У пору золотокосої осені, коли комори та засіки повняться багатим врожаєм, а благодатна земля відпочиває і набирається сили до наступного року, аграрії України відзначають своє професійне свято – День працівників сільського господарства.
На Ковельщині цю важливу дату в календарі відзначили урочистостями під промовистою назвою "Благословенні хліб і пісня на батьківській святій землі". У святкових зборах, що відбулися у Палаці культури імені Тараса Шевченка міста Ковеля, взяли участь трудівники, ветерани агропромислового комплексу району, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, установ та організацій, представники духовенства, громадськості міста і району.
Бадьорий тон святковому дійству задавав духовий оркестр районного будинку культури під керівництвом Олександра Климчука.
Зранку на майданчику поблизу Палацу культури розгорнувся ярмарок сільськогосподарської продукції.
Вибирати було з чого: жива риба, м'ясо, яйця, мед, овочі та фрукти, хлібобулочні вироби, м'ясні делікатеси, а також лікарські трави, саджанці. Свій крам пропонували не лише продавці Ковельщини, а й виробники з Луцька, Любомля, Каменя-Каширського, Ратного, Турійська.
"Хто до меду припадає, той болячок не знає", – вчить народна мудрість. Тож цей солодкий продукт традиційно був популярним серед покупців.
На прилавку пасічника з Луцька Миколи Позняка – різні види цілющого меду, продукти бджільництва, мед питний кількох сортів, бальзами. А ще вітамінна "бомба" – горішки з медом. Крім цього, пан Микола гостинно запрошував відвідувачів скуштувати ароматний гарячий глінтвейн, який виготовив із домашнього виноградного вина, додавши спеції та мед. У прохолодний осінній день такий напій був саме до речі багатьом.
В рамках урочистостей у фойє Палацу культури яскравими барвами вигравала виставка робіт народних майстрів і товарів переробних підприємств Ковельщини на тему: "Слава всім, хто зростив урожай! Слава всім, хто надбав коровай!"
Великий асортимент хлібобулочних та кондитерських виробів представив ПрАТ "Ковельський хлібокомбінат".
В центрі експозиції на вишитому рушнику красувався запашний триярусний коровай, майстерно випечений та вишукано оздоблений умільцями підприємства. Не дивно, що біля виставки ковельських хлібопекарів фотографувалося багато бажаючих.
Справжню естетичну насолоду отримали глядачі, які надовго зупинялися біля неперевершеної краси вишитих картин Людмили Лук'янчук із села Зеленого. Скажу відверто: коли дивишся на її роботи, здається, що "малює" жінка не голкою, а пензлем — так тонко й реалістично виконані найдрібніші деталі, відтворені градації світлотіні, глибоко продумано колористичне вирішення.
Двадцять сім полотен було представлено на виставці. Всі вони різноманітні за сюжетами, та, очевидно, особливо близькою пані Людмилі є релігійна тематика. А ще у її вправних руках "розцвітають" квіти, "вимальовуються" пейзажі, портрети.
Вигадливими візерунками та орнаментами вражала експозиція вишитих рушників майстрині-вишивальниці з Любитова Євгенії Шевчук. З якою любов'ю та натхненням творили жіночі руки ці шедеври!
Нікого не залишили байдужими й вироби з бісеру Марії Пантолік, що мешкає у селі Черемошному. Неабияке терпіння і наполегливість треба мати, щоб виплести з дрібненьких намистинок дерева з пишними кронами, складні квіткові композиції. Марія Петрівна з дитинства гарно малює, має витончений художній смак. Бісероплетіння декілька років тому почала освоювати донька Тетяна, захопилася цим творчим процесом й пані Марія. І ось уже четвертий рік не "відпускає" жінку це дивовижне мистецтво.
Чимало щоденних клопотів має невтомна сільська трудівниця, адже треба дати лад чималому домашньому господарству, та з нетерпінням чекає рукодільниця вільної хвилинки, яку присвячує улюбленій справі. "А сюжети дарує сама природа, – ділиться з нами Марія Петрівна. – Часом жену корови лісом, дивись – там проліски цвітуть, поруч берізка молоденька розвивається, камінець чи гілочка незвичайна трапиться, тож хочеться повторити цю красу у своїх роботах".
Фахівці СЛАТ "Тур" теж продемонстрували свою продукцію: їх вироби з лози та деревини "дихали" теплом людських рук та натхненням світлої душі майстра. Шанувальники смаколиків зібралися біля виставкового столу ПАТ "Ковельмолоко".
Переконана, що серце кожного, хто милувався виставкою, переповняла гордість за те, що Ковельщина виплекала таких талановитих, щирих та працьовитих людей, які є безцінним скарбом української нації. Відвідувачі високо оцінили рівень виставки, організатором якої була Заслужений працівник культури України Галина Божик.
Гарячий чай, каву, бутерброди, свіжу випічку гостинно пропонували того дня представники Дубівського споживчого товариства Ковельської райспоживспілки, ТзОВ "Картопляна".
У залі лунають позивні, привертаючи увагу глядачів до святкової сцени. Ведучі Світлана Рябчук та Василь Шевчук оголошують про початок урочистих зборів.
Спочатку присутні переглянули відеофільм тележурналіста Ігоря Чайки "Щоб щедро колосилась нива" про досягнення сільських трудівників Ковельщини.
Засвідчити шану та повагу людям, що взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на землі і годувати країну, прибули представники обласної, районної та міської влади, гості урочистості.
Щирі вітання та слова вдячності працівникам агропромислового комплексу Ковельщини за самовіддану важку працю, любов до рідної землі, трудові подвиги на полях і фермах адресували начальник головного управління ветеринарної медицини у Волинській області Богдан Лозинський, голова райдержадміністрації Сергій Матяшук, голова районної ради Петро Якубук, Ковельський міський голова Олег Кіндер, помічник народного депутата України Степана Івахіва Наталія Маленицька.
За доброю традицією, шановним гостям вручили короваї, випечені із зерна нового врожаю.
У своєму вітальному слові Сергій Матяшук відзначив здобутки та досягнення аграріїв Ковельщини, низько вклонився перед працьовитими людьми рідного краю.
Піднесеного настрою присутнім додала церемонія нагородження найсумлінніших працівників галузі.
Понад вісімдесят Почесних грамот та Подяк райдержадміністрації та районної ради вручили голова РДА Сергій Матяшук та голова райради Петро Якубук.
Найщиріші вітання від голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, його заступника Віталія Карпюка, голови обласної ради Володимира Войтовича передав начальник головного управління ветеринарної медицини у Волинській області Богдан Лозинський. Він вручив Почесні грамоти Міністерства аграрної політики та продовольства України директору СТзОВ "Вежа" Тетяні Зінчук, голові фермерського господарства "Бурко" Андрію Бурку. Подяку Міністра заслужила одноосібник з Білашівської сільської ради Людмила Стицюк. Окремі винуватці свята нагороджені Подякою голови Волинської обласної ради, відзнаками департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Вітальну телеграму за підписом народного депутата України Степана Івахіва зачитала помічник депутата Наталія Маленицька. Вона також вручила цінні подарунки. За вагомі трудові здобутки, професійну майстерність, багаторічну плідну працю в аграрній галузі та з нагоди Дня працівників сільського господарства України цінними подарунками (годинниками) голови Верховної Ради України нагороджені директор СТзОВ "Вежа" Тетяна Зінчук, механізатор ТзОВ "В. Прометей" Віталій Мартинюк. Ряд сільських трудівників відзначено Почесними грамотами народного депутата України Степана Івахіва та гарними подарунками.
Хвилююче прозвучали вітання від учнів Люблинецької загальноосвітньої школи. Особливо теплі, сердечні слова пролунали зі сцени на адресу ветеранів сільського господарства. Дружними оплесками дякували глядачі ветерану Великої Вітчизняної війни Андрію Ткачу, який презентував авторські вірші.
На завершення урочистості відбувся великий концерт за участю аматорів сцени Ковельщини (режисери Тетяна Матяшук та Валентина Шафета, звукорежисер Григорій Тарасовський).
По-особливому торкнула душу "Пісня чистого поля" у виконанні народного аматорського хору працівників культури району "Вишиванка", щиру цікавість викликав фрагмент обряду "Обжинки" у виконанні народного аматорського колективу "Родина" Білинського будинку культури. Найглибші почуття зронили в серця глядачів виступи учасників художньої самодіяльності з Велицька, Білашева, Козлинич, Облап, Попович, Люблинця, запальними танцями потішили вихованці народного художнього колективу "Барвінок" Палацу учнівської молоді та ін.
У кращих українських традиціях завершився концерт величною піснею "Многії літа!".
Справді, істинними є слова: "Буде село – буде й Україна!". Тож хай і надалі щедрими врожаями колосяться Ваші ниви, дорогі сільські трудівники, хай втілюються в життя найзаповітніші мрії, плани й сподівання на радість Вашим рідним, задля розквіту рідної України та зміцнення добробуту всього українського народу!
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистостей з нагоди Дня працівників сільського господарства у Палаці культури імені Т. Г. Шевченка у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар