Як ми вже повідомляли, 30 січня ц. р. Ковельський міський голова Олег Кіндер виступив із звітом про підсумки роботи у 2014 році перед представниками міської громади.
Сьогодні публікуємо звіт про діалог між мером міста і присутніми у залі засідань Будинку рад, який відбувся після завершення доповіді, в ході якого були дані відповіді на запитання, які цікавили людей.
Свій виступ Олег Кіндер почав з інформації про долю будинку по вулиці Ватутіна, 70/б, будівництво якого в силу різних причин не можуть завершити впродовж кількох останніх років. Він, зокрема, сказав:
– В грудні 2013 року будівництво першої секції житлового будинку було завершено. Сьогодні проблемним питанням залишається будівництво другої секції будинку. Для закінчення будівництва необхідно більше 10 мільйонів гривень. Наразі маємо лише мільйон.
Стосовно фінансування цього об'єкта з Державного бюджету, то отримали відповідь голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, у якій йдеться про те, що за дорученням Голови Верховної Ради України для відповідного реагування Комітет звернувся до Прем'єр-міністра України та міністра фінансів України. Тож чекаємо офіційної відповіді на це звернення.
Петро М'якота: – Чи заплановане у 2015 році будівництво школи та дитсадка в районі вулиці Ватутіна?
Олег Кіндер: – Ми неодноразово зверталися до Ковельської райдержадміністрації з приводу спільного вирішення цього питання. Вже маємо деякі напрацювання. Перспектива є, але це будівництво має вестися на основі співфінансування.
Галина Лічман: – У звітній доповіді називалися суми коштів, виділених на допомогу воякам АТО. Але ми так і не знаємо, куди пішли ці кошти?
Олег Кіндер: – Кошти витрачено на придбання бронежилетів та касок. Ці та інші речі передано безпосередньо територіальному батальйону. Хотів би підкреслити, що ми працюємо відкрито і волонтерів не поділяємо на групи, а намагаємося співпрацювати з усіма громадськими організаціями. На всі запити, що стосуються допомоги, стараємося реагувати оперативно, в силу наших можливостей. Нещодавно, зокрема, організували супровід пораненого бійця до Кракова.
Анна Лисакова: – Дякуємо пану меру за надане Центру допомоги 51-й бригаді приміщення, а також за сприяння в оформленні закордонних віз і проведенні ексгумації, оперативне вирішення інших проблем. Ми працюємо за різними напрямками, і прикро було чути від окремих виступаючих, що у Центрі просто сидять "дівчата за комп'ютерами". Вони працюють дуже напружено, навіть без вихідних, все тримають на контролі.
Олег Кіндер: – Ще раз наголошую, що мова іде не лише про Центр допомоги 51-й бригаді. Всі працюють і всім – спасибі. Ми теж не стоїмо осторонь. Нещодавно до нас безпосередньо звернулися мінери. Ми закупили для них спеціальні бронежилети. Хто звертався – нікому не відмовлено.
Людмила Кобченко: – Чи будуть виділятися кошти на ремонт школи мистецтв по вул. Відродження, 12/а?
Олег Кіндер: – Так. Заплановано 150 тисяч гривень.
Юрій Шлюєв: – 2015 рік буде надзвичайно важким для ковельчан. Росте безробіття. Зарплати залишаються на рівні минулих років. При цьому вводяться додаткові податки, один з яких – на нерухоме майно. Чи передбачені пільги для фізичних та юридичних осіб?
Олег Кіндер: – На сесії міської ради розглядалося дане питання, прийнято відповідне рішення. Проводяться розрахунки. Це – громіздка робота, тому нові податки, коефіцієнти згідно із Законодавством увійдуть в дію з 1 січня 2016 року. На відміну від інших міст, ми максимально намагалися врахувати інтереси ковельчан.
Сергій Котік: – У 2014 році рішенням сесії виділено земельні ділянки під індивідуальну забудову по вул. Подколоднова та інших, які "прилягають" до водосховища. На цій території часто проводилися спортивні змагання, улітку відпочивали дорослі та діти. Хотілося б, аби міська влада знайшла можливість ці наділи повернути у власність громади.
Олег Кіндер: – Стосовно тринадцяти земельних ділянок по вул. Зеленій та вул. Шевченка, то рішення про їх надання під садибну житлову забудову було затверджене сесією міської ради від 29. 01. 2009 року.
З приводу земельних ділянок по вул. Подколоднова, то ми повернемося до цього питання і постараємося, в міру можливості, переглянути прийняті рішення.
Сергій Котік зауважив, що окремі депутати міськради ухилялися від поїздки на Майдан. З приводу цього до діалогу долучився секретар міськради Михайло Гетьман. Він запевнив, що ця інформація недостовірна, оскільки сам особисто формував групи "майданівців", опікувався їх перебуванням в Києві. Не треба забувати, що частина людей їхала на Майдан своїм транспортом.
Оксана Сачук: – Сьогодні часто звучить інформація про те, що робиться у Ковелі для вирішення проблеми з дошкільними навчальними закладами. Однак, вона таки існує, адже сьогодні не просто влаштувати дитину в дитячий садок, бо місць на всіх не вистачає. Чи є можливість вийти з цієї ситуації?
Олег Кіндер: – У минулому році міська влада приділяла велику увагу розбудові дошкільних навчальних закладів. Так, в ДНЗ № 1 відкрито чотири нові групи, по одній додатковій групі з'явилося ще у трьох дитсадках.
Триває реконструкція дитячого садочка № 14 у мікрорайоні "Ковельсільмашу", на що у 2014 році було освоєно півмільйона гривень. Цей об'єкт є пріоритетним для влади цьогоріч. До 1 вересня плануємо відкрити чотири групи з перспективою відкриття в цьому дошкільному закладі ще чотирьох груп. У нас є співпраця з народним депутатом України Степаном Івахівим. При позитивному вирішенні питання 99% дітей міста будуть забезпечені місцями в дитячих дошкільних закладах.
Начальник управління освіти міськвиконкому Віктор Бичковський доповнив, що у 2014 році із 1331 дитини, які потребували перебування в дитячих садочках, забезпечено 1000. У 2015 році ця проблема буде розв'язана повністю.
Голова ВГО "Комітет громадського спротиву" Микола Печенюк повернувся до питання індивідуальної забудови біля водосховища: "Є проблема – вирішуйте, – наголосив він. – Що стосується волонтерства, то всі жінки працюють гарно. Зараз ми об'єднуємося з Ковельським, Шацьким, Ратнівським та іншими районами й координуємо свої дії.
Пане голово, приходьте до нас, і ви побачите нашу роботу. Я нещодавно повернувся з Дебальцевого та Вуглегірська – там справді важко. І ми повинні діяти скоординовано, єдиним волонтерським рухом й допомогти воякам всім, чим можемо".
Представники батьківського комітету міського центру "Спорт для всіх" дякували владі за підтримку і разом з тим просили влаштувати штучне футбольне поле в районі "Ковельсільмашу".
Олег Кіндер запевнив, що така допомога у 2015 році спортсменам буде надана.
Висловили подяку мешканці вул. Старицьких, а з ними – члени кооперативу "Мрія-Ковель" владі та особисто депутату міської ради Святославу Степанюку за влаштування каналізації. Разом з тим їх цікавить питання асфальтування цієї вулиці.
Олег Кіндер: – Вулиця важлива, вона – із автобусним сполученням. У поточному році буде зроблено щебеневе покриття. При наявності коштів проведемо часткове асфальтування.
Не лишилася без уваги і проблема утилізації твердих відходів.
Олег Кіндер нагадав про те, що наприкінці 2013 року інвестувати будівництво сміттєпереробного заводу у Ковелі бралася фірма "Марконі". Але цей вигідний для міста проект не вдалося реалізувати, зважаючи на думку налаштованої проти групи ковельчан, очолених одним із депутатів міської ради. Тож сьогодні це питання залишається відкритим. Наразі триває пошук інвестора. Тому запрошуємо до співпраці. Якщо у когось є пропозиції – подавайте їх виконавчому комітету, і вони обов'язково будуть розглянуті.
Володимир Кравчук: – Багатьох ковельчан цікавить доля військового госпіталю та військової частини (так званий "купол") і житлового містечка, яке розташоване там.
Олег Кіндер: – Міська рада неодноразово зверталася до Президента України та міністра оборони України з проханням про передачу військового госпіталю у власність міста, де, за пропозицією депутатів міської ради, можна було б облаштувати реабілітаційний центр для воїнів АТО, використати його в інших цілях. На звернення Ковельської міськради Міністерство оборони у свій час відповіло, що у них на цей об'єкт "свої плани".
