Шокуюча звістка приголомшила Україну на початку тижня – лідер гурту "Скрябін" 47-літній Андрій Кузьменко потрапив у ДТП біля села Лозуватка, що на Дніпропетровщині. Співак від отриманих травм помер на місці події. У Києві його так і не дочекались дружина Світлана та 18-річна донька Марія-Барбара.
У зв'язку з трагічною загибеллю українського співака, письменника, телеведучого, продюсера, актора й справжнього патріота Кузьми Скрябіна у день смерті його пам'ять вшанували мільйони прихильників у всьому світі. Зокрема, в Україні 2 лютого більш, як у 23 містах на центральних площах шанувальники співака запалили свічки пам'яті. Велелюдну жалобну акцію провели і у Ковелі. А от у Криму, на жаль, учасників цього заходу розігнали російські силовики.
Що ж до мітингу-реквієму в Ковелі, то вшанувати пам'ять улюбленого виконавця на літній естраді у парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки зібралось кількасот місцевих жителів. Замість того, щоб просто сумувати перед телевізором чи монітором комп'ютера, ковельчани відгукнулись на пропозицію організаторів акції та близько 19.00 год. зібрались на своєрідний вечір пам'яті. Приносили квіти, фотознімки співака, запалювали лампадки.
Як зазначає Дмитро Скок, ініціатор заходу, зважаючи на швидку організацію дійства, акція тим не менше пройшла вдало. А це – завдяки спільній та злагодженій співпраці працівників виконавчого комітету міської ради, ГО "Центр ініціатив" та ВО "Батьківщина".
Близько години присутні ніби завмерли, адже ковельчани, як і більшість українців, такою сумною звісткою були шоковані. Цілковиту тишу та мовчання порушував лише голос Кузьми, який лунав зі сцени, де на проекторі транслювали уривки із концертів та найкращі відеокліпи.
Під звучання таких вже "рідних" треків кожен з учасників думав про те, як Андрій Кузьменко "Шукав свій дім" і таки знайшов "Місця щасливих людей", а думав "До смерті довше" буде...
ххх
Скрябін назавжди лишив слід в історії української музики, адже на його хітах виросли цілі покоління, а творчий шлях був яскравим і унікальним.
Тому смерть цього самобутнього музиканта, шоумена, громадського діяча і просто хорошого "дядька" стала справжнім ударом для українців, які любили його за чесність, відвертість, щирі пісні, життєрадісність і оптимізм.
Талановитий, креативний, відданий своєму народу, сім'ї та творчості. Ось лише у неділю, напередодні трагічної події, його гурт презентував новий кліп на пісню "Дельфіни", який став останнім для Андрія Кузьменка. А за три дні до смерті відбулась презентація пісні із промовистою назвою "Кінець фільму".
Кузьма Скрябін був непересічною людиною, яких в Україні дуже мало. Він був справжнім – завжди залишався собою.
"Герой нашого часу, герой нашої нації, герой України", – так називають Кузьму за те, що гідно і голосно висловлював українську позицію. Події, що відбувалися в країні, ніколи не залишали його байдужим. Він вболівав за державу, висміював у піснях несправедливість наших високопосадовців, підтримував Українську армію від початку антитерористичної операції на Донбасі та поранених бійців як морально, так і матеріально.
"Як би там не було, я – патріот своєї країни. У ній мені комфортно. Народ у нас офігенний. Мені просто важко дивитися, що його водять за ніс. Важко усвідомлювати факт, що нас реально кидають", – розповідав Андрій Кузьменко в одному з інтерв'ю.
Кажуть: "Бог забирає найкращих”. Ні, він забирає усіх, але кращих – наймолодшими! Прикро і боляче, адже світ дійсно втратив справжню зірку, яка тепер світитиме на небесах.
ЗМІ та соціальні мережі просто "вибухнули" новиною про цю трагедію. Ось як цю подію прихильники Кузьми коментують в інтернеті:
"Мої очі та душа відмовляються в те вірити..."
"Він не помер і не загинув... він просто працює тепер на небесах! Можливо, замовить там за Україну словечко... Він це вміє робити!"
"За останні роки загинуло багато різних відомих людей, але сьогодні такі відчуття, ніби твого близького друга не стало".
"Він не був моїм улюбленим виконавцем. Я не ходила на кожен його концерт. Просто я з ним росла. Оце, певно, єдиний момент, коли так різко і болісно відчуваєш, як іде час – коли помирають люди, з якими ти пам'ятаєш себе з дитинства".
"Коли Скрябін написав пісню про маму, одну зі своїх найліпших пісень – "Мам", я дуже йому подумки дякувала – за просту і щиру правду. За любов до найріднішої у світі, про яку він зумів отакими справжніми словами…".
"Україна неначе втратила свого старого Друга дитинства. Я ще ніколи так не плакала за не рідну мені по крові людину".
"Кузьма, ти став національним символом усієї України, твої пісні стали невизнаними гімнами, а пісня "Старі фотографії", мабуть, у кожного з нас асоціюється з дитинством, добром та миром".
"Твоя творчість завжди була в плеєрі і точно ніколи нікуди вже не дінеться... якщо мені хотілось почути щось до болю ріднесеньке, "свою мову", свою душу, свої думки, свій світ, я обов'язково співала разом з тобою... і буду надалі..."
"Нехай тобі там буде добре. Дякую, ти крутий (свідомо вживаю теперішній час, бо в пам'яті ти будеш жити вічно)".
ххх
Легендарного українського музиканта Андрія Кузьменка, за побажанням батьків та дружини, поховають сьогодні (5.02.2015) на Брюховицькому цвинтарі (у селищі поблизу Львова, де живуть його батьки) у родинному склепі Кузьменків.
Раніше на сайті Львівської міської ради повідомляли: "За бажанням рідних, похорон у Брюховичах – лише для сім'ї. Таким є рішення родини. Усіх шанувальників музиканта просять до нього прислухатись".
На завершення хочеться додати, що для кожного періоду в житті й для кожного настрою є "свій Скрябін", під пісні якого можна прокрутити усі спогади. Тож дякуємо тобі, Кузьмо, за твою творчість, щирість і чесність! Для українців ти житимеш у кожній ноті твоїх безсмертних пісень.
Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час жалобної акції у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар