Вісім років тому Ковельський комбікормовий завод очолив Володимир Андросюк. Тоді підприємство переживало не найкращі часи, його визнали збитковим. Однак складне економічне становище не стало перешкодою для керівника, який буквально за півтора року зумів вивести із кризи завод, який свого часу займав досить помітну нішу на ринку кормовиробництва Волині. Окрім відповідальної посади, Володимир Тимофійович займається активною депутатською діяльністю, є головою районної партійної організації "ВО "Батьківщина".
– Ковельський комбікормовий завод запрацював з новими силами, – розповідає Володимир Андросюк. – Як би важко не було, нам вдалося вистояти, бо разом із працівниками колективу керувались і керуємось принципами – виготовляти якісну, високоефективну продукцію з натуральної сировини. З часом – вийшло. Нині підприємство працює у чіткому трудовому ритмі. Вчасно сплачуємо податки, виплачуємо заробітну плату. Основу колективу формують працівники, які присвятили підприємству 30 і більше років.
– Володимире Тимофійовичу, які послуги нині надає підприємство? Чим воно живе сьогодні?
– Підприємство реалізовує кормові добавки для відгодівлі ВРХ, курей, свиней. На території працює магазин-склад, де можна придбати тракторні запчастини, підшипники, паси, зварювальне обладнання, а також автохімію, спецодяг, господарські товари. Нещодавно вдалося реконструювати зерносушильний комплекс, який використовуємо для доведення зерна до високих кондицій. Такий підхід дозволяє заощадити на енергоносіях.
На заводі є 2 склади для зберігання зерна з розрахунком на три і сім тонн кожен. Для жителів міста і району надаємо послуги за доступними цінами з помелу зерна та качанів кукурудзи. Працює лінія з виробництва пшеничних та ячних круп, які є і в продажу. В цьому році підприємством виготовлено 5 тонн круп для Ковельського МТМО та 2 тонни – для потреб обласної лікарні.
На підприємстві завжди є в продажу зерно, макуха соняшникова і соєва, премікси для свиней і ВРХ.
– В минулі роки підприємство тісно співпрацювало з сільгосптовариствами району. Чи продовжується така традиція нині?
– Цьогоріч в зв'язку із кліматичними умовами зерно на сушіння не поступало. Зауважу, що вологість збіжжя слід постійно контролювати. Стверджую це недарма, адже коли раніше деякі господарства здавали зерно для виготовлення крупи, помітили, що воно вологе. Тому, щоб його нормально зберегти, потрібно обов'язково зерно сушити.
В попередні роки підприємство співпрацювало з ТзОВ "В. Прометей", сільгосптовариствами "Україна", ім. Лесі Українки, "Заповіт". Але час йде вперед. Наприклад, СТзОВ ім. Лесі Українки має власні зерносушильні установки, тому потреби доводити зерно до кондиції на нашому підприємстві у них немає.
Сьогодні комбікормовий завод співпрацює із ТОВ "Штерн Агро", що орендує землі сільськогосподарського призначення в Перковичах Ковельського району та Озерянах Турійського. Господарство вирощує зернові культури. Інвестори-аграрії серйозно взялися за вирощування кукурудзи. Наше підприємство сушить для потреб господарства до 40 тонн кукурудзи щодня. Врожайність культури висока – 100 центнерів з одного гектара. Маємо й інших ділових партнерів з Володимира-Волинського, Турійського і Рожищенського районів.
– Як відомо, сховища підприємства дозволяють зберігати значну кількість зерна сільськогосподарських культур.
– Так. Складські приміщення розраховані на 10 тисяч тонн збіжжя. На сьогоднішній день вони заповнені лише на 10 відсотків. Підприємство займається закупівлею кукурудзи. Вдалося запастися соєю, якої зберігається більше 200 тонн. В цьому році врожайність сої досить низька. До прикладу, торік мали у запасі до 1000 тонн цієї культури.
– Але ж підприємство працює на перспективу…
– Так. Більше того, обходимося власними оборотними коштами. Кредитами не користуємося, бо розраховуємо лише на власні сили і можливості.
– В розмові Ви згадали, що на підприємстві трудяться люди, які віддали праці не один десяток літ.
– Завдяки нашому невеличкому, але дружному колективу вдалося зберегти підприємство, робочі місця. Я вдячний людям за відданість, порядність. Вони у нас професіонали. Кожен заслуговує високої оцінки.
Хочу згадати працівників, які формують "кістяк" підприємства. Це – оператор комбікормового цеху Людмила Гнатюк, електрики-технологи Василь Морощук, Андрій Парфенюк, завідуюча складом Раїса Столярчук, завідуюча лабораторією Тетяна Троць та ін. Вони спеціалісти, на яких можна в усьому покластися, і бути впевненим, що якісно виконають роботу.
– Володимире Тимофійовичу, поділіться планами на майбутнє.
– Нічого нового для ініціативних і підприємливих людей не скажу. Хто хоче працювати, той отримає віддачу. Сьогодні на підприємство прийшов новий господар Анатолій Лиховський, з появою якого відбулися відчутні зміни.
Розпочато ремонт покрівлі складських приміщень, відчуваються прагматичний погляд, досвід і професіоналізм. Впевнений, що пан Анатолій виведе підприємство на передові позиції, а ми зробимо для цього усе від нас залежне.
Користуючись нагодою, вітаю з Днем працівників сільського господарства працівників рідного колективу, аграріїв Ковельщини, наших ділових партнерів, усіх, хто причетний до звитяжної хліборобської праці! Хай обходять Вас стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров'ї!
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: директор підприємства, депутат районної ради Володимир АНДРОСЮК; оператор комбікормового цеху Людмила ГНАТЮК; завідуюча лабораторією Тетяна ТРОЦЬ; оператори КЗС Василь МОРОЩУК та Андрій ПАРФЕНЮК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар