1 лютого ц. р. в Народному домі "Просвіта" Ковельський міський голова Олег Кіндер виступив із щорічним звітом перед громадою. Вступним словом зустріч розпочав голова громадської ради, редактор громадсько-політичної газети "Вісті Ковельщини" Микола Вельма.
Микола Григорович нагадав, що звіт міського голови відбувається в рамках спільного проекту міської ради та редакції «Вістей Ковельщини». Оголошення про це на сторінках газети було опубліковано в кінці грудня 2012 року. В ньому йшлося про те, що громадяни, які мають бажання задати запитання міському голові під час його звіту, можуть надіслати свої запити на адресу редакції, її електронну адресу, редакційний сайт, рівно як і на сайт міської ради.
М. Вельма також повідомив, що в процесі підготовки до звіту надійшов ряд запитань, на які ковельчани матимуть змогу отримати відповіді після завершення виступу міського голови. Решта запитів громадян прийматимуться у письмовій формі, а відповіді на них будуть надруковані у газеті "Вісті Ковельщини".
Однак запропонований порядок денний викликав невдоволення в окремих представників громади. Дехто став вносити власні пропозиції щодо проведення звіту. На їхню думку, виступ міського голови варто було б скоротити до півгодини, а "зекономлений" час відвести на усні запитання виборців, які бажають звернутися із своїми проблемами до міського голови.
Окремі невдоволені аргументували свій "протест" тим, що не читають "Вістей Ковельщини", а тому не були ознайомлені з таким порядком проведення звіту. Дехто заявляв, що, якщо мер міста не відповідатиме на усні запитання, то він залишить залу і не слухатиме його виступу.
Однак, в кінцевому підсумку, було вирішено працювати за наперед узгодженим планом.
Олег Кіндер розпочав звіт зі слів подяки кожному, хто долучився у звітному періоді до розв'язання нагальних проблем громади, розбудови нашого міста.
– Минулий 2012 рік був для усіх нас нелегким, але, сумлінно працюючи, ми з Вами зробили чимало добрих справ. Дякую Вам за справедливі зауваження та конструктивну критику на дії місцевої влади, на прийняті рішення! Ваша реакція свідчить про небайдужість до долі нашого міста, щире бажання брати безпосередню участь у міському самоврядуванні, – зазначив Олег Олексійович і продовжив:
– У минулому році відбулись вибори до Верховної Ради України. У Ковелі їх проведення було організовано на високому рівні. Місто справилось із поставленими завданнями і забезпечило якісний процес проведення голосування.
Олег Кіндер зазначив, що у 2012 році продовжували діяти соціально значимі місцеві програми. Суттєво покращилась інфраструктура міста, зокрема якість доріг. Ковель продовжує утримувати заслужене звання "Населеного пункту найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку", залишається знаним культурним та спортивним осередком Волині. Вдалося зберегти соціальну спрямованість бюджету, що дало позитивні результати. Переконливим свідченням стабільності та перспективності розвитку нашого міста є позитивна динаміка демографічних показників.
Мер зауважив, що в житті міста є чимало напрямків діяльності, ефективність управління якими залежить від фінансових можливостей. Міський бюджет є фундаментом, на якому базується життя та розвиток будь-якої територіальної громади.
Дохідна частина бюджету м. Ковеля за 2012 рік з урахуванням трансфертів (дотацій, субвенцій) з Державного бюджету виконана в сумі 311 млн. 145 тис. грн., або на 100,3 відсотка до планового показника на цей період. Зокрема, власні надходження до загального фонду склали 65 млн. 350 тис. грн. Порівняно з попереднім роком приріст фінансових ресурсів міста становить 83 млн. 444 тис. грн.
Рівень виконання доходів міського бюджету забезпечив фінансування бюджетних видатків на загальну суму 308 млн. 830 тис. грн. У 2012 році здійснено видатків на 81 млн. 316 тис. грн. більше порівняно з попереднім бюджетним роком.
Головні завдання, що стояли перед органами місцевого самоврядування Ковеля, здійснено. Була збережена і розвивалась мережа бюджетних установ, збережені ставки вчителів, лікарів, працівників культури та соціальної сфери, забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ. На виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери з нарахуванням спрямовано 125 млн. 112 тис. грн., що становить 47% видатків загального фонду міського бюджету.
Завдяки проведеній міською владою роботі вдалося залучити до міського бюджету 3 млн. 600 тис. грн. додаткової дотації на виплату заробітної плати. Саме тому працівники бюджетних установ у повному обсязі отримали заробітну плату, а педагогічним працівникам в грудні минулого року виплачено винагороду за результатами їхньої роботи. Вчасно проведені розрахунки за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги.
У 2012 році промислові підприємства міста реалізували продукції на 255 млн. грн. Обсяг реалізації промислової продукції в розрахунку на одного жителя міста склав 3 тисячі 731 грн.
Міський голова наголосив, що обіг роздрібної торгівлі становив 1 млрд. 694 млн. грн., що на тринадцять з половиною відсотків більше, ніж за 2011 рік.
Від суб'єктів малого підприємництва за 2012 рік надійшло понад 33 млн. грн. у вигляді податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, що становить п'яту частину до загальних надходжень по м. Ковелю.
На 100 тисяч доларів США зросли за рік іноземні інвестиції. Їх обсяг станом на 1 січня 2013 року – 3 млн. 805 тис. дол. США.
Зросла заробітна плата населення міста. За наявними статистичними даними середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника склала 2 тисячі 384 грн., що на 17 % більше, ніж у 2011 році.
Протягом 2012 року бюджетними установами та підприємствами комунальної власності було впроваджено 30 енергозберігаючих заходів, загальна вартість яких становить 2 млн. 445 тис. грн. Від їх впровадження було зекономлено 422,6 тонни умовного палива.
Значна увага протягом року приділялась вдосконаленню роботи громадського транспорту та маршрутної мережі міста. Позитивним в роботі міського транспорту є те, що забезпечено перевезення до садівничо-городніх масивів, оскільки переважна більшість пасажирів – пільговики. Для зручності пасажирів розпочато роботу з влаштування необхідної транспортної інфраструктури міста.
З прийняттям низки нормативних актів впроваджено платне паркування транспортних засобів на спеціально відведених місцях. Зазначені ділянки технічно облаштовані відповідно до вимог законодавства.
З початку здійснення діяльності з організації платного паркування до міського бюджету надійшло понад 80 тис. грн. Планові надходження до міського бюджету в 2013 році від провадження діяльності з паркування транспортних засобів та справляння відповідного збору становлять понад 317 тис. грн.
Окремо Олег Кіндер зупинився на сфері торгівлі і побутового обслуговування.
– Сьогодні у Ковелі нараховується понад 400 закладів торгівлі, – констатував він. – У 2012 році в різних мікрорайонах міста з'явилася низка нових торгових павільйонів та магазинів.
Міська влада постійно проводить роботу з керівниками закладів ресторанного господарства щодо дотримання тиші у нічний час, покращення санітарного стану прилеглих до закладів територій, укладання угод на їх прибирання та вивезення сміття. І потрібно сказати, що нам вдається знаходити порозуміння.
Міська влада прагне забезпечити рівні умови для ведення бізнесу, створити відповідні санітарно-епідеміологічні умови для торгівлі на ринку із додержання вимог законодавства, захисту прав споживачів.
У минулому році було проведено реконструкцію молочного павільйону, який перепрофільовано для реалізації сільгосппродукції: встановлено торговельні прилавки, опалення, створено умови для миття рук. Також на території ринку облаштовано майданчик на 35 місць для торгівлі з автомобілів.
Міська влада ставить за мету ліквідувати несанкціоновану торгівлю в Ковелі. Для вирішення цього питання створено робочу групу, до якої увійшли представники відповідних структурних підрозділів виконавчого комітету та правоохоронних органів. Спільна робота у цьому напрямку дала позитивний результат.
– Мешканці міста мали б розуміти, що придбаний товар в необлаштованих для торгівлі місцях, в умовах, які не відповідають нормам його зберігання, може обернутися проблемами для їх здоров'я. Найбільш дієвий спосіб ліквідувати стихійну торгівлю – це підтримка влади з боку громади, – зауважив О. Кіндер.
