У п'ятницю, 18 жовтня, через відсутність кворуму не відбулася двадцять сьома позачергова сесія районної ради. Для того, щоб сесійне засідання вважалося легітимним, необхідна участь в ньому 31 депутата. У залі зареєструвалося лише 25.
Скликання сесії ініціювали своїми підписами двадцять п'ять депутатів, які пропонували колегам розглянути питання "Про звернення Ковельської районної ради до Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та комітетів Верховної Ради України щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом".
Оскільки сесія не відбулася, депутат районної ради, голова районної партійної організації ВО "Батьківщина" Володимир Андросюк, який і виступив ініціатором позачергової сесії, запропонував провести збори депутатів районної ради. Депутати підтримали колегу. Головуючим зборів було обрано голову райради Петра Якубука.
Під час зборів депутати розглянули питання, яке вносилося в порядок денний сесії. Депутат Ігор Верчук запропонував кілька змін та доповнень до тексту Заяви щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, однак більшість обранців громади за них не проголосували. Обговоривши, депутати схвалили текст Заяви і вирішили опублікувати її в громадсько-політичній газеті "Вісті Ковельщини" (друкується нижче).
Крім того, в ході зібрання депутати Дмитро Андрухів, Анатолій Корнійчук акцентували увагу на питанні дисципліни відвідувань пленарних засідань сесій, а Петро М'якота поцікавився, як використовується службовий автомобіль районної ради.
Світлана ЛЯШУК.
2013 рік, без перебільшення, може стати історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.
Ми, депутати Ковельської районної ради, глибоко переконані, що місце України – серед розвинених країн Європи. Керуючись цим, ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документа – Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом залишається майже місяць, а ми і далі є свідками шаленої антиєвропейської активізації всіх антиукраїнських сил як всередині країни, так і ззовні.
28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт "Східного партнерства", під час якого очікується підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.
Ми переконані, що в українському суспільстві зростає запит на зміни та європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу і за своїм змістом не є чимось новим, а лише нагадуванням про ключові зобов'язання, які були давно і публічно взяті на себе українською владою.
Перспектива підписання Угоди щодо асоціації залежить від того, чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: реформа виборчого законодавства; розв'язання питання вибіркового судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна – ЄС.
Ми схвалюємо прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів, передбачених Порядком денним асоціації.
Виконуючи волю наших виборців, просимо Верховну Раду не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію, та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства та прийняття Виборчого Кодексу; уникнення вибіркового правосуддя; подолання корупції у всіх сферах і, в першу чергу, в управлінні державними фінансами.
Закликаємо Президента України Віктора Януковича негайно вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційних починань, зокрема: гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державної казначейської служби України в ручному управлінні фінансами територіальних громад.
Також висловлюємо своє переконання в тому, що важливим чинником на користь підписання Угоди про асоціацію повинне стати звільнення з ув'язнення Юлії Тимошенко та ухвалення справедливих, політично невмотивованих рішень щодо неї та інших політичних в'язнів.
Закликаємо Кабінет Міністрів України чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці з громадськістю.
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектора зовнішньої політики Української держави на Москву, переорієнтацію на нав'язані цінності та стандарти, зраду інтересів власного народу та істинних його прагнень. Все це не відповідатиме справжнім намірам українського суспільства та заведе його у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня ізоляція та регрес. Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.
У зв'язку з цим закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю і здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права. Сподіваємось, що заради здійснення європейського покликання України, підтримуваного більшістю її громадян, українська влада виконає усі позиції Порядку денного асоціації Україна – ЄС.
Депутати Ковельської районної ради:
ЯКУБУК П. Г., КОЛЯДА Г. С., АНДРУХІВ Д. С., ПАРОВЕНКО О. В., КОНОПАЦЬКИЙ Б. М., КОВАЛЬЧУК А. В., МЕЛЬНИК Ю. М., ПОЛІЩУК Ю. П., ВЕРЧУК І. В.* , КОЗУЛЯ Л. І., БРОЇЛО А. П., ОМЕЛЯНЮК В. М., МИЧКО В. А., КРОТЮК С. М., ПАРХОНЮК В. Ф., ГАЙДУЧИК М. Г., М’ЯКОТА П. І.; БАХАРЄВ М. В., АНДРОСЮК В. Т., АБРАМЧУК Т. Б., РИБАК М. С., ВАСИЛЮК Я. П., КОРНІЙЧУК А. А.
* Депутат Верчук І. В. підписав Заяву, зазначивши: «Із зауваженнями щодо політичних в’язнів».
Залишити коментар