Наш співрозмовник — Ковельський міжрайонний прокурор Василь ЛОПОХА.
— Василю Васильовичу, які тенденції спостерігаються в криміногенній обстановці міста і району в цьому році?
— Стан злочинності на Ковельщині постійно перебуває на контролі в міжрайонній прокуратурі. Для зміцнення законності та правопорядку в регіоні у цьому році міжрайонним прокурором організовано проведення двох координаційних нарад з керівниками правоохоронних органів Ковеля та району, а також восьми міжвідомчих нарад за участю органів контролю, виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Можу констатувати, що завдяки вжитим заходам координаційного характеру упродовж поточного року спостерігаються позитивні тенденції до зменшення тяжких та особливо тяжких злочинів з 228 до 154 (або на 33 відсотки), умисних вбивств – на 50 відсотків, грабежів та розбоїв – на 11 та 12 відсотків відповідно, більшості інших категорій кримінальних правопорушень.
Зменшилась кількість правопорушень, вчинених неповнолітніми, особами, які раніше вчиняли злочини, а також скоєних в стані алкогольного сп'яніння.
— Окресліть, будь ласка, коротко основні напрацювання прокуратури за рік.
— Якщо вдатися до цифр, то за 10 місяців цього року міжрайонною прокуратурою проведено 200 перевірок з питань здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів щодо захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.
За їх результатами розпочато 5 кримінальних проваджень, розглянуто 115 подань, за якими до відповідальності притягнуто 92 посадові особи, з них – 37 органів контролю. За актами реагування відшкодовано 6433 тис. грн., з них до бюджету – 301 тис. грн.
Завдяки вжитим прокуратурою заходам вдалося повністю погасити заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста Ковеля та Ковельського району, які здійснюють господарську діяльність.
Проведеними перевірками з питань дотримання бюджетного законодавства виявлено факти нецільового використання бюджетних коштів, виділених для потреб закладів освіти.
Після прокурорського втручання кошти в сумі 261 тис. грн. відшкодовано відділу освіти Ковельської райдержадміністрації.
За десять місяців у сфері нагляду за додержанням та застосуванням законодавства у галузі земельних відносин на території м. Ковеля та району внесено 25 подань, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 осіб, скасовано 38 незаконних актів місцевих органів влади і самоврядування щодо відведення земель.
В досудовому порядку попереджено незаконне відведення 22 гектарів земель державної і комунальної власності.
Також заявлено 16 позовних заяв, з яких 4 – в інтересах Волинської облдержадміністрації. Задоволено 9 позовних заяв, 7 перебувають на розгляді.
За судовими рішеннями з питань земельних відносин, постановленими упродовж поточного року, підлягають поверненню в державну власність земельні ділянки загальною площею 15,4 гектара, з яких 12,6 гектара – землі природно-заповідного фонду, 2,8 гектара – землі лісогосподарського призначення.
— Захист прав і свобод дітей завжди перебуває під особливою увагою держави. Як прокуратура відстоює інтереси наших маленьких громадян, права яких порушуються?
— Дійсно, нагляд за додержанням законів про захист прав неповнолітніх — один з пріоритетів роботи прокуратури. В 2013 році на захист конституційних прав та інтересів дітей, у тому числі неповнолітніх, що відбувають покарання у Ковельській виховній колонії, внесено 22 подання, дано письмову вказівку, за результатами розгляду яких 17 посадових осіб притягнуто до відповідальності, в інтересах дітей відшкодовано 47 тис. грн.
Порушено кримінальне провадження, в інтересах дітей заявлено 3 цивільні позови та у 17 цивільних справах з метою захисту прав дітей забезпечено участь прокурора.
— З якими скаргами приходять люди в прокуратуру? Скільки було звернень в цьому році?
— Працівниками прокуратури забезпечено якісне, своєчасне та об'єктивне вирішення звернень громадян, вживаються дієві заходи щодо реального поновлення порушених прав людей. За 10 місяців 2013 року в міжрайонну прокуратуру надійшло 615 звернень, з яких 321 вирішено, 271 направлено в інші відомства, 14 — задоволено.
Звернення різного характеру, хоча більшість з них торкаються питань дотримання законодавства в сфері земельних відносин, соціального захисту пільгової категорії громадян. Також оскаржуються дії посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, контролюючих органів. В межах своєї компетенції стараємося допомогти людям.
Практикуємо й виїзні прийоми громадян.
— Наша розмова відбувається напередодні професійного свята працівників прокуратури, тож кілька слів, гадаю, варто сказати про очолюваний Вами колектив.
— В штаті прокуратури працює 21 оперативний працівник. Колектив молодий, але добре підготовлений, згуртований, ініціативний, дружний, що в будь-якій роботі дуже важливо.
Ковельська прокуратура завжди мала високий авторитет, тож стараємося працювати ефективно, щоб гідно продовжувати гарні традиції, які були закладені попередниками.
Варто згадати, що в січні цього року розпорядженням прокурора області Ковельську міжрайонну прокуратуру визначено базовою в органах прокуратури області. Маємо належний рівень матеріально-технічного і кадрового забезпечення для проведення заходів із підвищення кваліфікації прокурорських працівників, впровадження нових форм і методів роботи.
Тож впродовж року у нас стажуються прокурорсько-слідчі працівники інших регіонів області, на базі нашої прокуратури проведено сім навчально-методичних семінарів, у тому числі за участю представників Академії прокуратури України та Генеральної прокуратури України.
З нагоди професійного свята хочу висловити щиру вдячність усім працівникам Ковельської міжрайонної прокуратури за професіоналізм та сумлінне виконання службових обов'язків, ветеранам, які примножують авторитет професії.
Зі святом, дорогі колеги, доброго здоров'я Вам, щастя, сімейного затишку та благополуччя, нових успіхів та здобутків в ім'я утвердження верховенства Закону і Права!
Розмовляла
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКУ: Ковельський міжрайонний прокурор Василь ЛОПОХА.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар