У Ковелі закінчився місячник з благоустрою, який оголосили напередодні свята Великодня. Прибирання та озеленення з метою покращення стану навколишнього природного середовища здійснювали усі жителі міста як у своїх домівках, так і на робочих місцях.
Попередньо мером міста Олегом Кіндером було затверджено ряд заходів та визначено обсяги робіт, передбачені для того, щоб підготувати рідне місто до світлого свята Воскресіння Христового. Серед них – День довкілля, участь у якому взяв і сам Олег Олексійович у команді із своїми заступниками та працівниками міськвиконкому.
Комунальні служби впорядковували міські парки, вулиці, подвір'я багатоповерхових будинків, а підприємства, установи і організації – прилеглі та закріплені за ними території.
Приємно, що очільники міста не залишились осторонь і взяли активну участь в озелененні міста. Зокрема, ініціативу в насадженні дерев у парку Лесі Українки виявили міський голова Олег Кіндер та його заступники Анатолій Трофимук, Ігор Прокопів, Петро Юрчук, керуючий справами виконкому Володимир Бойко та секретар міської ради Михайло Гетьман. Саджанці надали працівники КП "Добробут".
Варто зазначити, що такі акції відбуваються щороку – як весною, так і осінню.
"Щороку висаджуємо тисячі дерев та кущів, проте значну їх частину вберегти не вдається. Близько 50 відсотків дерев не приживається, тому постійно відбувається підсадка дерев, а ті, які вже не мають привабливого вигляду, – оновлюються. А не приживаються не тому, що погані ґрунти, а тому, що невідомі особи їх нищать, знешкоджують, ходять і ставлять автомобілі на газонах, забруднюють їх різного виду сміттям", — зазначає у розмові Олександр Балак, начальник комунального відділу, який особисто дбав про виконання передбачених заходів й сам охоче долучався до їх виконання.
До Дня довкілля у рамках місячника проводився благоустрій й інших територій міста. Зокрема, працівники відділів кадрів та архітектури міськвиконкому прибирали парк по вулиці Грушевського, а інші працівники апарату виконавчого комітету виконували роботи із санітарної очистки прилеглих територій до водосховища. На правому березі річки трудилися фахівці відділів культури, економіки та юридичного, а на лівому – комунального господарства, фонду майна та інші.
Посилено працювали й на кладовищі, що по вул. 40 років Перемоги. Працівники КП "Добробут" доклали усіх зусиль, аби впорядкувати його й дати змогу людям навести тут лад. На місцях зруйнованого змайстрували новий паркан, кронували дерева, обрізали старі та "аварійні" гілки, які внаслідок буревію можуть пошкодити пам'ятники. Задіяні у санітарній очистці на території кладовища були також начальники РЖКП №1 і №2 Віктор Солов'янчук та Федір Савонік.
Приємно, що не залишилась осторонь прибирання міста і ковельська молодь, яка нещодавно долучилась до санітарного очищення "смуги здоров'я" вздовж вулиці Варшавської. Ініціювали прибирання голова СК "Ковель" Сергій Панасюк та президент клубу Юрій Семенюк, які зібрали однодумців-волонтерів, заручились підтримкою фірми "Юкон", підприємця Геннадія Лузіна та комунального відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Спільними зусиллями було закуплено усі необхідні засоби для прибирання території та ремонту спортивного спорядження на цій ділянці.
У прибиранні залюбки взяли участь студенти Ковельського професійного ліцею. За словами Сергія Панасюка, під час очищення території визначився й найкращий волонтер, який сумлінно працював з 8-ї до 17-ї години, – Андрій Побережний.
Загалом у прибиранні взяло участь близько 30 осіб. Результат роботи – 120 мішків зі сміттям. Завдяки спільним зусиллям було очищено близько гектара території.
Безперечно, за прибирання та очищення міста від сміття відповідають комунальні служби Ковеля, проте комфорт, чистота і затишок – це спільна турбота кожного із нас. Однозначно: смітити легше, аніж прибирати. Та, на жаль, існує дивна закономірність, що прибирають не ті, хто смітить. Тож пам'ятаймо: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!
Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: спорилася робота в учасників місячника з благоустрою Ковеля – і міського керівництва, і депутатів міськради, і працівників апарату виконкому та комунальних служб.
Фото автора.
З 20 березня до 20 квітня тривав місячник з благоустрою в рамках всеукраїнської акції "За чисте довкілля". Активну участь у ньому взяли тисячі ковельчан, яким спільно з комунальними службами вдалося виконати чималий обсяг робіт.
Працівники різних підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, навели порядок на прилеглих чи закріплених за ними територіях. До прибирання були залучені й власники садиб та об'єднання співвласників багатоповерхових будинків, студентська молодь.
Під час проведення місячника з благоустрою у Ковелі впорядковано пам'ятники, парки, сквери, міські кладовища, меморіал Слави, облаштовані зони масового перебування та відпочинку населення, приведені в належний естетичний та санітарний стан прибудинкові території, дитячі та спортивні майданчики, гаражні масиви, виконано роботи з видалення сухостійних та аварійних дерев, проведено кронування та обрізування гілок, ліквідовано 15 стихійних сміттєзвалищ, впорядковано газони та клумби, висаджено квіти.
Активно долучилися до загальноміської толоки й працівники виконавчого комітету міської ради: від побутових відходів було очищено береги водосховища та водоохоронної зони річки Турії, територію стадіону "Локомотив", лісопарк по вул. Грушевського, прилеглі до будівель управлінь виконкому території.
У загальноосвітніх навчальних закладах проведено акцію "Посади дерево – збережи його". Нові насадження – липи, клени та берізки з'явилися в різних мікрорайонах міста, зокрема в рекреаційній зоні відпочинку (в районі міського пляжу). У парку імені Тараса Шевченка висаджено туї.
Міський голова Олег Кіндер разом із секретарем міської ради, заступниками та членами виконкому висаджували дерева у парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Озелененням також займалися РЖКП №1 і №2, КП "Добробут" та установи, підприємства, організації. Загалом в місті висаджено 680 дерев та 1060 кущів.
Великий обсяг робіт щодо створення затишку і комфорту в місті покладався на комунальні підприємства, з чим вони успішно впоралися. Проте досить прикро спостерігати, як "змінився" Ковель уже після Великодніх свят. Відпочиваючи на природі, чимало громадян засмічують території побутовими відходами, нехтуючи правилами благоустрою та зневажаючи працю комунальників і волонтерів, які взяли участь у місячнику благоустрою та загальноміській толоці.
Варто нагадати, що законодавством України передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, утилізації тощо.
Відповідні служби Ковеля щотижня проводять рейди з метою виявлення порушників, на яких чекають штрафи від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.). А на суб'єктів підприємницької діяльності накладаються штрафи від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).
Робота з впорядкування міста не завершується після проведення весняної толоки, вона є планомірною і триває впродовж усього року. Проте без співпраці з громадою навести лад досить важко.
Міська влада дякує усім, хто долучився до прибирання і продовжує дбати про чистоту в місті. Усім нам хочеться бачити Ковель чистим та впорядкованим, тож і вирішувати це питання потрібно спільними зусиллями та діями всієї громади.
Відділ внутрішньої політики, організаційної роботи та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
Залишити коментар