Сьогодні паркур (переміщення і подолання перешкод) і воркаут (сучасний вид силової гімнастики) здобувають значну популярність. У нашому місті теж є чимало прихильників цих видів спорту, якими займаються близько трьохсот юнаків. Однак відсутність спеціалізованого майданчика для занять альтернативними видами спорту змушувала любителів екстриму використовувати підручні засоби: тренуватись на вулицях і у дворах, "випробовуючи" на міцність старенькі турніки, перила чи парапети.
Тож потреба у створенні такого майданчика виникла ніби сама собою. За цю справу взялася ініціативна група під керівництвом Сергія Дружиновича, котрий і очолив розробку проектної пропозиції та участь в обласному адвокаційному конкурсі "Територія позитивних змін", що проводить Волинський Інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив за підтримки міжнародного благодійного фонду "Відродження".
Проте, аби втілити свою мрію в реальність, потрібні були чималі кошти (90 тис. грн.). Молодь звернулася за підтримкою до депутатів міської ради, котрі вирішили піти їм назустріч й сприяти у будівництві екстрим-майданчика, виділивши для цього земельну ділянку. Втім, через брак необхідних коштів довелося таки дещо зачекати. І тоді ініціатори звернулись за допомогою до народного депутата України Степана Івахіва, котрий відразу й відгукнувся на прохання ковельських спортсменів. Його благодійний фонд "Патріоти Волині" надав 45 тисяч гривень на важливу справу.
Майже рік спільної копіткої праці дав свої результати. На початку жовтня у Ковелі по вул. Мічуріна (неподалік від привокзальної площі) відкрито майданчик для занять екстремальними видами спорту – такими, як паркур і воркаут. Тепер всі мешканці нашого міста, небайдужі до цього спортивного напрямку, щодня зможуть відточувати свою майстерність.
Загалом на будівництво було використано 64 тисячі гривень. Тож спортсмени вдячні всім, хто долучився до збору коштів і будівництва майданчика: благодійному фонду Івана Омелянюка «Майбутнє Волині», фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині», піцерії «Classic» (Роман Дідицький), Ковельській міській раді, громаді міста.
Як повідомили ініціатори цього проекту, ковельський майданчик для паркура і воркаута – єдиний на Волині. Тут є гімнастичне приладдя, паркур-зона, турнікети для занять воркаутом, інші спортивні снаряди (на знімку). Окрім того, згодом він поповниться перенесеним з центрального парку атракціонів ролледромом.
Те, що демонструють на турніках і брусах наші юнаки, справді дивовижно. Без спеціальної підготовки і тренувань, гадаю, й професійним гімнастам не вдасться виконати окремі елементи.
Їхню спортивну майстерність могли оцінити усі, хто побував на фестивалі молодіжних субкультур, що вдруге відбувся у Ковелі у день відкриття нового екстрим-майданчика. У рамках фестивалю проходили змагання зі стрітворкауту, паркуру та вуличної гімнастики. До участі у заході долучилося більше півсотні спортсменів з Рівного, Львова, Володимира-Волинського та інших населених пунктів Західного регіону, аби позмагатися у своїй вправності.
Ковельчани теж відзначилися хорошими виступами: кращими у змаганнях із вуличної гімнастики стали брати Станіслав і Юрій Войналовські, а от у стрітворкауті найвищий рівень продемонстрував Ярослав Хомік.
Сімнадцятирічний Станіслав Войналовський показує найпопулярніші трюки у воркауті, хоча у спортивному колі його знають як досвідченого вуличного гімнаста. Стрітворкаутом хлопець займається два роки. Останнім часом бере участь і у всеукраїнських турнірах, а, повернувшись, ділиться досвідом з друзями. Юнак два роки поспіль брав участь в обласних змаганнях з воркауту, що проходили у Володимирі-Волинському, звідки цьогоріч повернувся переможцем.
У Станіслава заняття дворовим видом спорту починалося просто з цікавості. Спершу він взагалі не сприймав серйозно турніки. Дивився на це просто як на змогу тримати себе у формі. Але тепер воркаут став невід'ємною частиною його життя. До речі, не відстає від старшого брата й молодший – одинадцятирічний Юрій, у якого початківцям вже теж є чому повчитися.
Дев'ятнадцятирічний Ярослав Хомік спробував себе у багатьох видах спорту. Займався і боксом, і муай-тай, і кік-боксингом (який і зараз не полишає), але по-справжньому отримує задоволення від занять воркаутом. Тепер Ярослав має можливість щодня виходити на майданчик, встановлений у рідному місті, та вдосконалювати свою майстерність.
Як кажуть самі спортсмени, такий стиль життя змінює на краще не тільки їхній фізичний стан, але й психологічний. Займаючись екстремальними видами спорту, вони почуваються здоровими, а це, на їхню думку, – найголовніше. І для цього не потрібні ні дорогі фітнес-клуби, ні навіть штанга і гантелі. Досить лише бажання, трохи винахідливості і… турніка та брусів, які відтепер можна знайти на екстрим-майданчику у Ковелі.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар