Інформаційно-консультаційний центр "Гарант" (готель "Лісова пісня", офіс 220) не тільки допомагає нашим учням безкоштовно здобувати освіту в Польщі, а й забезпечує офіційне працевлаштування за кордоном і в Україні.
От і нещодавно в нашому місті відбулася зустріч студентів, що навчаються в сусідній країні, із тими, хто ще тільки планує там навчатися.
Метою заходу стало інформування про навчальні заклади Республіки Польщі, умови вступу до них, тамтешнє навчання та проживання.
Вступним словом засідання розпочала довірений представник приватного підприємця Ігоря Баранова Людмила Буховцева. "Проблема вибору щодо навчання їх дітей завжди постає перед батьками із проблемної точки зору. Тому сьогодні ми надаємо можливість свідомо прийняти те чи інше рішення, що стосується безпосередньо вибору професії та навчального закладу.
Загалом вже понад 50 дітей із Ковеля та Ковельського району є студентами технікумів Польщі. Вони вже визначились конкретно із обранням своєї професії і дуже задоволені", – зазначила Людмила Олександрівна.
Як наголосила виступаюча, в наших учнів-студентів – непогані досягнення в навчанні, а це є свідчення того, що вони отримали хороші базові знання з польської мови, готуючись до вступу.
Після цього студенти технікумів міст Любліна та Дембліна ознайомили учнів 9-11-их класів і батьків з інформацією, що їх цікавила.
Зокрема, студенти, які навчаються на першому та другому курсах, позитивно відгукувались про умови проживання, дисципліну в гуртожитках, харчування та медичне обслуговування. "Головне – польську мову добре знати, тоді все легше буде даватися", – зауважували вони, спілкуючись із аудиторією.
"Вчителі й вихователі завжди ідуть нам назустріч, допомагають з кращим вивченням і освоєнням польської, навіть додаткові уроки для нас роблять", - наголошували студенти. "Часто влаштовуємо із нашими польськими друзями культурно-масові заходи, а заодно – і спільно обмінюємось своїми традиціями й досвідом, їздимо на екскурсії, відвідуємо визначні місця", – продовжували далі.
"Спочатку, звичайно, і дітям, і батькам важко. Але згодом це минає. Діти поступово адаптовуються до нових умов, нової країни, а нам, в свою чергу, стає спокійніше. Головне – щоб в них все добре було", – говорила мама однієї студентки (до речі, її син теж планує навчатися в Польщі).
Під час жвавої бесіди всі отримали вичерпні відповіді на свої запитання.
Довідково. Варто зазначити, що навчання проводиться безкоштовно в державних навчальних закладах Люблінського воєводства. Оплата за проживання в гуртожитку та триразове харчування становить приблизно 120 у. о. на місяць. Діти забезпечені цілодобовою опікою вихователів в гуртожитках, медичним страхуванням (на рівні з польськими дітьми) в державному фонді охорони здоров'я Польщі (200 у. о. на рік), а також страхуванням від нещасних випадків – 20 у. о. на рік.
Вступ до навчальних закладів проводиться без вступних іспитів за результатами співбесіди на польській мові. Вимоги – базові знання польської (читати, писати, розмовляти). Навчальні групи комплектуються з учнів українських і польських.
Для студентів в навчальних закладах вводяться додаткові уроки польської мови (3-4 год. на тиждень поза розкладом основних уроків).
В кожному навчальному закладі вивчають 2 іноземні мови, практика для кращих учнів проводиться в країнах Європи.
Для того, щоб стати абітурієнтами одного із навчальних закладів Польщі, потрібно:
- заповнити анкету і укласти угоду з інформаційно-консультаційним центром освіти та працевлаштування в Польщі;
- розпочати вивчення польської мови на курсах при Центрі або самостійно;
- отримати дитячий проїзний документ дитини (дитячий закордонний паспорт);
- одному із батьків мати закордонний паспорт.
В червні організовується поїздка до Польщі на День відкритих дверей, коли діти проходять співбесіду (кваліфікаційна розмова), а тоді за її результатами отримують рекомендації від комісії та документ про зарахування до навчального закладу.
Всі організаційні питання, пов'язані з відкриттям віз для дітей, підготовкою документів, необхідних для вступу, вирішує Центр. Для батьків готуються пакети документів, реєстрація в консульських установах. Вони самостійно подають документи на відкриття віз. Для батьків вони платні – 35 євро на розгляд візової анкети.
Спеціальності на сьогоднішній день:
- інформатика;
- готельний бізнес;
- туризм;
- ландшафтний дизайн;
- механік авіаційний;
- механік;
- електрик;
- садівник (з вміння закладати і доглядати футбольні та гольфові поля);
- механік сільськогосподарський;
- технік-електроенергетик колійного транспорту (трамваї, метро);
- технік залізничного транспорту;
- технік-автоматик управління залізничним транспортом;
- технік будови доріг та мостів залізничних;
- технік-логіст;
- технік-мехатронік.
Як правило, технічні спеціальності - це замовлення роботодавців. Адже саме такі спеціалісти сьогодні потрібні на ринку праці як в Україні, так і за її межами.
Нововведенням є те, що влітку 2013 року планується проведення курсів з математики, німецької мови та інших предметів (за бажанням батьків) по польських програмах, польських підручниках та з польською термінологією.
Підготувала Оксана БІРУК.
Залишити коментар