Перші відчутні ознаки весни з'явилися на Ковельщині лише минулого тижня. Тож, як кажуть спеціалісти-аграрники, незадовільні погодні умови навесні можуть призвести до недобору врожаю восени.
За прогнозами синоптиків, в західних областях України роботи в полі повинні були б розпочатися не пізніше другої половини квітня. Через несприятливі погодні умови початок посівної кампанії-2013 хліборобам довелося відкласти.
Як йдуть справи на Ковельщині, які заходи вживаються, аби при першій можливості розпочати сільськогосподарські роботи, розповідає начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Музичук:
– Дійсно, через несприятливі погодні умови початок посівної кампанії-2013 хліборобам району доводиться відкладати. Згідно із планом розвитку агропромислового комплексу та сільських територій прогнозується провести посів ярини на площі 22,6 тис. га, в тому числі – 7,4 тис. га ярих зернових і зернобобових культур, 4,9 тис. га технічних, 5,7 тис. га картоплі та овочів, 4,6 тис. га кормових культур.
Для проведення комплексу весняно-польових робіт, враховуючи посів сільськогосподарських культур та підживлення вже існуючих площ озимини, сільськогосподарським підприємствам необхідно забезпечити себе мінеральними добривами: азотними – 1790 тонн, комплексними – 2640 тонн.
Станом на 12 квітня 2013 року для весняного підживлення господарства повністю забезпечені мінеральними добривами. Першими до підживлення озимого ріпаку приступили СТзОВ "В. Прометей", СТзОВ ім. Лесі Українки. Повністю підживили озимий ріпак на площі 900 га ТзОВ "Ратнівський Аграрій". До підживлення озимого жита приступили в СТзОВ "Відродження Волині". На сьогодні уже підживлено 2100 га озимого ріпаку та 100 га озимого жита.
– Якщо ж трапиться так, що погодні умови завадять посіяти до кінця першої декади травня, то чи можна сподіватися на дружні сходи?
– Будемо мати надію, що, коли не буде опадів, та настануть оптимальні температури.
– В такому разі затяжна весна може позначитися на майбутньому врожаї?
– Може. Це, головним чином, стосується ранніх зернових культур. На урожайність кормових та овочевих культур це значно не вплине, адже агротехнічні строки посіву цих культур пізніші.
– Навесні часто виникає проблема із паливно-мастильними матеріалами, належним забезпеченням насіння високих репродуктивних якостей. Як вирішуються ці наболілі й такі актуальні на часі питання?
– Насінням ярих зернових господарства забезпечені на належному рівні. Триває закупівля насіння кукурудзи, однорічних трав, цукрових буряків. Проблеми із забезпеченням паливно-мастильних матеріалів, в основному, пов'язані з нестачею коштів.
На даний час сільськогосподарські підприємства оформляють кредитні лінії, укладають форвардні угоди на поставку продукції урожаю цього року, тому сподіваюся, що критичних ситуацій із закупівлею пального не буде.
– Павле Дмитровичу, чи скрізь готові вийти в поле, адже ні для кого не секрет, що далеко не усі господарства в районі забезпечені справною технікою, запчастинами?
– Незважаючи на те, що переважна більшість сільськогосподарської техніки давно вичерпала свої технічні ресурси, з року в рік механізатори господарств району проводять підготовку техніки для виконання комплексу весняно-польових робіт, за що їм – велика вдячність.
Інспекцією держтехнагляду проводиться технічний огляд сільськогосподарських машин. На основі проведених оглядів можна сказати, що машинно-тракторний парк господарств району до проведення посівної кампанії в основному підготовлений.
Розмову вела
Світлана ТРОЦЮК.
Залишити коментар