Днями в Палаці учнівської молоді відбулася районна науково-практична конференція "Учітеся, брати мої, думайте, читайте…", присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.
Учасниками конференції стали палкі прихильники Шевченкового слова, педагоги, учні загальноосвітніх шкіл району.
Розпочав роботу конференції та привітав її учасників заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Юрій Поліщук.
Підкресливши значний внесок Тараса Шевченка не лише в літературу, а й у становлення Української держави, Юрій Петрович провів паралелі між творчістю Кобзаря та сучасними подіями в Україні.
Зазначалося, що учні Ковельського району беруть активну участь в різноманітних літературних, творчих конкурсах, у яких досягають високих результатів. Юрій Поліщук з приємністю вручив учневі 8-го класу НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія" імені С. Є. Ткача смт Голоб Андрію Борисюку Диплом за зайняте ІІІ місце в ІІІ (обласному) етапі ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Нагороду отримала й педагог-наставник школяра, вчитель української мови та літератури цього навчального закладу Людмила Ковальська.
Друге місце у згаданому конкурсі виборола п'ятикласниця Марина Поліщук (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Вербки), яка взяла участь у Всеукраїнському етапі конкурсу.
Робота конференції продовжилась виступами вчителів та учнів району. Уважно слухали учасники конференції керівника районної філії Малої академії наук Олексія Пеха, який виступив із доповіддю на тему "Т. Шевченко – наша гордість і святиня".
Тему "Леся Українка і Тарас Григорович Шевченко" яскраво висвітлила провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки Любов Мержвинська. Вона зазначила, що в родині Драгоманових-Косачів шанували творчість Тараса Шевченка, щороку відзначали роковини Кобзаря. Його імені не оминула у своїх творах Леся Українка, на честь якого написала чотири вірші.
В ранній період літературної творчості Леся Українка мала вплив Тараса Шевченка, який добре проглядається у темах, ідеях, образах, мові. Любов Олексіївна порівняла творчість цих двох великих поетів, чим особливо зацікавила присутніх.
Про маловідомі сторінки творчості Тараса Шевченка розповіла заступник директора з виховної роботи НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія" смт. Голоб Наталія Борисюк.
"Гуманізм, просвітительство і педагогічні ідеї Тараса Григоровича Шевченка" окреслила у виступі одинадцятикласниця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубового Мілана Тхоржевська.
Тетяна Яцук, вчитель української мови і літератури ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинця, виступила із доповіддю "Тарас Шевченко як художник".
Серед доповідей, які прозвучали на конференції, викликали інтерес розповіді про музику в творчому світі поета, біблійні епіграфи в творах Тараса Шевченка та ін.
Червоною ниткою крізь виступи усіх учасників районної науково-практичної конференції пройшла теза про те, що Тарас Григорович Шевченко – видатна постать української історії та літератури. Любов до його творчості закарбувалася в наших серцях з глибокого дитинства. І кожне нове покоління звертається до величного слова Кобзаря як до неоціненного національного скарбу, який свято береже український народ.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час районної науково-практичної конференції, присвяченої 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка; Андрій Борисюк.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар