25 грудня 2014 пологовий будинок Ковельського МТМО відзначив тридцятиліття. Ювілейні урочистості тривали недовго, адже медперсоналу щохвилини треба бути на варті появи нового життя. Свято обмежилося півгодинним дійством, яке відвідали колишні та сьогоднішні працівники закладу, колеги-лікарі, адміністрація МТМО.
Першим словом нагадала про себе історія. Із презентації, створеної зі старих фотографій та розповіді головного лікаря пологового будинку Тетяни Пташник, присутні дізналися, як наприкінці 1984 року завершували останні ремонтні роботи за участю всіх працівників лікарні, містян, створювали нові відділення та працювали над підбором кваліфікованого персоналу. А вже після того, як за робочі місця стали 12 акушер-гінекологів та 48 акушерок, прийняли першу пацієнтку.
Відтоді в цьому закладі трапилося ще не одне диво появи маленької людини: за тридцять років через руки персоналу пологового будинку пройшло ціле "містечко" немовлят – більш ніж 48 тисяч новонароджених.
Професія акушер-гінеколога – це дуже тяжка праця, де завжди відповідаєш за два життя – матері і дитини. В жодній медичній галузі так швидко не змінюється ситуація, інколи важливо прийняти рішення за три – п'ять "золотих" хвилин, щоб вчасно надати правильну медичну допомогу. Це потребує дуже глибоких знань, досвіду та вміння працювати в команді.
Добрим словом слід згадати тих наставників, колег-лікарів, які відійшли у далекі світи, але які віддали найкращі роки свого життя благородній праці, служили мистецтву акушерства мудрістю серця і вмінням рук. Це – Кузьміна Ніна Леонтіївна, Чибісова Раїса Павлівна, Кошмідько Ольга Михайлівна, Черкасова Тамара Георгіївна, Костюкевич Ніна Йосипівна, Катерна Ніна Олександрівна, неонатолог Черніцова Людмила Львівна. Світла пам'ять про них живе і народжується в тисячах нових життів...
Впродовж усього часу медичний заклад ішов назустріч своїм пацієнтам. У 1997 році відкриті відділення анестезіології та реанімації. Згодом, у 2000 році, спільними зусиллями створено міжрегіональне відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених.
З 2004 року Ковельський пологовий будинок став учасником пілотного проекту "Здоров'я матері та дитини", що спонукало нас працювати за сучасними перинатальними технологіями, втілюючи найновіші підходи до новонароджених та їхніх матусь, намагаючись зменшити медикаментозний вплив на перебіг пологів, забезпечити психологічний комфорт для пацієнтів.
Зокрема, у пологових відділеннях ми власними зусиллями створили індивідуальні пологові зали, де жінка може народжувати дитя в товаристві чоловіка чи інших членів сім'ї, дозволили відвідувати породіль близьким родичам.
Вагомим досягненням є також спільне перебування матері та немовляти. Поруч із найріднішою людиною дітки уникають стресу й легше переносять адаптацію до нових умов життя, а висококваліфікований медперсонал має змогу краще виконувати свої обов'язки, проводить індивідуальні бесіди та навчання з кожною породіллею. Завдяки копіткій праці колектив пологового будинку здобув багато нагород та виборов почесне звання "Лікарня, доброзичлива до дитини".
Адже йдеться про найдорожче – наше майбутнє.
Лікарям вдалося зберегти його здоровим, навіть попри нестачу ліків, сучасного обладнання, гідної зарплатні, будь-яких соціальних пільг та привілеїв. Можна з впевненістю сьогодні сказати, що в нашому пологовому будинку ми вміємо і проводимо всі види сучасних операцій, успішно справляємось зі складними випадками завдяки колегіальності та командній роботі.
І сьогодні в рядах 35-ти лікарів продовжують працювати колеги, передаючи молоді цінний досвід, допомагаючи мудрими порадами, інтелігентні та витримані наші ветерани праці – Іванюк Олімпіада Григорівна, Джиґун Валентина Андріївна, Легеза Микола Тимофійович, Петрук Надія Федорівна, Лещук Галина Панасівна, Баньковська Катерина Павлівна, Перебойчук Світлана Сергіївна, акушерки та медсестри Шеметуха Зоя Федорівна, Вацик Ганна Федорівна, Шай Ганна Володимирівна, Панасюк Галина Данилівна.
Небагатьом людям відомо, що інколи для порятунку життя молодої матері медики без вагань ставали донорами крові.
На жаль, не завжди і від нас залежить успіх справи, якій присвятили своє життя люди з почесною професією акушер. Неблагополуччя в житті країни занадто сильно позначається на здоров'ї та не завжди правильній поведінці наших пацієнток. Вагітна жінка є своєрідним "віконечком" у світ для ще ненародженої дитини, і від її поведінки, від ставлення до майбутньої мами оточення багато в чому залежать здоров'я і доля немовляти.
Народження дитини – важка і копітка праця, яка потребує титанічних зусиль та значних коштів. Щороку спеціалісти закладу приймають близько двох тисяч пологів, із них – від 15 до 20 відсотків таких, що відбулися за оперативного лікарського втручання.
Та все ж найбільша радість для нас – позитивна динаміка щодо народження здорових дітей, які приносять щастя своїм батькам та країні.
На ювілейному зібранні щиру вдячність висловили на адресу лікарів, акушерок та медсестер, які стояли біля витоків медичного закладу, були віддані своїй професії і врятували багато життів, і тих, хто сьогодні в нелегкий для країни час продовжує нести свою варту цілодобово, у свято та будень, вдень і вночі, надаючи необхідну допомогу людям.
Галина КУШНІРУК,
лікар.
НА ЗНІМКАХ: під час урочистого зібрання з нагоди 30-річчя Ковельського пологового будинку.
Фото Сергія НАУМЧИКА.
Залишити коментар