В місті діє рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради "Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом з 22.00 год. до 08.00 год".
Великою популярністю у нашому місті користуються ярмарки сільськогосподарської продукції, які уже традиційно проходять на центральній площі.
Чи не найбільше значення для створення людям комфортних умов проживання має стабільне забезпечення населення холодною та гарячою водою, теплом, природним газом, електроенергією та ефективним водовідведенням.
– Я постійно тримаю у полі зору ці питання. Проблеми, надзвичайні ситуації, які виникали, розв'язувалися оперативно й у повному обсязі. Я надзвичайно багато уваги приділяв питанням здійснення комплексного благоустрою міста, – наголосив міський голова.
Позитивним Олег Кіндер назвав те, що місто Ковель стало переможцем обласного та всеукраїнського конкурсів і отримало почесне звання "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку".
Аби підтримувати якість дорожнього полотна в належному стані, проводився ямковий ремонт доріг на вулицях: Володимирській, Ярослава Мудрого, Ватутіна, Заводській, Грушевського, Незалежності та ін.
За рахунок субвенції з Державного бюджету зроблено поточний ремонт доріг на 54-х вулицях міста.
Сьогодні місто залізничників має 97 кілометрів асфальтового покриття на проїжджих частинах, а це – 57% від їх загальної протяжності.
Одним з пріоритетів благоустрою у Ковелі є реконструкція вуличного зовнішнього освітлення. У 2012 році на прохання жителів міста здійснено будівництво ліній освітлення на 9 вулицях міста: Грекова, Грінченка, Володимирській-Волі, Винниченка, Роксолани, Грушевського-Незалежності, Руданського. На це використано 88,5 тисячі гривень.
Зважаючи на звернення жителів Ковеля щодо покращення якості освітлення міських вулиць, у цьому році в бюджеті міста на такі роботи передбачено у два з половиною раза більше коштів – 214 тисяч гривень. Плануємо виконати роботи на вулицях: Академіка Кравчука, Толстого, Лісовій, Миколайчука, Ватутіна та ін.
– Одне із питань, яке турбує сотні городян – якість дахів, – підкреслив Олег Олексійович. – На більшості багатоповерхівок уже давно минув термін їх експлуатації. Як наслідок, було прийняте рішення про виділення з міського бюджету півтора мільйона гривень на ремонт покрівель. Звичайно, усі звернення не вдалось задовольнити. Першочергово ремонтувалися ті об'єкти, де ситуація була критичною.
У нинішньому році триватимуть роботи у цьому напрямку. Першочергово вони будуть здійснюватись там, де мешканці будинку теж долучаться до фінансування, адже коштів міського бюджету недостатньо для вирішення цієї проблеми.
Міський голова зазначив, що в питанні ліквідації підтоплень зроблено теж чимало.
Зокрема, торік проведено реконструкцію мереж водовідведення у провулку Фестивальному, на вулиці Липинського, здійснено реконструкцію водовідведення з міського кладовища, реконструкцію напірного колектора від КНС-7. Завершуються роботи з водовідведення території ЗОШ № 2 по вул. Сухомлинського та ін.
В 2012 році виконувались роботи з будівництва господарсько-фекальної каналізації по вул. Князя Романа та вул. Старицьких, на що використано понад півмільйона гривень.
Продовжувались роботи з реконструкції полігону твердих побутових відходів (нарощення висоти складування), на що використано 274 тисячі гривень.
Вирішенню питань, пов'язаних з охороною довкілля, приділяється постійна увага міської ради та виконавчого комітету.
Вивезення твердих побутових відходів для зберігання та утилізації проводиться згідно з угодами, укладеними з підприємствами та приватними особами міста.
Ситуація, що склалася із забрудненням повітряного басейну Ковеля в результаті діяльності підприємства "Ковельський державний завод кормових додатків "Ветсанзавод", змусила втрутитись у вирішення проблеми міську владу. Для розв'язання проблем, викликаних діяльністю зазначеного підприємства, рішенням Ковельської міської ради було прийнято звернення до голів Волинської обласної державної та Волинської обласної ради про виділення коштів з обласного бюджету на фінансування першочергових завдань, направлених на поліпшення екологічної ситуації в м. Ковелі.
Мільйон гривень, отриманих підприємством у 2012 році, розрахований лише на покриття основних витрат і не передбачений для вдосконалення технологічного обладнання. Тому у квітні на двадцять другій сесії міської ради було підтримано звернення до Прем'єр-міністра, Міністра аграрної політики та продовольства України, депутата Верховної Ради Горбатюка А. О. щодо позитивного вирішення питання про фінансування з державного бюджету проведення заходів, пов'язаних з технологічним вдосконаленням "Ветсанзаводу", що дало б можливість стабілізувати екологічну ситуацію та зняти соціальну напругу в м. Ковелі.
На наше звернення з обласного бюджету було виділено 500 тис. грн. для модернізації пилогазоводоочисної установки для збору та фільтрації неприємних запахів ДП "Ковельський "Ветсанзавод" та заліснення санітарної зони.
Чимало зроблено торік у сфері регулювання земельних відносин в місті. У 2012 році розглянуто 750 заяв громадян та клопотань підприємств.
Проведено 3 земельні аукціони, на яких продано право оренди на 5 земельних ділянок площею 1,6 га на суму 443 тис. грн., право власності на 2 земельні ділянки площею 294 кв. м на суму 46 тис. грн. 13 ділянок несільськогосподарського призначення надано у власність шляхом викупу на суму понад 1 мільйон 100 тисяч грн. загальною площею 2,3 га.
Виготовлено документацію на 16 земельних ділянок для їх продажу та права оренди на конкурентних засадах.
Підготовлено проекти рішень "Про внесення змін до Положення "Про надання земельних ділянок із земель Ковельської міської ради у межах норм безоплатної приватизації для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд", "Про затвердження Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки комунальної власності у місті Ковелі".
Проводиться облік громадян на отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва згідно із черговістю. На даний час на обліку перебуває 1538 громадян. Узгоджувальною комісією вирішено 56 земельних спорів.
Значна робота проведена протягом 2012 року в сфері містобудівної діяльності.
Ковель – один з небагатьох населених пунктів Волині, де приділяється належна увага оновленню містобудівної документації. У минулому році виготовлено та затверджено детальні плани території розміщення житлової забудови на вулицях Санітарній і Волі та розміщення кварталу житлової забудови, обмеженого вулицями Низинною, Павла Тичини, Куліша. Також виготовлено історико-архітектурний опорний план.
На виконання вимог ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а також з метою залучення замовників, забудовників до благоустрою території міста та зменшення витрат міського бюджету на відтворення інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури прийнято Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Ковеля.
Затверджено новий Порядок розміщення зовнішньої реклами в м. Ковелі. З прийняттям цього документа забезпечено прозорість процедури та встановлено єдині вимоги до порядку видачі дозволів на її розміщення. Завдяки цьому збільшено надходження до міського бюджету з цього виду діяльності майже удвічі. Торік місто отримало від розміщення зовнішньої реклами понад 250 тис. грн.
Одним із аспектів діяльності міського голови є робота із зверненнями громадян. Щоденно ковельчани звертаються за допомогою з різних питань, які доводиться оперативно вирішувати. Торік до виконавчого комітету міської ради надійшло понад дві з половиною тисячі звернень громадян, що на 2,5% менше, ніж у 2011 році.
У своєму звіті Олег Кіндер розповів про головні досягнення у галузях медицини, освіти, культури, фізкультури і спорту, про що неодноразово інформувала наша газета, інші засоби масової інформації. Окремий пункт його звіту стосувався соціального захисту громадян. Торкнувся він і співпраці із ЗМІ, громадськими організаціями, містами-партнерами.
Міський голова, підсумовуючи свій звіт, наголосив, що усе позитивне, чого вдалося досягти, – це спільні здобутки влади і громади.
– Разом з тим і нерозв'язані проблеми, яких, на жаль, вистачає, теж спільні, – сказав він.
Мер міста висловив сподівання на подальшу злагоджену роботу щодо їх вирішення, на пі
Залишити коментар