"Слава Україні! Слава Шевченку!" – під таким гаслом, у рамках року Тараса Шевченка, в культурно-просвітницькому центрі у Ковелі нещодавно відбулися родинні читання поезії Великого Кобзаря. Попри те, що такий захід у нашому місті відбувався вперше, у залі зібралось багато шанувальників таланту та творчої спадщини поета.
Головним натхненником такої зустрічі стала Галина Голубович, заступник голови Ковельської філії "Союзу Українок", якій разом із членами осередку та працівниками відділу культури виконавчого комітету міської ради вдалось організувати неповторний вечір.
Увагу присутніх привертали портрети, з яких проникливим поглядом дивився на усіх Тарас Шевченко, що створювало ефект присутності його серед нас.
Гостям заходу запропонували оглянути фоторепродукції до творів Кобзаря, виконані у різних техніках, та в обрамленні старовинних рушників із власної колекції Катерини Барчук із Скулина.
Під час родинних читань була відкрита виставка старовинних "Кобзарів" з приватних колекцій ковельчан та із фонду Ковельського історичного музею. Також до огляду представлено чимало світлин та документів "Тарасовими шляхами", зібраних членами осередку "Союзу Українок", що на Ковельщині.
Спільними зусиллями, завдяки вдалому естетично-художньому оформленню залу, відеоматеріалам, представленим у слайд-шоу, літературним та музичним сторінкам Шевченківських поезій вдалось відтворити у сучасній інтерпретації та по-новому оцінити творчий спадок Великого Кобзаря.
Вікторія Савлук, ведуча, методист Народного дому "Просвіта", нагадала, що ми, озброївшись могутнім Шевченковим словом, ламали стереотипи, і вже в ХХІ ст. знову стали до боротьби за свою людську гідність. Першою жертвою протистоянь мітингувальників і силовиків на вул. Грушевського був Сергій Нігоян. Його смертю історія Майдану відкрила свій скорботний відлік, життям людей, які стали героїчною Небесною Сотнею, пам'ять якої присутні вшанували хвилиною мовчання.
Відкрити читання запросили родину отця Івана Оринчака з села Колодяжного. Шевченковий "Кобзар" – це вічна книга, сторінки якої охоче гортали також родини Козорізів, Козуль, Ткачуків, Кравчиків, Фурманів, Пархомчуків, Галайчуків, Габрилевичів, Полякових та Олексюків.
До родинних читань долучився також і начальник управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради Віктор Бичковський, який з родиною зачитав поезію "Холодний Яр", яка особливо актуальна у теперішній час, адже тут поет засуджує соціальну несправедливість та гноблення простого люду.
Тарас Григорович дуже любив пісню, тому на слова Шевченка звучали й музичні твори у виконанні Ярини Солоненко та Анни Броїло, дуету бандуристів Ковельської школи мистецтв і викладача цієї школи Ольги Середи; народного фольклорного гурту "Намисто"; народного аматорського чоловічого вокального ансамблю "Промінь" та вокальної групи ЗОШ №8 м. Ковеля.
Про те, що у нашому місті багато творчих і здібних дітей, свідчить кількість учасників від Школи гармонійного розвитку, які, окрім декламування віршів, розповідали й про історію свого родинного Кобзаря.
Особливі почуття присутнім подарувала Алла Полякова, яка зачитала сторінки із щоденника Великого Кобзаря. Прослухане вражає! Вражають віра в Бога та досконале знання Святого письма, всебічна обізнаність, величезне коло друзів і знайомих, безмежна любов до мистецтва, архітектури, музики, живопису й до всього прекрасного. А вроджене почуття честі, справедливості, порядності – достойне поваги.
Усім добре відомо, що пісня – душа українського народу. Найвищим виявом його патріотичних почуттів є пісні-гімни. Своєрідним духовним гімном українського народу є "Реве та стогне Дніпр широкий…" Тараса Шевченка. Його на завершення заходу разом виконали усі присутні.
Організатори родинних читань залишись задоволеними від того, що Т. Шевченко об'єднав жителів нашого міста заради ще однієї доброї справи. Ініціатор заходу Галина Голубович висловила вдячність за підтримку у проведенні заходу владі: "Гарантією успіху кожної справи є те, коли влада і громада йде в одну ногу – це якраз той варіант".
Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час родинних читань поезії Тараса Шевченка в культурно-просвітницькому центрі.
Фото автора.
Залишити коментар