В Ковельській міжрайонній прокуратурі відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів м. Ковеля та Ковельського району, на якій обговорено стан протидії злочинності та корупції на території м. Ковеля та Ковельського району у 2012 році.
У нараді взяли участь перший заступник прокурора Волинської області Володимир Троц, голова Ковельської райдержадміністрації Сергій Матяшук, голова районної ради Петро Якубук, перший заступник міського голови Анатолій Трофимук.
Виступаючи перед учасниками наради, Ковельський міжрайонний прокурор Василь Лопоха відзначив, що завершення минулого року ознаменоване радикальним оновленням кримінального процесуального законодавства, яке внесло докорінні зміни в систему кримінальної юстиції.
Сьогодні вже впроваджено в практичну діяльність норми КПК України, нові галузеві накази Генерального прокурора України, спільні положення, інструкції та вказівки, що регламентують механізм функціонування норм кримінального процесуального Закону.
У виступі Василь Лопоха наголосив, що в минулому році постійно приділялась увага протидії злочинності у взаємодії з іншими правоохоронними органами регіону. Проведено низку координаційних заходів, виконання яких сприяло узгодженості дій правоохоронних органів.
-- Переконаний, що здійснені заходи дали певні позитивні результати. Відбулося зниження загального рівня злочинності на 18 відсотків. Спостерігається зменшення деяких категорій злочинів, зокрема, умисних вбивств, проти власності, шахрайств.
Однак слід визнати, що нам ще не вдалося усунути недоліки в організації роботи щодо забезпечення законності і правопорядку в регіоні. Діяльність правоохоронних та контролюючих органів, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у цій сфері потребує активізації, – сказав Василь Лопоха.
Аналіз структури злочинності свідчить, що в минулому році найбільше зростання відбулося за рахунок збільшення тяжких тілесних ушкоджень, розбоїв, грабежів, хуліганських проявів. Останнім часом загострилася проблема протидії розбійним нападам.
Потребує додаткової взаємодії діяльність правоохоронних органів з попередження та розкриття злочинів у громадських місцях, у тому числі на вулицях, кількість яких зросла на 70 відсотків у порівнянні з позаминулим роком.
Прокурор висловив думку, що на часі – залучення до протидії вуличній злочинності громадськості, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Василь Лопоха зауважив, що особливу стурбованість викликає невпинна тенденція до поширення злочинності серед неповнолітніх. Така ситуація вимагає запровадження та вжиття спільно з керівниками правоохоронних органів більш дієвих заходів, спрямованих на її викорінення.
Не дала позитивних результатів робота з упередження злочинів, вчинених у стані алкогольного сп'яніння, кількість яких зросла майже на 30 відсотків.
Василь Лопоха переконаний, що для правоохоронних органів регіону настав час брати активну участь у дозвільній діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, пов'язаній з визначенням часу та режиму роботи закладів дозвілля, особливо тих, у мережі яких реалізовується алкоголь. Адже саме у таких закладах чи після їх відвідування скоюється найбільше злочинів. Не слід забувати і про боротьбу з самогоноварінням.
Неабияку суспільну небезпеку являє собою групова злочинність. Кількість цих злочинів за останні роки зросла і охоплює всі види злочинів та сфери злочинної діяльності.
Актуальною проблемою для усіх правоохоронних органів регіону залишається стан протидії економічній злочинності.
Про діяльність міської влади щодо профілактики та протидії злочинності поінформував перший заступник міського голови Анатолій Трофимук. Він, зокрема, проаналізував спектр заходів, спрямованих на попередження дитячої злочинності.
Голова райдержадміністрації Сергій Матяшук запевнив, що влада докладатиме максимум зусиль для належної співпраці з усіма правоохоронними органами, адже лише спільна робота дає позитивні результати. Серед актуальних питань, які, на думку Сергія Васильовича, потребують в районі серйозної уваги, – необхідність забезпечення проживання дільничних інспекторів міліції на територіях населених пунктів, які вони обслуговують; торгівля алкогольними напоями на територіях сільських, селищних рад, в тому числі вивчення режиму роботи відповідних закладів торгівлі; виховна робота з дітьми.
Своє бачення шляхів поліпшення криміногенної ситуації в регіоні окреслив начальник Ковельського міськвідділу УМВС України у Волинській області Анатолій Оксентюк. Виступив перед присутніми і начальник Ковельської ОДПІ Сергій Кондратюк.
Підсумки наради підбив перший заступник прокурора Волинської області Володимир Троц.
За результатами координаційної наради ухвалено постанову, якою передбачено вжити ряд додаткових заходів щодо зміцнення законності та правопорядку на Ковельщині.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар