Нещодавно в редакції газети "Вісті Ковельщини" голова райдержадміністрації Сергій Матяшук (на знімку) провів "пряму" телефонну лінію.
Упродовж години перерви між дзвінками практично не було, голова райдержадміністрації ледве встигав відповідати на запитання мешканців Ковельщини, які потребують допомоги влади.
Прохання і запитання мешканців міста та району стосувались різних проблем – ремонту доріг, виплат "дітям війни", пасажирських перевезень, соціально-побутових питань та ін. З приводу деяких порушених проблем Сергій Матяшук давав відповідь відразу, запитання, які потребували додаткового вивчення, були опрацьовані відповідними службами.
Тож пропонуємо увазі читачів звіт про "пряму" лінію.
– Сергію Васильовичу, Вас турбують з села Гулівки. Хочемо, щоб Ви нам допомогли, адже Рожищенський молокозавод ще за вересень не розрахувався з нами за здане молоко. Список людей є в нашій сільській раді.
– Питання розрахунків ПАТ "Рожищенський сирзавод" є дійсно проблемним. Підприємством не виплачується заборгованість за закуплене у населення молоко більш як півроку. На даний час з'ясовуються причини такого стану справ та вивчаються шляхи вирішення порушеного питання.
– Я прошу Вас, Сергію Васильовичу, зробити асфальтове покриття дороги від села Мельниці до села Мирина, тому що на цю ділянку дороги вже давно відмовляються їздити водії автобусів у зв'язку з тим, що дорога вся в ямах.
Друге запитання. Вже багато років у селах Ковельського району, на території привокзального ринку окремими безсовісними людьми незаконно продається розбавлений спирт, який розкуповують не тільки дорослі, але й учні, студенти ПТУ № 5. Як відомо, вже десятиліттями міліція не наводить порядку з цим «незаконним» бізнесом.
Ви, Сергію Васильовичу, також працювали у минулому начальником міліції. Чому із «незаконним» спиртом не навели порядку? Чому у селах Кривлині і Мельниці діє понад десяток незаконних "точок"? Ці питання порушували на сесії Мельницької сільської ради. Чому сільський голова бездіяльний?
Євгенія КЛИМОВЕЦЬ.
с. Кривлин.
– Дорога від села Мельниці до Мирина відноситься до доріг обласного значення, є власністю Служби автомобільних доріг у Волинській області та обслуговується філією "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор".
Проведення ремонтів доріг місцевого значення здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету. У зв'язку з недостатнім фінансуванням у 2013 році проведення ремонту вищезгаданої дороги не заплановано.
Транспортним сполученням село Мирин забезпечене. Пасажирські перевезення здійснюються приміським автобусним маршрутом "Ковель-Мирин" (через Мельницю), який обслуговує приватний підприємець Вілігурський М. І. щоденно двічі на день.
Щодо другого питання, то зазначу, що Ковельським міським відділом УМВС України у Волинській області (з обслуговування міста і району) вживаються необхідні дієві заходи щодо перекриття каналів незаконного надходження на територію району спирту, встановлення та притягнення до передбаченої чинним законодавством відповідальності осіб, причетних до вищевказаних протиправних діянь.
З приводу конкретно виявлених випадків Вам особисто буде повідомлено додатково.
– Моя бабуся проживає в селі Жмудчому Ковельського району. Там дуже аварійна дорога на кладовище, яке знаходиться далеко від села. Як би відремонтувати цю дорогу.
Остапчук.
м. Ковель,
вул. Гвардійська.
– За рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності у 2013 році планується провести поточний ремонт під'їзду до кладовища в с. Жмудчому, на що передбачено 35,5 тис. грн. В разі настання сприятливих погодних умов ремонт дороги буде проведений до Великодніх свят.
– До Вас телефонує інвалід війни І групи Глушейко Павло Антонович з Любитова. Я завжди лікувався в обласному госпіталі. В минулому році на моє прохання мене направили в госпіталь у Переяслав-Хмельницький. Там дали мені виписку, які ліки приймати. Її подав лікарю-ендокринологу в Ковелі, який сказав, що ліки безкоштовно будуть давати (хворію цукровим діабетом).
