Як ми вже повідомляли в номері газети за 10 січня ц. р., двадцять друга сесія районної ради серед інших питань порядку денного розглянула питання «Про звіт голови Ковельської районної ради П. Г. Якубука про роботу за період з листопада 2011 року по листопад 2012 року».
Оскільки звіт попередньо був оприлюднений у «Вістях Ковельщини», розглянутий на засіданнях усіх постійних комісій районної ради, то депутати вирішили не заслуховувати його, а обмежитися запитаннями до голови ради.
Пропонуємо Вашій увазі деякі з цих запитань і відповіді П. Г. Якубука на них.
Петро М'якота (Соціалістична партія України):
— Як Ви бачите добудову Вербської школи-дитячого садочка у 2013 році?
— Насамперед, слід виготовити проектно-кошторисну документацію, чим наразі займається сільська рада. Далі будемо залучати кошти. Я надіюсь, що ми матимемо підтримку з обласного, районного бюджетів, щоб таким чином зняти проблему в цьому мікрорайоні раз і назавжди.
Є у мене й інша думка: спільно вирішувати цю проблему з містом, оскільки сьогодні і в школі, і в садочку виховуються міські діти. Я вже обговорював цю проблему з міським головою Олегом Кіндером, її треба буде порушувати перед головою обласної ради, головою облдержадміністрації. Можливо, розпочати будівництво школи в тому мікрорайоні за рахунок державних асигнувань, або ж використати приміщення військової частини.
Віктор Лук'янчук
(фракція "ВО "Батьківщина"):
— Скільки заборгували переробні підприємства за молоко по сільських, селищних радах? Чи укладені угоди між здавачем та переробним підприємством на здачу молока?
— Я приділяю вирішенню цієї проблеми посильну увагу, насамперед, в розмовах з керівниками підприємств. Сьогодні склалася парадоксальна ситуація: практично закритий Рожищеський молокозавод, невідомо, чи буде діяти Дубнівський молокозавод. Упевнено сказати, що будуть переукладені угоди – я не беру на себе таку відповідальність, але, повірте, разом з управлінням ми будемо робити все можливе.
Вихід такий: маємо йти шляхом кооперації. Тим більше, за останніми повідомленнями на створення «молочних» кооперативних підприємств 90 відсотків витрат бере на себе держава, і лише 10 відсотків – учасники кооперативів. Таким чином, це дасть можливість і диктувати монополісту ціну на молоко, і зацікавити людей. Це вірний шлях, і я, як голова, буду приділяти увагу цій проблемі, і саме з таким шляхом її вирішення.
Щодо суми заборгованості населенню за здане молоко з боку молокопереробних підприємств Петро Якубук повідомив, що такими цифрами не володіє.
Ігор Верчук
(фракція "Українська Народна партія"):
— Ознайомився із Вашим звітом у газеті "Вісті Ковельщини". Зокрема, торкаючись реформування медичної галузі в Ковельському районі, Ви говорите, що пишаєтесь тим, що не закритий жоден ФАП, медичний заклад, але за згодою із громадою закрито ФАП в селі Дарівці. Ви ж не думаєте, що громада справді добровільно дала згоду на закриття свого ФАПу?
— Чи є у планах Вашої каденції збудувати нове покриття доріг в Кричевичівській та Новомосирській сільських радах? Бо такі дороги – ганьба для району, який претендує називатися районом з проєвропейською орієнтацією.
— Щоб створити належні умови роботи ФАПу в цьому селі, треба було проводити капітальний ремонт або будувати нове приміщення. Дарівка — це, практично, територія селища Голоб, яке обслуговується як поліклінікою, так і лікарнею. Тому територіальна громада не суперечила такому прийняттю. Ще раз підтверджую, що без згоди громади, без згоди районної ради ми не закривали і не будемо закривати жодного медичного закладу.
— У 2012 році побудовано майже 30 кілометрів вуличних доріг, я не говорю про державні дороги. В Кричевичах є дороги з твердим покриттям, їх потрібно відремонтувати, і ми це будемо робити. Вже сьогодні ми доручили сільським та селищним головам вивчити це питання на сесіях і через рішення сесій подати пропозиції нам. Якщо такі пропозиції надійдуть, будемо їх вивчати.
Депутат
Микола Гайдучик (фракція "Наша Україна") зауважив наступне:
– Голова районної ради, як будь-яка посадова особа місцевого самоврядування, як і будь-який державний службовець, має працювати відповідно і в спосіб, передбачений Конституцією та Законами України. Сьогодні голова районної ради Петро Григорович Якубук звітує про виконання своїх повноважень. Ці повноваження виписані в Законі "Про місцеве самоврядування в Україні" у статті 55. Я звертаюся до Вас, шановні депутати, перед тим як задавати певні запитання Петру Григоровичу, будь ласка, познайомтеся із тими повноваженнями, які виписані для голови районної ради.
Я вважаю, що Петро Григорович у межах своїх повноважень за той період, за який він звітує, виконував свої повноваження і я пропоную депутатам підтримати проект рішення, який розданий з розгляду даного питання.
Депутат Павло Михалевич (фракція "Наша Україна") для удосконалення роботи депутатського корпусу запропонував вивчити досвід Луцької міської ради, щоб організувати трансляцію пленарних засідань сесій в режимі он-лайн через мережу Інтернет.
Петро Якубук пообіцяв попрацювати над слушними зауваженнями депутата.
Ольга Рудик (фракція "ВО "Батьківщина") нарікала на відсутність співпраці між гілками влади, між депутатами і сільськими радами: "Хоч у попередньому скликанні це було. Ми знали, коли в сільських радах відбуваються сесії, щоб могли туди поїхати. Сьогодні ми цього не знаємо, нас, депутатів, не запрошують. І якби у сесіях сільських рад брали участь представники районної ради, райдержадміністрації, багато питань вирішувалося б на місцях. Я не можу сказати, що рада з новим головою стала краще працювати".
"Звіт голови районної ради — це в цілому підсумок діяльності всього депутатського корпусу, – підкреслив депутат Петро М'якота (Соціалістична партія України). – Я неодноразово виступав з критичними запитаннями на адресу голови і скажу відверто: реагування було на всі зауваження та пропозиції. Робота здійснена велика, Петру Григоровичу не байдужа думка депутатів, тож я особисто дякую йому".
Віктор Лук'янчук (фракція "ВО "Батьківщина") переконаний, що П. Якубук як голова районної ради не справляється із визначеною йому «роллю». Він висловив ряд критичних зауважень на адресу керівника представницької влади району та запропонував Петру Якубуку повторити крок колишнього голови райдержадміністрації Івана Смітюха: написати заяву про звільнення. Як голова комісії з питань сільського господарства, соціального розвитку села, регулювання земельних відносин, екології, раціонального використання природних ресурсів Віктор Лук'янчук повідомив, що ця комісія не підтримала звіту голови районної ради.
Незадовільно оцінив роботу голови районної ради й депутат Микола Рибак (фракція "ВО "Батьківщина").
Підтримати проект рішення закликали Анатолій Корнійчук (фракція "ВО "Батьківщина"), Лідія Козуля (фракція "Українська Народна партія").
Позитивну оцінку зробленому дав і депутат районної ради (фракція "Партія регіонів"), перший заступник голови райдержадміністрації Борис Андріюк. Він запропонував колегам підтримати проект рішення, зауваживши, що ці два роки, які Петро Григорович обіймає посаду голови райради, не пройшли даремно для Ковельського району.
— Багато недоліків, озвучених депутатами, стосуються діяльності виконавчої влади. Як перший заступник голови райдержадміністрації я готовий відповідати за ті недоліки роботи, що сьогодні є у функції райдержадміністрації, – сказав Борис Миколайович. – А ми даємо оцінку голові районної ради. Від виконавчої влади району я хочу подякувати Петру Григоровичу за ту конструктивну роботу, яка в нас є. Дякую усьому депутатському корпусу за спільну працю і звертаюся до нас всіх: не шукаймо недоліків, шукаймо шляхи їх вирішення.
Після обговорення звіту депутати більшістю голосів прийняли рішення взяти його до відома.
В ході сесії було прийнято рішення про хід виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 09.12.2011 року, № 12/7. Затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Ковельському районі на 2013-2014 роки, а також Положення про виплату одноразових грошових винагород спортсменам і тренерам з олімпійських видів спорту та відповідальним за спортивно-масову і фізкультурно-оздоровчу роботу (на громадських засадах) селищних та сільських рад Ковельського району.
Під час розгляду питання "Про хід виконання Програми розвитку господарств населення Ковельського району на 2010-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 03.09.2010 року, № 38/5" на прохання депутатів заступник голови райдержадміністрації-начальник управління агропромислового розвитку Валерій Потапчук дав інформацію з приводу заборгованості молокопереробних підприємств населенню району.
Крім цього, депутати прийняли три звернення районної ради: до голови правління ПАТ "Волиньгаз" М. І. Короті щодо сприяння у газифікації села Дроздні; до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на будівництво загальноосвітньої школи у селі Білині; до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належного фінансування державних підприємств, що обслуговують дорожню інфраструктуру Ковельського району.
Розглянуто й інші питання порядку денного.
На завершення пленарного засідання сесії голова районної ради Петро Якубук подякував усім депутатам за роботу, привітав присутніх у сесійній залі з Новим 2013 роком та Різдвом Христовим, побажав міцного здоров'я, родинного благополуччя, нових досягнень й звершень та Божого благословення.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар