Проблема казначейського обслуговування видатків міського бюджету сьогодні викликає серйозне занепокоєння міської влади та громадськості. Адже неприпустимою є ситуація із блокуванням платежів з боку Держказначейства, яке не здійснює проплати міського бюджету. Нині фінансова установа проводить лише ті платежі, які пов'язані із захищеними статтями. А у результаті через борги казначейства страждають люди, порушено нормальну роботу органів місцевого самоврядування та інших установ.
Нагадаємо, що це питання порушувалось на засіданні міськвиконкому 14 листопада ц. р., було прийняте відповідне звернення до Верховної Ради України на сорок третій сесії міської ради.
Критична ситуація, що склалася з казначейським обслуговуванням платежів органів місцевого самоврядування, стала приводом для проведення позачергового засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося за участю представників Ковельського управління Державної казначейської служби, контролюючих, правоохоронних органів, депутатського корпусу міської ради.
З інформацією на засіданні виступила начальник фінансового управління міськвиконкому Валентина Романчук. Вона повідомила про те, що на рахунках загального і спеціального фондів по головних розпорядниках та одержувачів коштів знаходиться майже 5 млн. 670 тис. грн. Станом на 20 листопада ц. р. виникла заборгованість по захищених статтях економічної класифікації. Зокрема, на рахунках казначейства по захищених статтях знаходяться кошти за продукти харчування в сумі понад 258 тис. грн., енергоносії – 919 тис. грн.
Дуже проблематичними є проплати по незахищених кодах економічної класифікації. З вини казначейства боргуємо за виконані роботи з ремонту та поточного обслуговування бюджетних установ, ремонту доріг. На сьогодні залишки на рахунках розпорядників і одержувачів коштів в казначействі по незахищених статтях становлять 4 млн. 178 тис. грн. У тому числі по головних розпорядниках коштів заборгували відділу комунального господарства (ремонт доріг – понад 2 млн. грн., поповнення статутного фонду – 321 тис. грн., землеустрій – 45 тис. грн., капітальні роботи – 306 тис. грн.), управлінню освіти – 260 тис. грн., відділу охорони здоров'я – 192 тис. грн., відділу культури – 227 тис. грн.
На сьогодні профінансовано заробітну плату освітянам на суму 2 млн. 904 тис. грн., територіальному центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян м. Ковеля – 94 тис. грн.
Про стан справ в умовах неналежного проведення проплат через казначейство, яке гальмує процеси розрахунків і бюджетних виплат, доповіли начальники відділів та управлінь виконавчого комітету міської ради. Зокрема, начальник відділу комунального господарства міськвиконкому Олександр Балак повідомив про те, що в міському бюджеті на 2013 рік було передбачено понад 12 млн. грн. на капітальний ремонт та реконструкцію доріг, з яких станом на 20 листопада ц. р. не освоєно понад 7 млн. грн.
Сьогодні "паралізує" роботу неплатоспроможність казначейства в частині утримання в належному стані житлового фонду. Затримки з проплатами через казначейство можуть призвести й до проблем із захороненням на місцевому кладовищі. Все ще не завершені роботи з благоустрою, ремонту доріг, водовідведення, придбання піску та солі.
Начальник управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому Софія Сагаль звернула увагу присутніх на соціальну напругу, яка виникла у місті через борги казначейства. Зокрема, 156 тис. грн. складає заборгованість автоперевізникам, які обслуговують пільгову категорію населення, затримується понад 344 тис. грн. "чорнобильських" виплат.
Заручниками цієї ситуації стали й заклади освіти. За словами начальника міського управління освіти Віктора Бичковського, на їхню адресу звучали погрози подати до суду через невиконання умов підписаних договорів про оплату за послуги. Наразі існує проблема з продуктами харчування для освітніх закладів міста, адже ситуація складається так, що через тиждень-два діти у школах і садочках можуть залишитись без харчування.
Член міськвиконкому, головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук висловив занепокоєння з приводу того, що для закладів охорони здоров'я непроплаченими залишаються кошти за теплоенергію в сумі 300 тис. грн., медикаменти – 84 тис. грн., господарські витрати – 84 тис. грн., харчування – 44 тис. грн.
Як зазначила начальник Ковельського УДКС України у Волинській області Людмила Степанюк, очолюване нею відомство здійснює розрахунки в межах своїх повноважень і забезпечує обслуговування державних та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунку. Так, з єдиного казначейського рахунку по місту Ковелю виділялися середньострокові позики. На 1 листопада 2013 року були проплачені видатки на загальну суму 254 млн. грн. І хоч, за її словами, ситуація залишається невтішною, Ковельське управління Держказначейства здійснює всі можливі заходи, аби у місті проводились платежі в повному обсязі.
Міський голова Олег Кіндер зауважив, що ситуація складається так, що у прорахунках Держказначейства звинувачують, в першу чергу, місцеву владу, незважаючи на те, що проблему потрібно вирішувати на державному рівні.
У результаті дискусії члени міськвиконкому підтримали пропозиції запросити на наступне засідання сесії міської ради начальника Головного управління Державної казначейської служби у Волинській області, аби заслухати інформацію стосовно здійснення платежів казначейською службою в області, керівництво обласної влади, а також скерувати телеграму Прем'єр-міністру України Миколі Азарову щодо напруженої ситуації, яка склалася у м. Ковелі з вини Держказначейства.
За інформацією начальника фінансового управління міськвиконкому Валентини Романчук, станом на 25 листопада ц. р. розрахунки по захищених статтях Державною казначейською службою повністю проведені.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар