Липневий день видався сонячним. На полях у Великому Порську дуже спекотно. Та це не стало завадою для жниварів СТзОВ «В. Прометей» (директор Віталій Фіщук)
…Керманичі зернозбиральних агрегатів один за одним займають на полі загінки і ведуть збирання хлібів. Попереду – потужний комплекс, яким керує молодий та енергійний комбайнер Олександр Біліч. У всьому йому допомагає Віталій Мартинюк. Хлопці старанно працюють на полях господарства ще з початку жнив. Цей здружений екіпаж уже записав на свій рахунок 400 тонн намолоченого зерна.
Цікаво спостерігати за хліборобською працею. Ось комбайн наблизився до МАЗу. Швидко вивантажує зерно з бункера Олександр Біліч. До робочого процесу приєднуються механізатори Юрій Кривальчук та Михайло Казмірчук, котрі відвозять зерно від потужних агрегатів на КЗС, де усьому дає раду Петро Антонюк.
Звідси збіжжя доставляють у комори. За «штурвалом» ще одного комбайна працює досвідчений Юрій Павлович, який самотужки справляється з довіреною йому роботою. Ні хвилини не сидить без діла Дмитро Франко, котрий тюкує солому на тракторі МТЗ-80. Добре зарекомендував себе на жнивах тракторист Віталій Ткаченко.
– Ми пишаємося тим, що у хліборобському колективі трудиться багато молодих людей, – розповідає бригадир товариства Петро Біліч. – Вони – наша підтримка і гордість. На хлопців можна у всьому покластися, довірити відповідальні ділянки роботи. Завдяки завзятості та енергійності хліборобів зернозбиральні роботи проводимо швидкими темпами. Щоправда, даються взнаки дощі, що випали останніми днями.
– До жнив трудівники готувалися заздалегідь, – продовжує наш співрозмовник. – На полях господарства посіяно 200 га пшениці, 300 га жита, 33 га ячменю, 100 га вівса. Першими скосили і обмолотили посіви ячменю, якого одержали 90 тонн.
– Петре Марковичу, які надії покладаєте на жнива? – цікавимося.
– Сподіваємося, що земля віддячить нам щедрим врожаєм. Головне, щоб погода не підвела. Врожайність ячменю складає 27 центнерів з гектара, пшениці – 24. Непогано вродила насіннєва пшениця, якої намолочуємо по 30 центнерів з гектара.
– Скільки техніки задіяно на збиральних роботах?
– У господарстві є три комбайни, кілька одиниць іншої техніки. Зрозуміло, що машинно-тракторний парк потрібно оновлювати, але коштів на такі потреби не вистачає. Тому розраховуємо на власні сили. Маємо хороших спеціалістів.
Ведучи жнива, ми не забули про індивідуальний сектор. На косовиці і обмолоті хлібів на присадибних ділянках селян працює один з комбайнів господарства.
…Вечірнє небо наповнюється гуркотом двигунів комбайнів, що повертаються до центральної садиби. Завтра вони знову вийдуть у поле, щоб швидко і без втрат зібрати хліб, вирощений нелегкою працею багатьох трударів. Хай щастить вам, невтомні працелюби! Сонячної вам погоди та щедрих ужинків!
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: комбайнер Олександр БІЛІЧ та його помічник Віталій МАРТИНЮК; водій Михайло КАЗМІРЧУК; на полях товариства.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар