З метою більш широкого інформування населення щодо питань соціального захисту (надання державних соціальних допомог, пільг, субсидій), виконання ініціатив Президента України та оперативного вирішення порушених громадянами питань проведено "гарячу" телефонну лінію "Запитай у влади".
На дзвінки жителів Ковельщини в редакції громадсько-політичної газети "Вісті Ковельщини" відповідала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена ДАВИДОВИЧ (на знімку).
– Доброго дня! Олено Григорівно, Вас турбує Людмила Абрамчук із с. Замшан Ратнівського району. Прочитала у "Вістях Ковельщини" повідомлення про проведення "гарячої" лінії. Хоч мешкаю в сусідньому районі, все ж хочу поцікавитись: "Чи може багатодітна сім'я, котра приписана за однією адресою, а фактично мешкає за іншою, отримати 50-відсоткову пільгу за користування газом?".
Про надання пільг, зокрема, йшлося й у запитанні Катерини Младєнцевої з Городища, яке вона задала під час "гарячої" лінії.
– За рішенням районної комісії з питань соціального захисту населення, надання населенню субсидій, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та надання пільг за соціальною ознакою за місцем фактичного проживання пільговика пільги багатодітній сім'ї надаються за місцем фактичного проживання. Для того, щоб таку пільгу отримати, слід взяти довідку з управління соціального захисту населення райдержадміністрації, яка підтверджує, що багатодітна сім'я не отримує пільги за місцем реєстрації. Необхідно також звернутись із письмовою заявою про надання цієї пільги за місцем фактичного проживання.
х х х
– Олено Григорівно, я – Ганна Мар'юк з Кашівки. Ще в липні мені виділили матеріальну допомогу в розмірі 200 гривень. Вже жовтень, а я й досі її не отримала.
– Ганно Леонтіївно, мені знайома Ваша проблема. Матеріальна допомога (200 гривень) перерахована в липні на Ваш банківський рахунок. Тобто на картку, з якої Ви отримуєте пенсію чи субсидію.
х х х
– На телефонному зв'язку – ветеран праці, житель м. Ковеля Афанасій Алексєйчук. Ми з дружиною маємо статус "дитини війни". Вже другий рік чекаємо надбавку до пенсії, передбачену рішенням суду. Коли ми зможемо її отримати?
– Дане питання перебуває на виконанні в управлінні Пенсійного фонду України в м. Ковелі та Ковельському районі. Можу Вас запевнити, що усі судові рішення взято до уваги. Виплати доплат до пенсії за рішеннями судів буде проведено у разі наявності фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2013 рік.
х х х
– Доброго дня! Олено Григорівно, Вам телефонує Тетяна ЛитвИнюк з Велицька. Ми часто чуємо про підтримку соціально незахищених верств населення з боку держави, а "на місцях" бачимо зовсім інше. Багато сьогодні говорять про реформи. Яка думка у Вас з цього приводу?
– Можу Вас запевнити, що в цьому напрямку проводиться активна робота. Ініціативи Президента України, відповідні Програми Уряду спрямовані на покращення питань соціального захисту населення, збільшення прожиткових мінімумів, рівня заробітної плати, матеріальної допомоги при народженні дитини. Багато робиться задля підтримки дітей-інвалідів (введено доплати), збільшено розмір допомоги малозабезпеченим сім'ям, розміри прожиткового мінімуму на дітей. Ці виплати в порівнянні з минулими роками зросли.
Соціальні ініціативи Президента України виконуються. Держава дбає про малозахищені верстви населення. Саме діяльність управління соціального захисту населення націлена на реалізацію державної політики, спрямованої на подолання бідності та підвищення добробуту населення, покращення їх життя. Соціальні ініціативи Президента є ще одним кроком задля підвищення якості життя людей.
Пріоритетним напрямком соціальної політики держави залишається всебічна підтримка найбільш вразливих категорій населення: це діти-інваліди, інваліди, діти- сироти та позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені сім'ї з дітьми, люди похилого віку, престарілі. Для надання підтримки даних категорій населення, покращення їхнього добробуту впроваджено систему соціальних виплат: це пільги, субсидії, державні допомоги сім'ям з дітьми, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та інші.
х х х
– Доброго дня! Телефонує Вам з с.Черкас Олена Матросова. Наш син Павло Матросов – дитина-інвалід. Чи передбачена державою надбавка по догляду за дитиною-інвалідом підгрупи "А"?
– 28 липня 2013 року набув чинності Закон України від 4 липня 2013 року, № 410-VII "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", яким підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи «А» з 50% до 100% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що виплачується до державної соціальної допомоги.
З метою своєчасної реалізації норм вищезазначеного Закону в частині призначення надбавки на догляд за дітьми-інвалідами підгрупи «А», які раніше були визнані дітьми-інвалідами (без зазначення підгрупи) лікарсько-консультативні комісії дитячих лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини-інваліда на підставі оглядових справ дітей-інвалідів розглядають право на встановлення дітям- інвалідам підгрупи «А». У разі визнання дитини – інвалідом підгрупи «А» оформлюється новий медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років. Оригінал даного висновку надсилається (передається) органами охорони здоров'я до органів соціального захисту населення за місцем проживання дитини для розгляду права на проведення перерахунку розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, що призначається та виплачується відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам".
х х х
– Олено Григорівно, звертається до Вас мешканка с. Грив'яток Ольга Романюк. В нашій сім'ї народилась третя дитина. Якою буде щомісячна допомога по догляду за нею?
– Відповідно до ст.12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога при народженні дитини нараховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини.
Допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 72 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Допомога при народженні дитини, яка народилася після 1 січня 2013 р., надається у розмірі 29160 гривень – на першу дитину, 58320 гривень – на другу дитину, 116640 гривень – на третю і наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 9720 гривень, решта суми на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців (810,00 гривень щомісяця), на другу дитину – 48 місяців (1012,50 гривень щомісяця), на третю і наступну дитину – 72 місяців (1485,00 гривень щомісяця) рівними частинами.
Пані Ольго, прошу Вас подати необхідні документи, щоб вчасно отримати допомогу.
х х х
– Доброго дня! Вас турбує сім'я Наумичів з Ковеля. Ми з чоловіком – пенсіонери, мешкаємо в кооперативній квартирі, де приписаний наш син. Уже 10 років він з нами не проживає. Чи можемо ми отримати субсидію?
– Відповідно до п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р., №848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.
Кількість осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії. У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, або на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. До зазначених документів належать, зокрема, довідки, що підтверджують перебування особи в іншому місці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання.
х х х
– Олено Григорівно, на зв'язку – Люблинець. Телефоную Вам з такого приводу. Мій тато Володимир Штандер – інвалід війни.
Чи має він право на грошову компенсацію вартості санаторно-курортного лікування, якщо не було надано медичної довідки на отримання путівки?
– Так. Відповідно статті 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 р., №785 "Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян" грошова компенсація виплачується інвалідам війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування. Підставою для виплати грошової компенсації є заява, подана в управління соцзахисту.
х х х
Після завершення дзвінків журналіст газети мала можливість задати запитання та почути відповіді. Головним чином вони стосувалися реалізації в районі важливих соціальних ініціатив Глави держави щодо соціальної політики.
«Підвищення рівня соціального забезпечення людей похилого віку є однією з основних ініціатив Президента України Віктора Януковича, – зробила акцент Олена Давидович. – За останні роки в Україні збільшено розміри мінімальних державних гарантій, що безумовно позначається на зростанні доходів найнезахищеніших категорій населення та забезпечено достойний рівень життя. Збільшено розміри допомоги по вагітності та пологах, одноразової допомоги при народжені дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги одиноким матерям, допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Особлива увага держави приділяється сім'ям, які опікуються сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування.
З метою забезпечення адресного надання пільг у 2010 році головою Волинської обласної держаної адміністрації ініційовано, а Урядом підтримано проведення експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії окремим категоріям громадян, які мають на них право згідно із законодавством. Здійснення адресних виплат сприяє посиленню соціального захисту пільгових категорій громадян, стимулює громадян до економного споживання електроенергії.
Забезпечено своєчасну виплату державних допомог та пільг.
Починаючи з листопада 2009 року, згідно із Законом України «Про Державний бюджет», розмір мінімальної заробітної плати рівняється з прожитковим мінімумом для працездатних осіб».
Цікавилися і думкою посадовця щодо проекту Концепції місцевого самоврядування в частині посилення соціального захисту найуразливіших верств сільського населення. Олена Григорівна зупинилася на основних аспектах Концепції місцевого самоврядування, зазначивши, що для досягнення її мети потрібно реалізувати такі основні завдання: посилити соціальний захист найуразливіших верств сільського населення; забезпечити стабільне функціонування, розвиток і підвищення якості соціальної інфраструктури, створити умови для продуктивної зайнятості та збільшення доходів сільського населення. Люди мають зрозуміти, що вони отримають завдяки змінам.
х х х
"Гаряча" телефонна лінія "Запитай у влади" ще раз засвідчила, що управління соціального захисту населення райдержадміністрації виконує покладені на нього обов'язки та розв’язує проблеми, з якими звертаються громадяни.
Світлана ТРОЦЮК.
Відділ інформаційної
діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації.
Фото Світлани ЛЯШУК.
Залишити коментар