Стосовно військового містечка, то ця проблема існує з 2011 року. Військове містечко знаходиться на території Дубівської сільради, і тут теж немає порозуміння. Зауважу, що на ремонт житлового фонду необхідно майже вісім мільйонів гривень. Міська рада була готова взяти на баланс це житло за умови проведення реконструкції за кошти Міноборони або безпосередньо з Державного бюджету. Однак цих коштів держава теж не виділяє.
А от мешканці вул. Подколоднова наголосили ще й на тому, що на території госпіталю та поблизу його збираються сумнівні компанії, палять кострища і там "відпочивають" ночами. До того ж, на березі ростуть аварійні дерева, які загрожують безпеці людей, особливо – дітей.
Олег Кіндер: – Щодо зрізання аварійних дерев, то на "чужій" території ми згідно із Законом не маємо права цього робити. Охороняти госпіталь теж мають військові. Ми направимо лист у відповідні інстанції щодо охорони об'єкта і наведення там порядку.
На запитання: "Чому відмовлено у встановленні пам'ятного знака на честь Небесної Сотні на майдані біля міськради?" присутні отримали такі відповіді і пропозиції.
Олег Кіндер: – На громадських слуханнях дане питання обговорювалось. Було прийнято рішення назвати центральну площу міста на честь Героїв Майдану, а пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанувати пам'ятником Борцям за волю України, який буде споруджено на бульварі Лесі Українки.
Ігор Прокопів: – Конкурсна комісія теж підтримала таку ідею, зазначивши, що доречно об'єднати всі трагічні та героїчні сторінки нашої історії і встановити один пам'ятник борцям за волю і незалежність України.
Переможцем конкурсу на кращу скульптурну композицію стала Олена Цьомик.
Микола Вельма, голова громадської ради: – Найоптимальнішим варіантом, який задовольнить всіх, на мою думку, буде встановлення пам'ятної меморіальної дошки на стіні Будинку рад, на якій варто вказати, що площа названа іменем Героїв Майдану.
Міський голова погодився з цією пропозицією.
Микола Силюк: – Чому вулиці Холмську, Мечникова та інші перекопують після проведеного асфальтування?
Олег Кіндер: – Такі випадки мають місце. Коли на суміжній вулиці проводиться нова забудова і мешканці звертаються з проханням про підключення газу або водоканалізації до діючої мережі, то ми не маємо права відмовити. При цьому дозвіл видається тільки тоді, коли замовник надасть договір з ремонтною організацією на відновлення пошкодженого полотна вулиці.
Не обійшлося і без звинувачень на адресу міського голови, який, на думку М. Силюка, нетолерантно висловлювався про підприємців, громадських активістів та пресу, яку називав "жовтою".
Олег Кіндер: – Є люди, які чують те, що хочуть чути. А якщо сказано не так, як хочуть, то просто перекручують фрази. Що стосується образи підприємців, то її не було, бо коли вони декілька років тому "штурмували" приймальню міськради у зв'язку з приїздом харківського "ринку", то я лише попросив заспокоїтись й пройти в зал засідань для того, щоб домовитись. З громадськими активістами, які налаштовані конструктивно, ми співпрацюємо і будемо співпрацювати. Щодо "жовтої" преси, то вона, на жаль, є. Її творці і видавці не прагнуть до об'єктивності.
Сергія Панасюка цікавили причини звільнення керівників відділу фізкультури і спорту, комунальних підприємств, РЖКП-2, "Ковельводоканалу" та КП "Добробуту".
Олег Кіндер пояснив, що він толерантно ставиться до всіх працівників апарату міськвиконкому, тим більше — до керівників комунальних підприємств. Начальники відділу фізичної культури та спорту звільнилися без будь-якого тиску на них, за власним бажанням. Це їх особисте право. Сьогодні вони успішно працюють в інших організаціях.
Не обійшлось в ході діалогу й без полемічних виступів присутніх. Вони були викликані, наприклад, словами міського голови про те, що окремі політичні активісти піаряться і є "лже-патріотами". Не дотримуються правил громадського порядку, роз'їжджають вулицями міста позашляховиками без державних номерів і, буває, порушують правила дорожнього руху.
Представник ГО "Правий сектор" Андрій Римарчук не погодився із цими висловлюваннями міського голови. З його слів, дійсно, автомобілі по місту їздили, але були використані для ротації. Зараз всі автомобілі знаходяться в зоні бойових дій на Сході. Щодо порушень правил дорожнього руху, то для їх припинення є ДАІ.
І знову – запитання із залу:
– Безкоштовний проїзд пенсіонерів у 2015 році передбачено?
Олег Кіндер: – Так. Все лишається на рівні минулого року.
– Залізнична лікарня до складу МТМО буде передаватися?
Олег Кіндер: – Залізнична лікарня не буде входити до структурних підрозділів Ковельського МТМО, яке сьогодні в повній мірі забезпечує ліжко-місцями та медичним обслуговуванням мешканців Ковеля та Ковельського району. Доля залізничної лікарні в даний час вирішується на рівні профільних міністерств та обласної влади. Яке буде остаточне рішення, поки що невідомо. Міська влада робить усе можливе, щоб врахувати інтереси і залізничників, і громади, працює робоча група. До її складу увійшли представники обласної державної адміністрації та обласної ради, міської влади, керівництво лікарні.
Заради об'єктивності слід зауважити, що, окрім критики і зауважень, було висловлено немало подяк міському голові та його команді за проведену роботу та побажань на майбутнє.
Так, за дорученням мешканців вулиці Модеста Левицького Леонід Стернічук сказав:
– Шановний Олег Олексійович! В 2014 р. дорожньо-будівельними організаціями міста були виконані роботи з прокладання зливової каналізації і влаштування асфальтного покриття по вул. М. Левицького – від залізничного переїзду до вул. Окружної. В даний час є можливість нормально проїхати по вулиці.
Дуже дякуємо за Ваш особистий вклад і контроль за виконані роботи 2014 р. Просимо виділити кошти і завершити роботи по будівництву тротуарів і продовжити ремонт вул. Окружної до вул. П. Мстислава.
На нашій вулиці влаштоване вуличне освітлення до залізничного переїзду. Ми були б дуже вдячні, коли б освітлення зробили до кінця вулиці (район "П'ятихаток").
Олег Кіндер: – Ремонт вашої вулиці буде проведено в міру наявних коштів в бюджеті. Для освітлення вулиці встановимо кілька ліхтарів.
Однак були й незадоволені діяльністю деяких служб міськвиконкому. Так, пані Парфьонову не задовольняють відповіді з приводу її скарг на неякісний, як вона вважає, ремонт будинку по вул. Смирнова, 4 над її квартирою.
Микола Печенюк висловив зауваження з приводу пасивності окремих депутатів міськради. Там, де депутат не дбає і не вникає у проблеми свого округу, — і дороги не відремонтовані, і освітлення несправне тощо.
Також висловлювалась претензія до керівництва управління водопровідно-каналізаційного господарства "Ковельводоканал" щодо неправомірності і необ'єктивності перевірок окремих об'єктів, які споживають воду.
Мешканці вул. Короленка висловили прохання про влаштування твердого покриття на їхній вулиці.
Із цих та інших питань міський голова дав роз'яснення та доручення відповідним службам, а також пообіцяв в подальшому працювати над їх вирішенням.
Після того, як діалог з громадою був завершений і ведучий Ігор Прокопів подякував присутнім за увагу, при виході із зали засідань міської ради виникла штовханина. З'ясувалося, що група осіб, одягнутих у камуфляжну форму, декотрі з яких мали на обличчях так звані "балаклави", хотіла завершити захід показовою "сміттєвою люстрацією".
Однак із їхніх задумів нічого не вийшло, оскільки охоронці громадського порядку діяли чітко. Цікаво, що сміттєзбірник, який стояв біля входу в Будинок рад, був, напевно, не ковельський – принаймні комунальники міста таких не використовують. Пізніше "Правий сектор" розповсюдив заяву, що це було "останнє попередження владі"…
ххх
Отож, звіт міського голови відбувся, але попереду справ до вирішення дуже багато. І тут велика роль належить громадськості, спираючись на яку, міська влада спроможна вирішити більшість проблем, які перед нею стоять у 2015 році.
Звіт підготували
Анатолій ВОЛОДИМИРЕЦЬ, Валентина ОЛІЩУК.
Залишити коментар