Перший раз дали безкоштовно. А коли перед Новим роком звернувся, сказали, що вже ліків немає. На моє звернення в цьому році повідомили, що ліки безкоштовно давати не будуть, бо не перераховано коштів.
– Я з'ясую ситуацію з головним лікарем Ковельського МТМО Олегом Самчуком, дамо Вам відповідь.
Як повідомили в Ковельському МТМО, Глушейко Павло Антонович перебуває на диспансерному обліку в ендокринологічному кабінеті поліклініки центральної райлікарні з приводу цукрового діабету.
Згідно з державною програмою "Цукровий діабет" фінансування цієї програми здійснюється за кошти обласного бюджету, забезпечення хворих такого профілю здійснюється безкоштовно. Однак з початку року виділені лише кошти на ін'єкційний інсулін, а тому протидіабетичні препарати, які призначені ветерану, будуть відпущені безплатно в разі виділення додаткових коштів.
– Сергію Васильовичу, я – інвалід І групи, живу у Ковелі по вул. Володимирській, 81. Минулого року працівники РЖКП встановили пандус, бо я на інвалідному візку. Але пандус потрібно якось удосконалити, бо є незручності при користуванні. Може, Ви допомогли б?
Євдокія ПРАСЮК.
– Добре, допоможемо.
Після проведення "прямої" лінії керівник виконавчої влади району посприяв у ремонті пандуса жительці міста.
– Турбує жителька села Дубового Пірожик. На початку грудня 2012 року ми здали на Ковельський м'ясокомбінат бичка. Нам передбачена дотація, але всі зараз відмовляють і не можуть вирішити нашого питання.
– Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року, № 246 "Про затвердження Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду Державного бюджету" документи від фізичних осіб для отримання дотації за продану на забій худобу приймаються до 1 грудня поточного року.
Враховуючи, що худоба була здана на забій після 1 грудня 2012 року, документи на отримання дотації за продану на забій худобу не приймалися.
– Телефонує до Вас пенсіонерка із Заріччя Козуля Олександра Максимівна. Ще в липні заплатила необхідні кошти, а мені досі немає Державного акта на земельну ділянку біля будинку. Яка причина?
– Добре, Олександро Максимівно, я поцікавлюся Вашим питанням.
Управління Держземагентства у Ковельському районі повідомляє, що у серпні 2012 року громадянка Козуля О. М. звернулась із документами до управління Держкомзему у Ковельському районі і подала заяви відповідно до Постанови КМУ від 18.08.2010 року, №749 на визначення кадастрового номера. За надання даної послуги було сплачено 120 гривень (по 60 гривень за кожну ділянку). В результаті цього звернення було перевірено обмінні файли та зроблено заявку на визначення кадастрового номера у ПРС (перехідній реєстраційній системі).
Громадянкою Козулею О. М. до управління Держкомзему у Ковельському районі заяв про державну реєстрацію земельної ділянки та Державного акта до 31.12.2012 в межах дії Постанови КМУ №1021 подано не було.
Технічна документація приведена у відповідність до Законів України "Про землеустрій" та "Про державний земельний кадастр", згідно до Постанови КМУ від 17.10.2012, №1051, яка набрала чинності з 01.01.2013, готова до реєстрації земельних ділянок.
– Турбує Вас голова районної ради ветеранів Валентина Січкар. Від імені ветеранів хочу щиро Вам подякувати за допомогу у виділенні коштів для потреб нашої ветеранської організації. Адже так наша робота буде кращою та ефективнішою.
Ще маю до Вас прохання. У нас в Голобах є пільгові аптеки, де ветеранам реалізовують ліки із знижкою 10 відсотків. Я би просила Вас, щоб таку аптеку відкрити на території Поворської сільської ради, де багато учасників війни. Ліки сьогодні досить дорогі, тож знижка була б вагомою для ветеранів.
– Добре, вивчимо це питання.
Адміністрацією аптеки №12 питання відкриття аптеки з реалізації ліків пільговій категорії населення на території Поворської сільської ради взято до уваги і, по можливості, зі слів завідувачки, буде позитивно вирішено.
– Я інвалід по зору І групи. Мав пільги – 50 відсотків в оплаті за воду і водовідведення. Вже в серпні 2012 року їх відмінили. А на якій підставі? В газеті "Вісті Ковельщини" прочитав, що інвалідам І та ІІ груп по зору на сесії встановлено право на пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги у розмірі 25 відсотків.
Петро КРАВЧУК.
м. Ковель,
вул. Винниченка, 2.
– Я зрозумів Вас, Петре Іллічу. Відповідно до Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля, затвердженої рішенням міської ради № 32/45 від 27.12.2012 року, інвалідам І та ІІ груп по зору продовжено на 2013 рік право на пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги в розмірі 25 відсотків, якщо ця особа, або член її сім'ї не мають статусу пільговика, передбаченого чинним законодавством України. Також слід зазначити, що до членів сім'ї пільговика при наданні вказаних пільг належить Ваша дружина.
– У 2012 році в газетах була опублікована Постанова Кабінету Міністрів про виплату дотацій за здану високовагову худобу на переробні підприємства. Люди повірили цій Постанові, здали худобу по 12 гривень за кілограм. В той час, коли у двір приїжджали перекупники і платили по 14-15 гривень. Дотацій немає. Як можна так публічно в черговий раз обманути людей?
Ярослав СТЕПАНЮК.
с. Воля-Ковельська.
– Дайте список людей, які здавали худобу, яким не виплатили дотації, і будемо по кожному конкретно розбиратися.
– Всі папери є в управлінні агропромислового розвитку РДА.
Щодо виплат дотацій за здану високовагову худобу на "пряму" лінію зверталася й жителька села Старих Кошар Наталія Олещук.
У зв'язку з тим, що в паспорт бюджетної програми не було внесено змін щодо фінансування дотації фізичним особам за продану на забій худобу, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року, №986, кредиторська заборгованість не реєструвалась.
– Комбайн працює в рік два тижні, а податки беруть за цілий рік. Хіба це справедливо?
Ярослав СТЕПАНЮК.
– Закон відмінити не маю повноважень. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації вивчить це питання та подасть напрацьовані пропозиції народному депутату України Степану Івахіву для врегулювання питання з оподаткування на законодавчому рівні.
– У нас в Люблинці по вулиці Ковельській дуже погана дорога, не можна проїхати, якби її відремонтувати.
– В Люблинці протягом 2013 року за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності заплановані наступні роботи:
1) закінчення капітального ремонту вул. Першотравневої, розпочатого в 2012 році, на що заплановано 232,9 тис. грн. (у 2012 році виконані роботи на суму 83 тис. грн.);
2) проведення капітального ремонту вул. Будівельників, на що передбачено 173,4 тис. грн.;
3) проведення поточного ремонту вул. Б. Хмельницького, на що передбачено 81,6 тис. грн.
Вулиця Ковельська в Люблинці належить до доріг районного значення, є власністю Служби автомобільних доріг у Волинській області та обслуговується філією "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор". Оскільки ця дорога не належить до комунальної власності, проведення ремонту за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам є неможливим. Проведення ремонтів доріг місцевого значення здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету.
Ковельською районною державною адміністрацією в грудні 2012 року подані пропозиції в обласну державну адміністрацію щодо проведення капітального ремонту дороги місцевого значення С 030601 "Калинівка – Довгоноси – Люблинець – до а/д М-07" (адресна прив'язка: від смт Люблинця до с. Довгонос) протяжністю 2 км.
Крім цього, читачка з Люблинця також звернулася щодо призначення пенсії її невістці Валентині Валентинівні Кисляк, інваліду третьої групи дитинства.
– Пунктом 6 розділу "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Постановою Кабінету Міністрів від 16 липня 2008 року, № 654 передбачено, що непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, по інвалідності та за вислугу років, передбачена Законами України "Про пенсійне забезпечення" і "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виплачується у розмірі 150 гривень на кожну дитину.
Водночас повідомляю, що Вам в письмовій формі від управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі надійде роз'яснення щодо порядку призначення пенсії та виплати надбавки до пенсії на непрацездатних членів сім'ї.
