Найбагатшої, найщедрішої пори року – осені відбувається районне свято квітів і врожаю, яке минулої суботи пройшло у Палаці культури ім. Т. Г. Шевченка під назвою «Україно, ти – надія жива Кобзаря!»
Розмаїття яскравих вишивок, малюнків, виробів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, із лози та дерева викликали захоплення в усіх, хто завітав, щоб помилуватися чудовими витворами природи, дитячих рук та творчим підходом до справи їх наставників.
Без перебільшення можна сказати, що кожна експозиція була особливою й оригінальною.
Вражали яскравими кольорами, розмаїттям візерунків вишиті рушники, серветки, картини юних вишивальників, які передали на полотні любов до України.
Вдало підібрані троянди, гладіолуси, хризантеми й інші осінні квіти вмілі руки перетворили у неповторні композиції, які стали справжньою окрасою виставки.
Привітали учасників виставкової експозиції та гостей, які прибули сюди, голова райдержадміністрації Сергій Матяшук, його заступник Андрій Мигуля.
Керівник виконавчої влади району, зокрема, висловив вдячність усім, хто долучився до організації традиційного свята квітів та врожаю, відзначивши високий рівень підготовки, оригінальність і колоритність кожної композиції.
Компетентне і поважне журі враховувало не лише естетичний вигляд тієї чи іншої виставкової експозиції, а й змістовне представлення творчих робіт.
До прикладу, вирізнялись оригінальністю і творчим підходом роботи колективу Дубівської ЗОШ. У центрі композиції – високе "хлібне дерево", яке, до речі, особливо відзначив голова райдержадміністрації Сергій Матяшук, адже дідух – це символ української нації, символ доброго врожаю, миру і злагоди в родині, достатку в домі.
Було представлено і виставку вишитих картин, які ілюстрували твори Великого Кобзаря, а поряд діяла ще одна – виставка сучасної вишивки (переважно роботи, вишиті бісером). Таким чином їхні творці намагалися передати зв'язок поколінь – те, що вишивали наші бабусі і те, як сьогодні втілюють на полотні свої творчі ідеї юні вишивальниці.
Квіти, листя, мох, гілки та інший природний матеріал лягли на папір, наче фарби, створивши чудові образи за мотивами творів Кобзаря. Це постаралися учні та вчителі Люблинецької ЗОШ. Привертав увагу вишитий портрет Т. Г. Шевченка й викладений з природних компонентів його уславлений "Кобзар".
З малих літ полюбив Тарас природу, красу України і як художник, і як поет відображав її у своїх творах. То й не дивно, що відомі його твори "Тече вода з-під явора…", "Садок вишневий коло хати…", "Мені тринадцятий минало…" та інші надихнули учнів та педагогів Люблинецької школи відтворити сюжетні лінії у композиціях, які усіх вражали красою і неповторністю.
Звернулися до творів світоча української літератури й члени шкільної родини НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія" смт Голоб. Бо ж впевнені, що Україна і Шевченко – це одне ціле.
Серед композицій були також створені з різних квітів Герб і Прапор України, портрет Тараса Шевченка.
Почесними грамотами районної влади відзначено багатьох учасників районного свята квітів та врожаю. А переможці, окрім відзнак, отримали грошові винагороди.
Кращим серед кращих визнано учнів Люблинецької ЗОШ. Друге місце розділили умільці НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія" смт Голоб та Озерненської ЗОШ, а третє – Дубівської, Скулинської та Вербської загальноосвітніх шкіл.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: експонати районного свята квітів і врожаю в Палаці культури ім. Т. Г. Шевченка.
Фото Лариси КОНОВАЛОВОЇ.
Залишити коментар