На запитання читачів по телефонній «гарячій» лінії в редакції нашої газети відповідає голова районної ради Петро Якубук (на знімку).
Першою на «гарячу» лінію зателефонувала жителька Голоб, ветеран педагогічної праці Лідія Гарлінська:
– Петре Григоровичу, мене хвилює питання функціонування Голобської районної лікарні. Чи відповідають дійсності чутки про закриття медичного закладу?
– Лідіє Володимирівно, мені, насамперед, дуже приємно чути Вас. Радує, що Ви вболіваєте не тільки за педагогічний колектив, а й за добробут і благополуччя територіальної громади.
Районна рада приділяє велику увагу медичному обслуговуванню населення. На минулій сесії районної ради розглядалось питання «Про стан медичного обслуговування населення Ковельського району».
На наступній сесії, яка відбудеться в кінці грудня, плануємо розглянути питання «Про створення Ковельського центру первинної медико-санітарної допомоги».
Поширення чуток про закриття медичного закладу є безпідставними. Із всією відповідальністю запевняю, що лікарня не припинить своє функціонування. Більше того, при поліклініці, що функціонує в селищі, плануємо створити лікарську амбулаторію із денним стаціонаром на 40 ліжко-місць. Це дасть можливість підвищити мешканцям Голоб та ближніх сіл якість медичного обслуговування.
Ми – єдиний район в області, який не припинив роботу жодного фельдшерсько-акушерського пункту без погодження із громадою. Районна рада спільно з депутатським корпусом та МТМО дбають про те, аби жителі Ковельщини отримували належні медичні послуги. В перспективі – збільшення кількості робочих місць, де працюватимуть кваліфіковані медичні працівники.
– Вам телефонує староста релігійної громади Свято-Успенської церкви, що в селі Доротищі, Сергій Марчук. Справа в тому, що дах православної святині, що знаходиться в нашому селі, перебуває в аварійному стані.
В 90-их роках за кошти прихожан покрівлю вдалося відремонтувати. Ми отримали дозвіл на скріплення дерев’яних конструкцій металевими. Але вони з часом згнили. На ремонт даху потрібні чималі кошти, а це щонайменше 150 тисяч гривень. Такі кошти силами парафіян зібрати неможливо. Просимо Вашого сприяння. Додам, що церква – пам’ятка архітектури.
– Сергію Григоровичу, мені знайома Ваша проблема. Були часи, коли храм значився як районний музей атеїзму. Будівля святині належить до архітектурних пам’яток національного значення. Проведення масштабного ремонту покрівлі потребує відповідного дозволу. Я особисто звернуся в управління культури і туризму облдержадміністрації, а також у інстанції вищого рівня. Районна рада вивчить це питання і прийме відповідне рішення.
– Перепрошую, Петре Григоровичу, ми вже неодноразово зверталися за допомогою в область. Уже маємо в наявності відповідний дозвіл на проведення робіт. Проблема – в коштах.
– Сергію Григоровичу, все одно із цим питанням слід звертатись в область. Адже фінансування ремонтних чи реставраційних видів робіт, що проводяться на пам’ятках архітектури національного значення, можливе лише з Державного бюджету. Ми уже маємо досвід із Гішином, що знаходиться по сусідству із Вашим селом. Ви знаєте, що Божий храм у цьому населеному пункті, потребує капітального ремонту. Є надія, що ці роботи будуть проводитись в 2013 році за кошти Державного бюджету.
Завершуючи розмову із Сергієм Марчуком, Петро Григорович пообіцяв особисто приїхати в Доротище.
– До Вас звертається депутат районної ради, жителька с. Волі Лідія Козуля. Петре Григоровичу, на території Тойкутської сільради є багато проблем. Це – газифікація, водовідведення, автобусна зупинка, розширення дитячого садочка. Однак нагального вирішення потребує ремонт аварійного мосту, що проходить через Турію і знаходиться на автошляху Ковель–Камінь-Каширськ.
Міст, як-то кажуть, ходором ходить. Минулого літа з нього впала секція перил. Ремонтники зняли старе асфальтове покриття і проклали нове, але його вистачило на неповний місяць. Знову утворилися ями та нерівності.
– Лідіє Іванівно, на даний час особисто працюю над цим питанням. Як Ви знаєте, на 20-ій сесії районної ради було підтримано Звернення до віце- прем’єр-міністра – Міністра інфраструктури України Колеснікова Бориса Вікторовича щодо капітального ремонту автомобільного мосту через р. Турію в с. Заріччі Ковельського району. На адресу виконавчого апарату районної ради надійшла відповідь на це Звернення, в якій йдеться про те, що питання ремонту мосту буде розглядатись Укравтодором при формуванні виробничих планів на наступний рік. Думаю, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити цю проблему.
– На зв’язку – завідуючий відділом редакції газети «Вісті Ковельщини» Гнат Ольхович. Петре Григоровичу, яку фінансову допомогу на розвиток нашого видання районна рада як один із його співзасновників передбачає на наступний рік?
– Гнате Петровичу, дуже приємно відзначити, що наша спільна газета на конкурсі з висвітлення проблем місцевого самоврядування зайняла ІІ місце в області. Районна рада продовжить фінансування «Вістей Ковельщини» у не меншому обсязі, ніж це було в 2012 році. Будемо вивчати питання щодо збільшення фінансування, враховуючи інфляцію.
– Доброго дня! Вас турбує Неля Омелянюк із Великого Порська. Петре Григоровичу, від імені педагогічного колективу, усіх жителів села дякую за допомогу із впровадження проекту ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Завдяки спільним зусиллям нам вдалося запровадити енергозберігаючі заходи в навчальному закладі.
Мешканців нашої територіальної громади хвилює питання забезпечення транспорту, який довозитиме учнів на навчання у Великий Порськ із Борщівки та Малого Порська. Наразі сільські діти не мають такої можливості через відсутність автобусного маршруту.
– Перш за все, дякую Вам за хороші слова. Крім заслуги районної ради, вирішальну роль відіграла участь вашої громади у Проекті ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Щиро вдячний і Вам за те, що долучилися до його реалізації. Навчальний заклад набув гарного естетичного вигляду. Нещодавно мав нагоду побувати тут.
Побачив необхідність і далі брати участь в таких проектах, завдяки яким вдається впроваджувати енергозберігаючі технології у закладах бюджетної сфери. В школі є потреба замінити пічне опалення на водяне, добудувати корпус, де функціонуватиме шкільна їдальня. Це дасть можливість зробити школу сучасною будовою, яка б служила храмом науки.
Щодо доїзду учнів до навчального закладу, то скажу таке. Шкільний автобус із згаданих населених пунктів мав би курсувати ще у цьому році до Великопорської та Поповичівської ЗОШ. Після досконалішого вивчення цього питання виявилося, що в районі є села, з яких до навчальних закладів мають потребу доїжджати 40-50 дітей. Ваше питання не знімається з порядку денного сесійних засідань. Районна рада старається вплинути на ситуацію шляхом перемовин із перевізниками.
(Закінчення на 2-й стор.).
Залишити коментар