У новому пакеті соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича робиться основний акцент на темі "Діти – майбутнє України".
Проголошені Президентом нові соціальні ініціативи спрямовані на посилення соціального захисту дітей, зокрема дітей з особливими потребами, які потребують постійного стороннього догляду, для створення їм належних матеріальних умов проживання та розвитку.
«Питання соціального захисту дітей з обмеженими фізичними можливостями не втрачає своєї актуальності. І саме нові соціальні ініціативи Президента України підвищать соціальний захист дітей та створять належні умови для виховання і розвитку майбутнього покоління», – переконаний заступник голови Ковельської райдержадміністрації Андрій Мигуля.
Мета ініціатив Президента –забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім'ї, надання батькам можливості працювати, коли дитина з обмеженими фізичними можливостями перебуватиме під надійним доглядом фахівців, створення протягом 2013-2014 років центрів денного перебування для дітей-інвалідів.
Для посилення підтримки сімей з дітьми заплановано підвищення матеріальної допомоги по догляду за дітьми-інвалідами. Ще одним важливим моментом для допомоги родинам з дітьми є врегулювання виплат, пов'язаних з опікою над дітьми-інвалідами, забезпечення дітей з особливими потребами необхідними засобами реабілітації.
Держава робить конкретні кроки щодо розробки ефективної інтеграційної стратегії стосовно дітей зі специфічними потребами. Одна з гострих проблем – їхня ізольованість від суспільства: вісімдесят відсотків дітей з особливими потребами проживають у сім'ях, які не отримують цілеспрямованої педагогічної допомоги й підтримки. У суспільстві існують консервативні стереотипи і настрої стосовно дітей з особливими потребами.
Сьогодні важливо утверджувати думку про те, що діти з особливими потребами мають право сповна скористатися можливостями суспільства і повинні бути разом зі своїми ровесниками. Саме тому вивчається питання запровадження в наступному році у навчальних закладах району інклюзивного навчання.
Ефективна інтеграція в суспільство дітей з особливими потребами можливі за умови створення інноваційного освітньо-реабілітаційного, корекційно-розвивального середовища, яке системно поєднує в собі медичні, психологічні, педагогічні та соціальні аспекти, сприяє саморегуляції поведінки, розвитку і саморозвитку дитини.
«І саме створення у Ковельсь
кому районі спеціалізованого реабілітаційного центру – нагальна необхідність, Ми детально розглядаємо усі можливі варіанти створення такої установи, де надаватимуть дітям-інвалідам необхідну медичну та психологічну допомогу, а головне – допомагатимуть їм соціально адаптуватись у суспільстві, – наголосив Андрій Мигуля.
Відділ інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
апарату райдержадміністрації.
На обліку в управлінні соціального захисту Ковельської райдержадміністрації перебуває 230 дітей-інвалідів.
Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" призначається допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років, надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 років та надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років. Отримувачів такої допомоги 196 осіб, з них з надбавкою – 155 осіб.
Діти-інваліди мають право на забезпечення такими засобами реабілітації, як
засоби для пересування, спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття).
У 2012 році було забезпечено 11 дітей-інвалідів такими засобами реабілітації, як шведські стінки, візки, ходунки, стійка парта, стілець зі складним столиком, поручні для ходіння і видано 28 направлень на отримання ортопедичних виробів.
Протягом 2013 року забезпечено 2 дитини-інваліда засобами реабілітації і видано 30 направлень на отримання ортопедичних виробів. Всього забезпечено і користуються засобами реабілітації 17 дітей-інвалідів. Потреба на сьогодні є для 6 осіб (ходунки, приліжкові столики та стійка парта).
До Волинського обласного центру р
анньої соціальної реабілітації для проходження курсу соціальної реабілітації в 2012 році було направлено двох дітей-інвалідів, а протягом 2013 року – одну дитину-інваліда.
В 2013 році направлено одну дитину- інваліда для проходження курсу реабілітації у Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Миколаєві. Курс реабілітації включає:
індивідуальні та групові заняття з вчителем-реабілітологом, вчителем-логопедом, практичним психологом та вчителем з комп'ютерного навчання.
медичний супровід: масаж, фізіотерапевтичні процедури, тепло-та грязелікування, гідрокінезотерапія, ЛФК та механотерапія, фітотерапія, апітерапія, ароматерапія.
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Живучи з дня на день своїми буден
ними клопотами, ми рідко замислюємось над тим, що поруч із нами є люди, які особливо потребують нашої уваги та підтримки.
Всього цього заслуговують і на це трепетно чекають діти з обмеженими фізичними можливостями. Саме тому в нових ініціативах Президента України Віктора Януковича значну увагу приділено такій категорії населення.
На обліку в управлінні соціального захисту Ковельської райдержадміністрації перебуває і Михайло Тарасюк із Люблинця. Минулого четверга в рамках Тижня для дітей з особливими потребами заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля та начальник служби у справах дітей Ковельської райдержадміністрації Сергій Ілюшик із подарунком відвідали 11-річного хлопчика.
В Михайлика якраз був урок природознавства, який індивідуально проводила вчитель Люблинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Оксенюк. "Дитина дуже допитлива, легко і швидко засвоює новий матеріал, їй все цікаво", – охарактеризувала Галина Адамівна свого учня. Перед гостями хлопець сміливо і вміло продемонстрував свої розумові навички, провівши науковий дослід.
Про все, що робив, детально розказував. Тому відразу було видно, що він –досить здібний і розвинений як для свого віку. "Я люблю малювати, читати книги, особливо – про тварин. В мене їх ціла бібліотечка", – розповідав Мишко про свої захоплення поза уроками.
Андрій Мигуля щиро подякував Тетяні Лук'янець, яка виховує дитину, за належне виховання, поцікавився проблемами і побажаннями сім'ї. А на закінчення зустрічі зауважив: "В наступному році планується запровадження в навчальних закладах району інклюзивного навчання, а це буде корисним і потрібним для Михайлика".
"Я його виховую із 3 років і 10 міся
ців. Спочатку, коли Михайлик потрапив до мене, він практично не рухався. Дивилася на нього, а в душі аж просто щось щеміло і на очі навертались сльози. Розуміла: дитину треба рятувати. Тож спочатку ми зверталися за консультаціями до лікарів, а згодом почали курси лікування, їздили в санаторії. І результат не забарився – дитина стала на ноги.
Велике "спасибі" Галині Адамівні, яка індивідуально приходить до мого Михайлика, та й він тягнеться до вчительки", – розказала нам про хлопчину Тетяна Лук'янець, яку він так мило і ласкаво називає: "Мама!".
Гарно відгукується про Михайла Тарасюка і начальник служби у справах дітей Ковельської райдержадміністрації Сергій Ілюшик: "Дуже хороша дитина. До нас на облік він потрапив у 2005 році. Батьки хлопчика були позбавлені батьківського піклування, тому під опіку його взяла тітка. З того часу і до сьогодні ми не маємо проблем із цією сім'єю».
Опікун Михайлика Тетяна Лук’янець велику увагу приділяє здоров'ю і вихованню свого підопічного, створює належні умови для того, щоб дитина росла, розвивалась і сприймала цей світ у кольорових тонах. «Я переконана, що хлопчина виросте свідомим і гідним громадянином своєї держави», – сказала журналістам фахівець служби.
На спільний захід під назвою "Навчи своє серце добру", ініційований районною владою, зібралися представники виконавчої влади району, фахівці соціальної роботи, волонтери в приміщенні громадської організації "Реабілітаційний центр", яка добре відома на Волині.
Голова правління Наталія Славікова вже не один рік очолює згуртований і дружний колектив дітей із обмеженими фізичними можливостями, їх батьків та тих, кому не байдужа доля "ангелів з одним крилом".
В місті і районі вихованців Центру всі добре знають як творців виробів з бісеру, а їх роботи вже давно займають місця в приватних колекціях не тільки в Україні, а й за кордоном. Бог нагородив їх талантом творити, і за це вони Йому безмежно вдячні, як і за кожен прожитий день.
«В нових соціальних ініціативах Президента України Віктора Януковича значну увагу приділено дітям з обмеженими фізичними можливостями», – сказав, звертаючись до учасників заходу, заступник голови райдержадміністрації Андрій Мигуля.
Андрій Дмитрович зупинився на конкретних кроках реалізації проголошених Президентом нових соціальних ініціатив, відзначив, що у закладі створені необхідні умови виховання, розвитку, реабілітації та навчання дітей.
"Найважливіше для дітей, для їх батьків –‘ це живе спілкування", – додала Наталія Славікова.
Відбулася відверта розмова представників влади району з батьками та їх дітьми, порушено ряд проблемних питань, які були взяті заступником голови райдержадміністрації на особистий контроль.
Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Давидович наголосила на тому, що батьки неповносправних дітей з будь-яких питань завжди мають змогу звертатися до їх управління. Тут їм, в свою чергу, буде надано інформацію з того чи іншого приводу.
Соціальні фахівці Ковельського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді підготували програму, під час якої вихованці Центру, їх батьки, гості демонстрували свої таланти. Вони співали, розгадували загадки, малювали, брали активну участь в інших конкурсах, а за це – отримували призи. Та найбільшим дарунком була увага присутніх і їх щирі аплодисменти.
Ще теплішої атмосфери зустрічі додав «солодкий стіл», який організували районна влада та Ковельська районна організація Партії регіонів.
"Дуже добре, що сьогодні ми зібралися. Адже кожна така зустріч – це нова і потрібна інформація, насамперед, для батьків, які мають дітей із обмеженими фізичними можливостями", – наголосила по завершенню заходу Наталія Славікова.
Олена Матросова від імені всіх батьків висловила слова вдячності і районній владі, і голові правління ГО "Реабілітаційний центр" Наталії Славіковій за ініціативу проведення такого заходу, увагу та підтримку з їх боку та небайдужість до чужих проблем.
Поділилася думками з приводу побаченого та почутого і голова Ковельської районної МГО «Молоді регіони» Ольга Карпук: "Враження від заходу тільки позитивні. Діти дружні, життєрадісні. Хочеться, щоб суспільство зрозуміло: вони надзвичайно потребують уваги, любові, спілкування. В майбутньому плануємо спільно із фахівцями соціальної роботи та нашою організацією "Молоді регіони" неодноразово проводити подібні заходи".
Після цього наймолодші гості зустрічі "Навчи своє серце добру" відвідали ігрову кімнату, а інші стали учасниками бібліошоу "Назустріч казці" з використанням Центру вільного доступу до мережі Інтернет.
В Ковельській районній центральній бібліотеці для дітей їм провели екскурсію залами, коротко ознайомили із літературою, запропонували стати читачами бібліотеки.
Відвідав велику книжкову скарбницю і 10-річний Богдан Сметюх із Волошок. Хлопчина уважно слухав бібліотекаря і зовсім не соромився запитувати про те, що його цікавило. Та особливо приємним для нього стало "спілкування" із комп'ютером. Хоча у хлопця вдома є своя комп'ютерна техніка, але, як-то кажуть, зайвий раз скористатися Інтернетом не завадить.
Почерпнувши багато нового, корисного та цікавого, діти залишились задоволеними, а ще – отримали хороші позитивні враження.
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКАХ: заходи під час Тижня для дітей з особливими потребами в районі; в ігровій кімнаті ГО «Реабілітаційний центр; вироби вихованців Центру.
Фото з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар