Дощі майже щодня вносять корективи у сільськогосподарські роботи. Але природа буяє, в зелений килим, наповнений пахощами літа, «одягнулися» поля. Дозрівають і хліба.
Мине зовсім небагато часу і розпочнуться жнива – вінець хліборобської праці.
Яким же було приємним моє здивування, коли, будучи у відрядженні в Уховецьку, мала нагоду побачити, в якому ритмі та з яким ентузіазмом трудяться місцеві хлібороби. То й не дивно, адже з таким керівником, як Анатолій Смаль, ніякі труднощі не стануть на заваді.
Щоденною копіткою працею сільські трудівники підтвердили правдивість народної мудрості: «Терпіння і труд усе перетруть».
СТзОВ «Васюти» працює спільно з новоствореним підприємством «Відродження Волині» під патронатом фірми «Амако», яка вкладає інвестиції у розвиток сільського господарства. Товариство є племзаводом з м’ясного скотарства. Основну увагу тут приділяють тваринництву (молочний напрямок), а також – рослинництву. Товариство використовує 700 га орної землі, на якій вирощує пшеницю, жито, овес, ріпак, кукурудзу.
В колективі трудиться 40 чоловік, але в найближчій перспективі тут планують не тільки розширювати поле діяльності, а й створювати нові робочі місця.
Про будні сільських трудівників, про те, які зміни відбулися в господарстві, чим воно живе сьогодні, розповідає директор товариства Анатолій СМАЛЬ:
– Якщо говорити відверто, то багато хто й не сподівався, що господарство подолає труднощі й запрацює з новими силами, – розповідає Анатолій Степанович. – З приходом інвесторів усе змінилося. Фірма «Амако», під патронатом якої ми працюємо, постачає господарство кращими сортами елітного насіння, забезпечила новою технікою, усіма необхідними засобами захисту рослин, мінеральними добривами. Причому дають нам відстрочку. Розрахуватися із інвесторами ми маємо можливість після жнив, коли на рахунку з’являться кошти. А це, повірте, має суттєве значення.
– У наших працівників навіть форма «амаківська», – додає до сказаного керівник товариства. – Але, хочу одразу зауважити, що наше господарство єдине в районі, яке має право працювати під цією маркою. Деякі сільгосптовариства району придбали техніку фірми «Амако», тому дехто вважає, що інвестори мають до них відношення. Але це не так.
Колектив порівняно невеликий, але його «кістяк» становлять справжні професіонали. Це – люди віддані своїй справі, які не залишили господарство у часи занепаду й досі є вірними нелегкій хліборобській праці.
Наші хлопці поки що заробляють небагато. Але це тому, що усі вільні кошти наразі довелося вкладати у посівну, але з вересня їх чекають премії, підвищення заробітної плати.
– Анатолію Степановичу, на яких роботах трудівники товариства задіяні на даний час? Кого із працівників варто відзначити? – цікавимося.
– В господарстві вчасно завершили посів ярих зернових культур. Велику увагу приділили підготовці грунту. За тим, щоб були внесені всі необхідні засоби захисту рослин, уважно слідкує агроном товариства Анатолій Гнатюк. На цій ділянці роботи сумлінно попрацювали Руслан Рибачок, Олександр Кобзар, Сергій Гнатюк.
Повним ходом йде заготівля сіна і, звісно ж, підготовка до жнив. У доброму темпі ведуть важливу роботу трактористи Валерій Калитюк, Олександр Супрунюк, водії Василь Гнатюк, Анатолій Півень.
За порівняно короткий строк на зелених масивах господарства скошено природних та сіяних трав 110 гектарів, а також заготовлено 70 тонн сіна.
Варто сказати, що хліборобському колективу є над чим працювати, бо труднощів вистачає. Та головне, що у людей з’явилась іскорка надії на кращі часи. Ось нещодавно, наприклад, в господарство прийняли на роботу доярку і тракториста. Невдовзі машинно-тракторний парк ще поповниться новою технікою.
Товариство виступає спонсором футбольної команди «Амако-Уховецьк». Перший матч відбувся з командою з Білина, завершившись з рахунком 1:1. Кожен гравець, котрий представляє команду «Амако-Уховецьк», отримав новеньку форму. В селі вдалося відремонтувати стадіон.
В міру можливостей товариство підтримує заклади соціальної сфери. Тісна співпраця налагоджена з Уховецькою сільською радою.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: керівник господарства Анатолій СМАЛЬ, головний інженер Іван ПАРФЕНЮК та тракторист Руслан РИБАЧОК; на тракторній бригаді.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар