З хвилюванням і смутком зібралися мешканці міста та району минулої неділі на багатолюдне народне віче, яке вкотре проходило на площі біля Будинку рад. Це був другий день всеукраїнської жалоби, тому в руках людей було багато свічок. На землі пломеніли лампадки.
Вступним словом віче розпочала ведуча – керівник Ковельського міськрайонного штабу Національного спротиву Віра Федосюк. Після цього учасники зібрання виконали Державний гімн України і вшанували пам'ять загиблих на Майдані траурною піснею "Гей, пливе кача по Тисині…", яка стала символом героїзму "небесної сотні".
Присутні священники УПЦ Київського патріархату і Греко-католицької церкви провели молебень за Україну. "Герої, які загинули, – принесли себе в жертву державі, тому наш народ повинен пишатися тим, що виростив й виховав таких достойних синів", – звучало згодом у виступах представників духовенства, які закликали людей до братнього єднання, бо саме в цьому полягає сила народу.
Велично прозвучали слова духовного гімну українців "Боже великий, єдиний…", який ковельчани виконали спільно.
До учасників віча звернувся міський голова Олег Кіндер, який зупинився на останніх подіях, що мали місце в нашій державі. Олег Олексійович ознайомив громадян із новими кадровими призначеннями у представницькій гілці обласної влади, а також повідомив про те, що в місті створено громадське формування з охорони громадського порядку "Охорона Порядку", в Ковельському районі – "Варта Порядку" з метою забезпечення ладу та спокою громадян.
Було зазначено, що громадські формування спільно з правоохороними органами міста і району, які офіційно запевнили, що вони повністю та беззворотно перейшли на сторону народу України, будуть проводити охорону громадського порядку, спільні патрулювання, вести охорону об’єктів державної та комунальної власності.
Також наголошувалося на тому, що усі заходи щодо проведення мітингів, страйків, зборів, збір коштів для Євромайдану і т. п. мають відбуватися виключно за згодою штабу Національного спротиву. Громадяни ж у разі виявлення правопорушень чи заклику до їх вчинення повинні терміново інформувати служби охорони порядку. Усіх бажаючих запросили вступати до лав громадських формувань.
До учасників віча звернулися керівник "Охорони Порядку" Ігор Пініс і "Варти Порядку" – Микола Печенюк та керівник організаційно-інформаційного відділу "Охорони Порядку" Сергій Панасюк, Заслужений працівник культури України Іван Сидорук.
Мав що сказати велелюдному зібранню і депутат міської ради, голова міської організації ВО "Свобода" Ігор Ткачук, який щойно повернувся з Києва. За ним слово надали громадському активісту Ярославу Шевчуку, який попросив підтримки Народної ради Ковеля в питаннях захисту прав забудовників, які вклали кошти у спорудження житлового будинку, але яких нахабно обдурено при потуранні органів прокуратури.
Перед присутніми виступили й інші "майданівці". Серед них – Сергій Байдовський, Сергій Донченко, Федір Хвисюк, Микола Більшевич та інші.
Ковельчанка Катерина Кухарук запропонувала перейменувати одну із вулиць міста, яка б мала назву, пов’язану із Євромайданом. Цю пропозицію присутні підтримали.
Місцевий поет Богдан Кисляк, який сам побував на Майдані, зачитав сатиричні рядки, в яких висміяв правління "януковичівської влади", а 93-річний ветеран Андрій Ткач розповів вірш-гумореску. Юний "майданівець" Антон теж поділився із городянами ліричними рядками.
Охочих висловити свою думку і позицію було ще багато, проте наступну зустріч запланували на 26 лютого на 17.00 год.
По завершенню заходу учасники народного віча ще раз хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв на Майдані в нашій столиці, прийняли резолюцію, яка стосувалася подальших дій громадян, та гуртом заспівали Державний гімн України. Після того традиційно відбувся ковельський "Автомайдан".
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКУ: народне віче у Ковелі минулої неділі.
Фото Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ.
Залишити коментар