У Верховній Раді народний депутат-мажоритарник від Волині Степан Івахів відстоює інтереси краян. У своїй законотворчій роботі приділяє увагу проблемам соціального захисту мешканців сільської місцевості, молодіжного житлового будівництва на селі, пенсійного забезпечення, ініціює прийняття Закону щодо розвитку поліських територій.
Про підсумки своєї депутатської діяльності у Верховній Раді України та на 21-ому виборчому окрузі Степан Івахів (на знімку) прозвітував представникам волинських ЗМІ під час прес-конференції, яка відбулася 13 серпня ц. р. у Ковельському культурно-просвітницькому центрі.
У розмові з журналістами С. Івахів розповів про перші півроку роботи у парламенті. Зокрема, він сказав:
– Перед виборами люди цікавились, чи у разі перемоги сумлінно ходитиму на роботу? Тоді це питання здалося мені незрозумілим. Але я бачив, як працювала Верховна Рада минулого скликання, коли частина депутатів не відвідувала сесійні засідання, при цьому отримуючи заробітну плату і користуючись усіма депутатськими пільгами. Я пропустив лише два засідання з поважних причин.
В ході прес-конференції Степан Івахів говорив про пріоритети, що стосуються його голосування у Верховній Раді України.
– Як і за попередній законопроект щодо зняття депутатської недоторканності, для прийняття якого не вистачило голосів, проголосую за його варіант, який на черзі від опозиції, – зазначив парламентар. – Щодо питання мови, точніше, двомовності, то я так само ніколи не проголосую за другу державну мову, бо впевнений, що в Україні повинна бути одна мова – українська.
Але для мене як депутата-мажоритарника основний пріоритет – робота на благо жителів свого округу. Тому не втрачаю жодної можливості зустрітися з міністрами, аби обговорити ті чи інші проблеми, які турбують людей, інтереси яких представляю у Верховній Раді. Використовую для цього свій попередній життєвий досвід, таким чином залучаючи кошти у розвиток Волині. Уже сьогодні на нашу область підписані документи на будівництво і добудову 11 об'єктів – закладів освіти, культури, охорони здоров'я і т. д.
Загалом, намагаюсь бувати в окрузі якомога частіше. Якщо видається вільний час – їду у «свої» райони. Я люблю земляків, мені дороге спілкування з ними. Цього року вдалось провести більше 70 зустрічей з жителями округу.
Під час спілкування з журналістами Степан Івахів також не обминув теми скасування депутатських пільг.
– Як і передбачалось, Верховна Рада відмовилась зняти пільги та привілеї для Президента, народних депутатів і членів уряду, – зазначив він, – і мені дуже соромно, що деякі депутати власні інтереси ставлять вище інтересів держави, добробуту громадян. Проте якщо навіть й не вистачило голосів для прийняття цього законопроекту, той відсоток депутатів, які проголосували за нього, могли б відстоювати свої переконання по-іншому.
За словами С. Івахіва, він відмовився від депутатської заробітної плати (близько 14 тис. грн. щомісяця) та компенсації на виконання депутатських повноважень (близько 17 тис. грн. щомісяця). Всі ці кошти перераховує на потреби закладів освіти, охорони здоров'я, культури та спорту на території 21-го виборчого округу. Народний депутат відмовився від службового житла, авіаперельотів та безкоштовного проїзду за рахунок Державного бюджету. Є одним з 20 народних депутатів, які відмовились від матеріальної допомоги на лікування.
Звітуючи перед присутніми, Степан Івахів розповів і про свою законотворчу діяльність.
Народний депутат є автором 9 законопроектів, одного проекту постанови, десяти депутатських запитів та 116 депутатських звернень. Серед запропонованих ним – законопроекти, що стосуються розвитку сільської місцевості, оскільки С. Івахів є заступником голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.
Зокрема, він запропонував внести зміни до деяких законів України щодо забезпечення прав членів особистих селянських господарств на соціальний захист у разі настання безробіття, а також до деяких законодавчих актів України щодо сприяння індивідуальному будівництву на селі, щодо створення сприятливих умов для ведення особистого селянського господарства, а також стосовно забезпечення безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки.
Інші його законопроекти стосуються приведення у відповідність законів, що дуже важливі для багатьох категорій населення, зокрема, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо страхового стажу для призначення мінімальної пенсії), законодавчих актів України щодо обмеження продажу та споживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів та ін.
За результатами роботи в першому півріччі народний депутат України Степан Івахів був названий найдієвішим депутатом від Волинської області експертами Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу.
Громадська мережа "Опора" відзначила, що Степан Івахів втілив у законотворчі ініціативи найбільше пунктів зі своєї програми. Зокрема, це стосується питань зменшення пенсійного віку для жінок до 55 років, питання гарантування на законодавчому рівні кожному безробітному та одноосібнику на селі соціальної допомоги і державної пенсії.
Степан Івахів відповів на запитання журналістів, котрі, між іншим, цікавились думкою депутата з приводу доцільності будівництва сміттєпереробного заводу в Ковелі. Степан Петрович переконаний, що цю проблему необхідно вирішити, але дискусія, яка розгорнулась навколо цього питання, має бути конструктивною.
Народний депутат доручив своїм помічникам організувати зустріч з представниками інвестиційної компанії й домовитися з ними про проведення публічної презентації проекту заводу. А також за кошти благодійного фонду "Патріоти Волині" організувати поїздку представників ініціативної групи до Ізраїлю, де функціонує подібний завод, аби пересвідчитись у ефективності його роботи.
У відповідь на запитання стосовно відновлення курсування потяга "Ковель-Чернівці" С. Івахів повідомив про те, що надсилав запит до "Укрзалізниці" з проханням відновити рух цього потяга, проте, на його думку, лише після розмови з її керівництвом можна сподіватися позитивного результату.
Спілкуючись з журналістами, Степан Петрович запевнив, що не має наміру вступати в жодну з політичних фракцій парламенту, а також торкнувся питань, які порушують у зверненнях громадяни, зауваживши, що найпроблемнішим на сьогодні залишається Ковельський район, причиною чого є "розпорошеність" населених пунктів, велика кількість сільських рад з малонаселеними віддаленими селами, де закривають магазини, ФАПи, заклади освіти, культури і т. д.
Депутат також зазначив, що підтримує діяльність громадських організацій, цікавиться питаннями духовності й культури, підтримує інтеграцію України в ЄС, а в депутатській діяльності керується винятково пунктами своєї передвиборної програми та інтересами виборців.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар