нарада з питання підбиття підсумків роботи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад у І кварталі 2012 року та організації роботи щодо виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року, № 342 та заготівлі другорядних лісових матеріалів.
В нараді взяли участь голова облдержадміністрації Борис Клімчук, його заступник Віталій Карпюк, голова обласної ради Володимир Войтович, народний депутат України Катерина Ващук, заступник директора Департаменту тваринництва Мінагрополітики України Олена Альшанова, голови райдержадміністрацій, районних рад, сільські, селищні голови, керівники профільних підрозділів та управлінь, головні районні ветлікарі, представники ЗМІ.
Голова обласної ради Володимир Войтович у своєму виступі наголосив, що основою життєдіяльності села, селища, міста завжди буде економічний розвиток, який повинен бути врегульованим та спрямованим на підвищення якості рівня життя територіальної громади, а також росту її добробуту.
Ключовим стратегічним пріоритетом Володимир Войтович назвав розбудову аграрного сектора. Це зумовлено природнокліматичним аграрним потенціалом нашої області, що виступає досить конкурентною перевагою і може забезпечити поліпшення умов та якості життя волинян, які проживають у сільській місцевості.
Однак стабільного економічного розвитку неможливо досягти без провадження принципів місцевого самоврядування та розробки стратегічних програм місцевого розвитку.
Як зазначалось у виступі, на сьогоднішній день лише деякі села, селища перейняли досвід міст щодо планування власного довгострокового розвитку, а здійснюють за інерцією планування соціально-економічного розвитку лише на один бюджетний рік.
Володимир Іванович зауважив, що позитивні зрушення, які відбулися за останні роки в сільськогосподарському виробництві, не дали змоги повною мірою розв’язати проблеми соціально-економічного розвитку місцевості. Тож на часі залишається актуальним наповнення бюджетів.
Голова обласної державної адміністрації Борис Клімчук доповнив виступ колеги. Звертаючись до керівників органів місцевого самоврядування, Борис Петрович сказав: «Ми нікому не докоряємо, адже розуміємо, що провини вашої у цьому немає. Але позитивним хотілося б назвати те, що нині в державі панує зовсім інший морально-психологічний клімат. Це не 90-ті роки, коли на кожному кроці мені нагадували, що Волинська область дотаційна й, так би мовити, виживає за рахунок Донбасу».
Але попри усі «плюси» і «мінуси», як з’ясувалося під час наради, позитивних результатів таки вдалося досягти. Підтвердженням вищесказаного є цифри, які були озвучені Володимиром Войтовичем.
Так, за І квартал цього року обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств області склали 598, 3 млн. грн. В порівнянні з відповідним періодом 2011 року виробництво зросло на 2, 5 %. Причому вищих темпів зростання досягнуто на сільгосппідприємствах – 4,6%.
Непоганих показників вдалося досягти завдяки діяльності особистих селянських господарств, що задіяні у виробництві трудомісткої сільськогосподарської продукції, зокрема, продукції тваринництва.
За 4 місяці поточного року цією категорією сільгоспвиробників вироблено продукції на 617, 3 млн. грн. (це на 6, 5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року). Реалізовано на забій 27 тисяч тонн м’яса.
Про те, що за І квартал цього року в області зафіксовано ріст виробництва тваринницької продукції на рівні 3,7 % — 904 млн. грн. йшлося у виступі заступника голови облдержадміністрації Віталія Карпюка. Він, зокрема, повідомив, що Волинська область за вказаний період посіла 3 місце серед інших областей України у виробництві сільськогосподарської продукції. За темпами ж виробництва – шосте, а за обсягом – десяте.
Цьогоріч на підтримку програм агропромислового розвитку області з Державного бюджету передбачено 14, 4 млн. грн. Зокрема, на розвиток тваринництва – 5 млн. грн.
Віталій Володимирович додав, що загалом влада області з різних джерел фінансування планує спрямувати близько 20 млн. грн. на підтримку самозайнятості населення.
Після обговорення важливих питань, учасники наради мали змогу детальніше ознайомитись із змінами до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року, № 342. В цьому році держава спрямує 732 млн. грн. на утримання та збереження молодняка великої рогатої худоби.
Як повідомила заступник директора департаменту тваринництва Міністерства агрополітики і продовольства України Олена Альшанова, для Волині передбачено близько 20 млн. грн. на збільшення кількості поголів’я великої рогатої худоби. У рамках урядової постанови державними дотаціями охоплять 21 родинну ферму, які вигодовують 32 тисячі молодняка ВРХ.
Для отримання цієї спеціальної бюджетної дотації фермерам потрібно подати необхідні документи у сільські чи селищні ради, ті ж – до профільних місцевих структур.
З початку року агроформуваннями Волинської області на 4,2 тис. голів збільшено поголів’я корів. Нині на Волині налічується 206,6 тисяч голів ВРХ. Ріст складає 1,5 тисяч голів.
«Такого результату в регіоні вдалося досягти вперше за 20 років. Наголошу: ми повинні максимально спрацювати, аби люди отримали цю субвенцію від держави», — висловився з цього приводу голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
Борис Петрович також підкреслив, що «бізнес готовий до підвищення ціни на молоко від населення, але у той же час вимагає, аби воно було якісним».
Голова облдержадміністрації рекомендував сільським та селищним головам провести серед населення роз’яснювальну роботу щодо доцільності об’єднання у малі фермерські господарства. Загалом в області налічується майже 2600 одноосібників, які утримують три і більше корів.
Народний депутат України Катерина Ващук підкреслила, що найголовнішим завданням влади є чіткі і злагоджені кроки, які забезпечать мешканців сільської місцевості достойною роботою, заробітною платою й таким чином зупинять процес відтоку людей за кордон.
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук, його заступник Віталій Карпюк конкретними справами засвідчили підтримку одноосібників області. Минулої п’ятниці 20 з них було вручено доїльні апарати.
За дорученням голови облдержадміністрації Бориса Клімчука цьогоріч заплановано передати волинським фермерам 500 доїльних установок. В області продовжується виплата дотацій власникам особистих селянських господарств, які утримують три і більше корів.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКУ: голова облдержадміністрації Борис КЛІМЧУК вручає доїльні апарати, під час наради.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар