Цьогорічні жнивні роботи в СТзОВ ім. Лесі Українки, яке очолює досвідчений аграрій, дбайливий господарник і керівник, депутат районної ради Сергій Герез, розпочалися із збирання озимого ячменю.
Нині трудівники господарства завершують обмолот озимого ріпаку. Цю культуру тут виростили на площі 600 гектарів. Варто сказати, що на сьогодні ріпак займає третє місце серед олійних культур (після сої та бавовни), адже це — одна із найбільш рентабельних культур у сівозмінах.
– Жнива ми почали в господарстві на початку липня із косовиці озимого ячменю, – розповідає головний агроном сільгосптовариства Микола Лозовицький. – В нас його було посіяно 130 га. Далі приступили до озимого ріпаку, збирання якого завершимо з дня на день. Техніка уже переїхала у Турійський район, де продовжуємо комплекс збиральних робіт. У сусідньому районі маємо площі посівів озимої пшениці.
Господарство працює на перспективу, не зупиняється на досягнутому. Ще тривають жнива, а тут уже проходить підготовка площ під наступний засів озимини.
Нам вдалося на власні очі побачити, з якою енергійністю працюють комбайнери на землях сільськогосподарського призначення поблизу села Будища.
– Тут, як бачите, розмістили гібриди різних сортів, – додає Микола Миколайович. – Гібриди є більш витривалими в несприятливих кліматичних умовах, тому й мають стабільнішу врожайність.
Комбайнери товариства дорожать часом, намагаються кожну його годину поставити на службу врожаю. Добре справляються із своїми обов'язками водії Олександр Стрижевський та Віктор Голосний.
Не менш завзято цього дня жниварі працювали на орендованих полях у Вівчицьку, де повним ходом проходило збирання промислового ріпаку. На площах були задіяні 4 комбайни та 2 вантажні машини, які відвозили врожай на післязбиральну обробку. З кращого боку зарекомендували себе у цій роботі Ярослав Смаль, Анатолій Богдан, Едуард Абрамчук та ін.
– З року в рік одержуємо все вищу врожайність, – доповнює сказане головний агроном. – З одного гектара вдалося нині зібрати по 35 центнерів ріпаку.
Господарство тримається "на плаву" завдяки вмілому підходу до справи. Окрім озимого ріпаку, тут вирощують і ярий, чим займається не кожне господарство.
Набутим досвідом готові ділитися, а ще із готовністю беруться за втілення нових задумів. Вдалося оновити в сільгосптоваристві машинно-тракторний парк.
Керівництво дбає про кожного працівника. В цьому році колектив поповнився молодими кадрами, які переймають досвід у старших колег, освоюють "секрети" хліборобської професії.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: група комбайнерів на чолі з головним агрономом сільгосптовариства Миколою ЛОЗОВИЦЬКИМ; під час збиральних робіт у с. Вівчицьку.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар