Кожне місто чи село має свою давню історію, традиції та звичаї. Село Зелене є тим населеним пунктом Ковельського району, минуле якого багате і цікаве, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління.
Свій "день народження" село святкує дев'ятий рік поспіль. Ось і цього разу сонячного серпневого дня жителі населених пунктів сільської ради об'єднали зусилля для організації свята у рідному будинку культури, на подвір'ї якого зібралися тутешні мешканці, гості, представники влади.
Із Божого благословення розпочав урочисту частину настоятель Свято-Покровської церкви отець Віктор. "Щоб у Ваших сім'ях завжди панували мир і злагода", – звернувся до присутніх на святі священик. Під мелодію Державного гімну урочистість, приурочену до Дня Незалежності України, оголосили відкритою.
За доброю традицією, запашний коровай вручили голові Ковельської районної ради Петру Якубуку та Зеленському сільському голові Володимиру Дригулі, помічнику народного депутата України Наталії Маленицькій. Піснею "Добрий день" привітала всіх вокальна група будинку культури. Від учасників урочистого заходу учні школи поклали квіти до пам'ятного знака воїнам 175-ої Уральсько-Ковельської стрілецької дивізії.
Душевно і тепло говорив про своє село, односельчан Володимир Дригуля. Володимир Карпович подяками вшанував тих місцевих жителів, які не залишаються осторонь проблем громад, дбають про благоустрій, беруть активну участь у розбудові населених пунктів.
Славиться Зелене і народними майстринями. Серед них – Людмила Лук'янчук, Валентина Дмитрук, Тетяна Шворак, Юлія та Ірина Жигалові, вироби яких можна було переглянути на виставці.
Не забули привітати подружню пару, яка в цьому році відзначила "золоте" весілля. Це – Анатолій Григорович та Надія Григорівна Чабани. Віншували і наймолодше подружжя – Артема та Юлії Харті. Міцного здоров'я і бадьорості побажали Василині Тарасюк – найстаршій жительці Зеленого та Ірині Денисюк – найстаршій жительці Волі-Ковельської.
Раз за разом прилітають лелеки до сільських домівок. Цього разу вони принесли поповнення у сім'ї Андрія та Оксани Баїв і Едуарда та Оксани Шайнюків. Наймолодших жителів теж привітали громадою. Слова вітальних зичень в цей день отримали іменинники та господарі кращих садиб.
Всі нагороджені одержали ще й подарунки. Концертну програму дзвінкоголосим співом продовжив дует "Райдуга", подарувавши глядачам пісню "Волинське літо".
До вітального слова запросили голову Ковельської районної ради Петра Якубука. "Ваше село цвіте і розквітає разом із місцевими жителями. Тож будьте і надалі такими завзятими і наполегливими, творіть і примножуйте багатства своєї маленької Батьківщини", – наголосив, звертаючись до місцевих жителів, Петро Григорович.
Вітальний адрес від народного депутата України Степана Івахіва зачитала його помічник Наталія Ма
леницька. Вона вручила зеленцям подарунок від народного обранця, що стане корисним і потрібним в побуті. Слово мала і депутат районної ради Галина Рябко, яка також привітала винуватців торжества із святом, побажала їм всього найкращого.
Після цього офіційну частину заходу оголосили закритою.
У нас побажання ясні:
Живи і трудися, село наше рідне,
Красуйсь, як троянда,
Співай серцю милі пісні…
Приємною несподіванкою для усіх став мистецький дарунок від народного депутата України Степана Івахіва – концертний виступ Заслуженого артиста України Адама Горбатюка. Співак теж приєднався до вітань, адресованих місцевим жителям. Деякі з його пісень глядачі навіть підспівували, бо це були відомі усім українські хіти. А на завершення виступу добре знаному виконавцю подарували масу вдячних оплесків.
Вихованці дитячого
садка щиро долучилися до концертної програми, заспівавши жваву веселу пісеньку. У виконанні Вікторії Пашулі та Анни Дем'янчук прозвучала музична композиція, а Яна Собко подарувала присутнім теж своє мистецьке зичення під назвою "Дитинства світ".
Тим односельчанам, молодість яких обпалила війна, вокальна група будинку культури заспівала "Василечки". Відзначили і багатодітні та прийомні сім'ї. Зокрема, у Волі-Ковельській є чотири будинки сімейного типу, де нових батьків знайшли діти, обділені родинним теплом. Тож тепер в цих домівках звучить веселий сміх, а тати й мами радіють за вже рідних своїх чад. І горнеться дитяче серденько до люблячих батьківських сердець. А коли щаслива і здорова дитина, що може бути кращим для батька й неньки?
Окраса села – це люди, які творять його історію. В Зеленому працюють щирі душею вчителі, медичні працівники, працівники соціальної сфери та інші. Кожного дня вони роблять свій внесок у розвиток села, примножують його надбання і багатства. Всім їм на святі висловили вдячність.
Хвилиною мовчання вшанували тих односельчан, які відійшли у Вічність.
А на завершення концертної програми ще раз подякували тим меценатам і спонсорам, які завжди активно долучаються до проведення подібних свят. Це, насамперед, Зеленська сільська рада, місцеві приватні підприємці і підприємства та інша когорта добродійників. Не забули вони про свою благородну місію і цього разу – долучилися до хорошої справи. За це їм воздасться сторицею!
Часів не вибирають. Наші земляки також не вибирають часів, і їхні долі складаються по-різному. Життя їх розкидало, як-то кажуть, по усіх світах, але чуйним серцем і своїми думками вони залишаються з рідним селом.
І коли з'явиться вільна хвилина, линуть, поспішають до рідного порога, що зробили й цього разу. Бо тут вони народилися, тут народилися їхні дідусі і бабусі, батьки, адже кожен із них є представником трьох великих родів - своєї родини, свого села, свого народу.
Відразу було помітно, що місцеві жителі – це одна велика родина, тож святкування було по-сімейному затишним.
В ході свята проводили спортивні змагання, ігри та розваги для дітей і дорослих. Діяла виїзна торгівля. Малеча розважалась на атракціонах. В безпрограшній лотереї головний суперприз – електросушарку для фруктів – отримала Вікторія Бубела. Але й ті, хто брав активну участь в конкурсах, теж не залишились без подарунків.
Сергій та Оксана Левковичі прийшли на День села із дітками. "Гарна організація свята, для малечі хороша програма", – поділилася враженнями дружина і мама. "Наше село живе, а не занепадає, як інші. Молодь будується, не виїжджає. Є де працювати. Так що скаржитись немає на що", – зауважила інша наша співрозмовниця пані Ганна.
Завершилось свято дискотекою.
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення Дня села в Зеленому.
Фото з архіву будинку культури.
Залишити коментар