– Сергію Васильовичу, з Уховецька турбують. Ми часто звертаємося в правоохоронні органи, до сільського голови з такого проблемного питання. В нас в Уховецьку дуже багато "точок", де продають алкоголь. І немає на них ніякого впливу. На кожній вулиці по три "точки", що продають самогон.
Записують тих нещасних людей, пенсіонерів, калік, інвалідів. Люди пропадають, і в нас влада не звертає на те уваги. Дільничний міліціонер прийде, вони штраф заплатять і далі своє роблять. Посприяйте нам у вирішенні цього питання.
– Добре, розберемося.
– Чи запланований ремонт дороги на цей рік від траси поблизу Облап до села Городища? Там дуже погана дорога, в ямах.
Марія ЛЕВКОВИЧ.
с. Городище.
– Дорога від автомобільної дороги М-19 "Доманово-Ковель-Чернівці-Тереблече" до села Городища відноситься до доріг районного значення, є власністю Служби автомобільних доріг у Волинській області та обслуговується філією "Ковельський автодор" ДП "Волинський облавтодор".
Проведення ремонтів доріг місцевого значення здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду Державного бюджету. У зв'язку з недостатнім фінансуванням у 2013 році проведення ремонту вищезгаданої дороги не заплановане.
— Сергію Васильовичу, добрий день. Володимир Аврамович Кравчук телефонує. Вітаю Вас з призначенням і бажаю успіхів у роботі для простих людей. У мене два запитання: як Ви плануєте рятувати озеро Нечимне? Чи будете брати участь в мітингу проти будівництва теплоелектростанції в Ковелі?
— Ще в грудні 2006 року ЗАТ "Волиньпроект" розробив робочий проект "Відновлення о. Нечимне Ковельського району Волинської області". Робочим проектом днопоглиблюючі роботи передбачено проводити земснарядом МЗ-15Е з грунтовим насосом ГРАТ 170/40/1-20-1,6К, продуктивністю 140 м.куб/год та потужністю електродвигуна 37 кВт.
Станом на березень 2013 року виконано підготовчих робіт на суму 595 тис.грн та придбано електрообладнання на суму 25,9 тис. грн, побудовані лінія ЛЕП 10 кВ, 2 водозабірні свердловини, придбано трансформатор, потужністю 100 кВА.
Відповідно до Регіональної екологічної програми "Екологія 2011- 2015 та прогноз до 2020 року" із змінами, затвердженої рішенням Волинської обласної ради від 21 лютого 2013 року, №17/32, на дані роботи передбачені кошти Державного бюджету 2016–2018 рр. в сумі 3,53 млн. грн.
Щодо мітингу, то скажу так: ще ніхто нічого не будує.
— Вас турбує жителька села Шкурата Марія Климентівна. На сьогоднішній день в нас дуже багато питань, але найактуальніше — відсутність медпрацівника. В Шкураті в основному старенькі люди живуть, є кілька сімей з малими дітьми. ФАП, до речі, у нас не закритий.
Інше питання – до нас не доїжджає жоден автобус, жодна "маршрутка". І дороги в нас дуже погані. Коли сніг тане, у селі хоч плавай.
— Кадрове забезпечення медичних закладів на селі – проблемне питання. Медичне забезпечення жителів с. Шкурата здійснює завідуючий фельдшерсько-акушерським пунктом села Козлинич Олексюк Василь Іванович (0,25 ставки). В даний час до 20.03.2013 року він перебуває на курсах підвищення кваліфікації, а тому на цей період жителів Шкурата обслуговує завідуючий фельдшерсько-акушерським пунктом с. Луківки Назарук Світлана Юріївна.
Триває працевлаштування випускників Ковельського медичного коледжу зимового випуску 2013 року. До 1 квітня питання буде вирішено.
Цілодобово надання невідкладної медичної допомоги жителям Поворської дільниці, в тому числі і села Шкурата, надає пункт невідкладної медичної допомоги при Поворській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Щодо другого питання, то на даний час райдержадміністрацією спільно з перевізниками району, Козлиничівськи
Залишити коментар