У залі засідань Будинку рад відбулась серпнева конференція педагогічних працівників освітніх закладів Ковельського району, в якій взяли участь голова районної ради Петро Якубук, перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Стиранка, головний спеціаліст управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Соломіна та інші.
До участі в конференції долучилося 293 педагоги району, котрі зібрались напередодні нового 2013-2014 навчального року, щоб визначити перспективи подальшого розвитку освітньої галузі, окреслити проблеми, які належить вирішити, та поділитися досвідом навчально-виховної роботи.
Учасники заходу зацікавлено слухали доповідь начальника відділу освіти райдержадміністрації Юрія Мацана, котрий розповів про стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Юрій Євгенович зупинився, зокрема, на питанні максимального охоплення дітей дошкільною освітою. Сьогодні в районі функціонує 18 дошкільних закладів, в яких у минулому навчальному році виховувалось 840 дітей.
Новий навчальний рік є особливим для учнів п'ятих класів. Адже з 1 вересня в основній школі розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін.
Серед основних новацій такі: для забезпечення високого рівня знань іноземних мов учні п'ятих класів вивчатимуть дві іноземні мови; розпочнеться вивчення інформатики; підвищена увага приділятиметься природничій та екологічній освіті та ін.
Одним із основних чинників забезпечення доступності та якості загальної середньої освіти є оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Суттєве зменшення учнівського контингенту (за останні шість років у школах району зменшилась кількість учнів на 562 особи). Така ситуація позначається на обсягах державного фінансування освіти, яке здійснюється з врахуванням чисельності школярів.
У 2012–2013 навчальному році в районі функціонувало 60 загальноосвітніх навчальних закладів, у яких здобували освіту 4557 учнів.
З 1 вересня ц. р. розпочинається впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти у 2-х класах, згідно з яким в усіх загальноосвітніх закладах з першого класу вивчатиметься іноземна мова, а з другого класу в цьому навчальному році буде вивчатись предмет "Сходинки до інформатики".
За минулий рік проведено ряд заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів району. За рахунок коштів Державного бюджету продовжується будівництво нової школи в с. Білині. За кошти місцевого бюджету тривають роботи з перекриття шатрового даху в Поворській ЗОШ, а також проведено роботи з водовідведення в Тойкутській ЗОШ.
В п'яти сільських загальноосвітніх школах (Велицьк, Дроздні, Доротище, Підліси, Великий Порськ) у 2012 році розпочались ремонтно-будівельні роботи в рамках проекту ЄС/ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".
На сьогодні всі школи Ковельського району забезпечені комп'ютерною технікою. У минулому році за рахунок районного бюджету було придбано чотири комп'ютерних класи для загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів с. Мощеної, Волошок, Бахова, Черемошного.
Аналізуючи статистичні дані зовнішнього незалежного оцінювання, Юрій Мацан відзначив, що загалом учні отримали непогані результати. Порівняно з минулим роком кращими є результати в межах від 150 до 199 балів, що відповідає переважно достатньому та високому рівню навчальних досягнень. Однак найвищим за останні п'ять років є показник кількості учнів, які отримали 183 і більше балів. Найкращих результатів досягли випускники Козлиничівської, Вербської, Облапської, Поворської, Люблинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. У цьому році маємо 6 випускників, які отримали понад 195 балів.
Та заспокоюватись на досягнутому не варто, наголосив начальник відділу освіти, адже життя вимагає нових змін, нових технологій, і вчителі мають бути на висоті, щоб давати учням міцні знання.
Про вдосконалення навчально-виховного процесу говорили у своїх виступах директор НВК "Загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів-гімназія" ім. С. Є. Ткача смт Голоб Володимир Бай, голова райкому профспілки педагогічних працівників Лілія Шульгач, директор центру позашкільної освіти Леся Коновалова, директор НВК "Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня" с. Волі-Любитівської Тетяна Каленікова, заступник директора з навчально-виховної роботи Скулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Галина Литвин, вчитель початкових класів Тойкутської ЗОШ І-ІІІ ст. Людмила Адамчук, вчитель світової літератури та основ християнської етики Люблинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Олена Прадійчук.
Привітали освітян району з початком нового навчального року голова районної ради Петро Якубук та перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Стиранка, котрі у своїх виступах акцентували увагу на постійній турботі держави і влади в районі про освітянську галузь. Районна влада постійно дбає про добробут освітян, зміцнення матеріально-технічної бази шкіл, виконання зобов'язань з освітянських програм, які будуть продовжені і в наступному році.
На завершення конференції великій групі педагогів вручено грамоти управління освіти і науки облдержадміністрації та відділу освіти РДА, а також відзначено преміями вчителів, котрі у минулому навчальному році виховали переможців шкільних предметних олімпіад.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКу: група освітян району.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар