Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбувся районний захід. В залі засідань агропромислового комплексу зібралися представники влади, окремих відділів райдержадміністрації, ліквідатори, вдови.
Цю страшну сторінку української історії, яка уже 26 з лишком років нагадує про себе, людство не забуде ніколи. В серцях і душах мирного населення ще й досі відчутний біль масштабної трагедії, а її наслідки не дають спокійно жити, постійно нагадуючи про себе.
До учасників зібрання звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Борис Андріюк. Борис Миколайович подякував усім тим, чия безпосередня діяльність пов'язана із Чорнобильською АЕС, за мужність і героїзм, за ту відповідальність, яку вони взяли на себе задля збереження майбутнього. Слово мав і голова районної ради Петро Якубук. "Ви проявили великі людські якості, патріотизм. За це вам – шана, за це вам – спасибі", – наголосив Петро Григорович.
Вдовам ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС була видана матеріальна допомога.
Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто героїчно загинув, віддавши своє життя задля світлого прийдешнього. Від учасників зустрічі до підніжжя пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС поставили корзину квітів.
Після цього учасники зустрічі заслухали інформації відповідних служб, які опікуються проблемами даної категорії населення. Зокрема, з питання пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС інформувала заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Ковелі та Ковельському районі Світлана Киричук.
Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Ювченко. Завідуюча терапевтичним відділенням Ковельської поліклініки Наталія Цимбал ознайомила "чорнобильців" із аспектами їх медичного обслуговування.
В свою чергу, ліквідатори задавали запитання, що стосувалися квартирного забезпечення, розміру пенсійних виплат, надання певних пільг, на які вони мають право, забезпечення путівками в санаторно-курортні установи тощо.
Коментарі з цього приводу давали керівники райдержадміністрації та відповідних служб.
По закінченню зустрічі відбулися збори Ковельської районної організації "Союз Чорнобиль України". На них обрали нового голову, яким став Валерій Дубинчук.
Цього ж дня влада міста та громадськість зібралися в міському культурно-просвітницькому центрі, щоб вшанувати тих, хто першим кинувся в бій із вбивчою радіацією, яка завдала багато лиха і страждань.
Тематичний захід розпочався словами ведучих. Вони нагадали про квітень 1986-го року.
Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували тих, хто ціною власного життя захистив людство.
До громади, винуватців зібрання звернулися секретар міської ради Михайло Гетьман та міський голова Олег Кіндер. Низький уклін і слова вдячності вони адресували тим, хто продемонстрував неабияку відвагу, подвиг, ставши на захист своєї Вітчизни.
Почесними грамотами нагородили учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Директор благодійного фонду "Патріот Волині" Наталія Маленицька вручила нагородженим грошові винагороди.
Голова Ковельського міського осередку громадської організації "Союз Чорнобиль України" Олена Чеханюк теж подякувала ліквідаторам за їх звитягу та самовідданість, виявлені у той "пекельний" злощасний час, окремих активістів організації відзначила.
Від імені Ковельської міської дитячої організації "Діти Чорнобиля" виступила її голова Олена Лещенко, яка підбила підсумки виставки малюнка "Чорнобиль очима дітей".
Для учасників заходу аматори сцени та художньої самодіяльності підготували святковий концерт.
По завершенню пам'ятної зустрічі присутні в залі взяли участь у покладанні квітів до підніжжя пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС.
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКАХ: під час заходів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в районі та місті.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА та з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар