У неділю, 28 липня, у ковельському Свято-Воскресенському соборі відбулася святкова Божественна літургія з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі та дня пам'яті Святого рівноапостольного князя Володимира. Очолив богослужіння благочинний Ковельської міської округи протоієрей Володимир Ровінський, йому співслужили представники духовенства Ковельщини та Польської Православної церкви.
Прихожани собору мали можливість прикластися до ковчега з часткою мощей Святого рівноапостольного князя Володимира, який доставлено з Свято-Успенського кафедрального собору м. Володимира-Волинського.
Після літургії до прихожан з вітальним словом звернулися Володимир Ровінський, настоятель Свято-Воскресенського собору протоієрей Георгій Бензюк, представник Польської Православної церкви отець Павло. У торжестві взяли участь представники місцевої влади. Ковельчан та гостей міста щиро привітали міський голова Олег Кіндер, голова райдержадміністрації Сергій Матяшук.
У недільний день до храму зійшлося чимало ковельчан. Знаменним свято було й тим, що долучилися до нього православні паломники з Польщі, Білорусі, які пішим ходом йшли до Почаївської лаври. Варто зазначити, що перший хресний хід вірян Польської Православної церкви до Почаївської лаври відбувся у 1876 році. Ця традиція зберігалася до початку Другої світової війни. З 1939 року піші ходи прочан призупинилися. Нині православні поляки відродили традицію пішої ходи до Почаєва – однієї з найбільших святинь православного світу. До хресної ходи приєдналися і волиняни, зокрема, жителі Ратнівщини, Ковельщини.
Перший міжнародний православний хресний хід до Почаєва ковельчани радо зустріли надвечір 27 липня. Хоча організатори потурбувалися про нічліг у гуртожитках, санаторії міста, однак усі паломники отримали запрошення на ночівлю від ковельчан. Наступного дня після спільної молитви у Свято-Воскресенському соборі прочани вирушили далі. У прощі беруть участь понад 400 вірян. Щодня з постійною молитвою, духовними піснеспівами вони долатимуть близько 30 кілометрів. Наймолодшому паломнику – півтора року, найстаршій – 82.
Хресний хід відбувається з благословення єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира, а з польської сторони – з благословення блаженнійшого митрополита Савви (предстоятеля Польської Православної церкви).
Стараннями організаторів та завдяки віруючим міст і сіл, через які проходить хресний хід, прочани забезпечені харчуванням та ночівлею. Закінчиться паломництво напередодні свята Почаївської ікони Божої Матері 5 серпня.
•
Паломники поділилися із журналістами нашої газети своїми враженнями.
Валентина Мовчан, 67 років, м. Ковель:
– Відчуваю Божу благодать. Сподіваюся, що Бог мені допоможе успішно дійти. Хочу помолитися в Почаєві за дітей, онуків, за родину та благополуччя усього людства.
Єлизавета Стадніцка, 42 роки, Республіка Польща:
– До Почаєва ми вирушили з міста Гайнівки (Підляське воєводство Республіки Польща). Я неодноразово була у святих місцях в Україні. В піший хід йду з сином, якому 17 років.
Ми приємно вражені гостинністю та щирістю українців. Нас зустрічають, як царів, не думали, що так буде (в очах жінки зблиснули сльози). Мені бракує слів, щоб висловити вам свої враження та емоції. Ми почуваємося, наче вдома.
Наталія, 17 років, Ковельський район:
– Вперше подолала пішки шлях до Почаєва торік під час подібної паломницької ходи. Тоді відчула дуже велике піднесення, тож охоче приєдналася до прочан цьогоріч. Йдемо з вірою та молитвою, тому й втоми не відчувається.
Віра Омелянюк, 54 роки, м. Ковель:
– Йду з онуком-десятикласником, як і торік. Звичайно, непросто фізично, але духовне піднесення неможливо передати словами. На шляху наші земляки дуже гарно зустрічають, виносять яблука, малину, запрошують на ночівлю.
Пам'ятаю, коли минали села, їх жителі, зустрічаючи нас, ставали на коліна та молилися. В такі моменти хотілося плакати – значить, наш народ має глибоку віру в Бога.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: хресний хід у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар