Того серпневого дня Сонце було напрочуд щедрим: дарувало тепло садам, де достигали соковиті плоди, балувало малечу своїми грайливими промінцями, зазираючи в їх оченята, потопало в озері серед лісів, віддаючи йому сповна свої турботу, ласку й ніжність.
Село Зелене відзначало свій черговий «день народження». Гамірно, весело й жваво було ще з самого ранечку. Треба все встигнути, скрізь побувати.
Біля сільського будинку культури, що в центрі села, дітвора розважалась на атракціонах, поряд проходили спортивні змагання. Як-то кажуть, кожному було чим зайнятись.
А вже після обіду місцеві жителі, гості, представники влади району й області, окремих структурних підрозділів зібрались на урочисту частину.
Вступними словами відкрили її ведучі. «Моє село – моя родина», – лунало у їх віршованих зверненнях.
Дівчата в українському вбранні за традицією вручили керівникам району коровай. Всіх інших в залі також пригостили запашними шматочками хліба, який символізує добробут і щедре життя.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх. Іван Євдокимович побажав громаді сіл Зеленого та Волі- Ковельської добра, благополуччя та процвітання.
Своїм концертним номером доповнили святкову й урочисту атмосферу в залі наймолодші мешканці села – вихованці дитячого садка «Веселка».
Голова районної ради Петро Якубук теж прибув на урочистість з нагоди Дня села. «Нехай у кожен дім прийдуть щасливі події», – адресував своє привітання людям Петро Григорович.
Народний аматорський ансамбль «Срібниця» (с. Соловичі Турійського району) час від часу дарував в залі музичні зичення.
Ведучі нагадали окремі сторінки з історії села – від його виникнення і до теперішнього становлення.
Від учасників свята учні школи поклали квіти до пам’ятного знака воїнам 175-ої Уральсько-Ковельської стрілецької дивізії, які визволили Зелене у 1944 році.
Слова вдячності адресувались тим землякам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
В перервах між виступами гостей та концертними номерами Сергій Мулярчук розважав публіку гуморесками. Задушевно звучали пісні у виконанні дуету «Райдуга» (Світлана Осокіна та Оксана Мулярчук). Учениця школи Яна Собко теж подарувала односельчанам пісенне вітання.
Історію села творять люди, які своєю самовідданою працею служать громаді. Саме їм висловили слова шани та вдячності.
З щирими побажаннями звернувся до присутніх настоятель Свято-Покровської церкви отець Віктор.
Хвилиною мовчання вшанували й тих, хто відійшов у Вічність, але пам’ять про яких – жива.
Зеленський сільський голова Володимир Дригуля душевно і тепло вітав односельчан: «З кожним роком людей в Зеленому та Волі-Ковельській все більшає, а, значить, живе село», – наголосив він. Володимир Карпович побажав сільській громаді миру, злагоди й любові і вручив подяки тим, хто постійно бере участь в організації свят.
Подарунками з нагоди Дня села відзначили багатодітні сім’ї, найстарших і наймолодшого жителів, іменинників, молоде подружжя Богдана та Людмили Котиків й ті пари, які прожили разом більше 50 років.
Село, особливо літньої пори, потопає в зелені садків, буяє в квітковому різнобарв’ї. А садиби стають все чепурнішими і чепурнішими. Тому найкращих і найошатніших виокремили з-поміж інших.
Народні майстрині, вироби яких прикрашають багато виставок, отримали нагороди і подяки з рук сільського голови. Це – Людмила Лук’янчук, Галина Гладишук, Антоніна Назарук.
Депутат районної ради (фракція «ВО «Батьківщина»), голова обласної асоціації фермерів і селян-одноосібників Віктор Лук’янчук теж вітав зеленців із святом. Представник Волинського благодійного фонду «Патріот Волині» Галина Гас піднялась на сцену, щоби нагородити окремих жителів села цінними подарунками.
Після урочистої частини, уже на вулиці, усі бажаючі мали змогу переглянути концертний виступ-вітання від мистецької групи «Патріот Волині». Циганський ансамбль «Терна Рома» теж став приємним дарунком до свята.
Тим часом у фойє будинку культури бажаючі мали змогу помилуватися фотосвітлинами із житейських буднів села, полотнами народних майстринь. Серед них – і роботи Олени Мартинюк.
Свято продовжувалось. Розігрувалась святкова безпрограшна лотерея, супер-призом в якій став плазмовий телевізор, наданий Волинським благодійним фондом «Патріот Волині». Щасливим його власником стала Юлія Фесь.
Гостей пригощали кулішем та солодко-терпкою «кавунівкою». Дорослі й діти брали участь в конкурсах.
Гарно провели спортивні змагання судді – Марина Шматюк, Олександр Паровенко, Олександр Реган.
«Торгівля ще тільки почалась, але люди вже метушаться», – поділилися враженнями місцеві підприємці Алла та Віталій Пителі.
«Гарна організація самого свята, і для дітей багато розваг», – зазначила у розмові із журналістами Ганна Ткачук, яка прийшла на святкування разом із онучкою Катрусею.
Надворі потрохи сутеніло. Але люду не меншало. Лунали романтичні акорди циганських мелодій. Ледь прохолодне повітря додавало ще більшої бадьорості та сили.
Особлива вдячність за організацію і проведення свята – Зеленській сільській раді, приватним підприємствам та підприємцям. Вони постійно виступають спонсорами заходів, що стосуються життя громади і самого села. Це – ТзОВ «Турія», ТзОВ «ОлШе», МПП «Надія», ТОВ «Юкон-Продтрейд», ПрАТ «Ковельські ковбаси», ТзОВ «Ідея».
Когорту підприємців представляють Микола Печенюк, Лариса Веніславська, Ігор Пініс, Любов Якимчук, Ігор Чашук, Юрій Ярмолюк, Микола Паливода, Петро Добиш, Наталія Кашуба, Віктор Була, Юрій Вижовець, Лев Баглик, Петро Смаль, Микола Крощук, Петро Задачин, Олена Лисакова, Володимир Повар, Ганна Зайцева, Віталій Михальчук, Геннадій Кіндер.
Активну позицію в благодійницьких та меценатських справах займають ковельські районна рада і райдержадміністрація, депутати обласної ради.
Усім, хто долучився до хорошої справи на благо сільської громади, – велика шана й подяка.
…Хочеться, щоб на селі було побільше таких гарних подій, адже саме тут, в сільській глибинці, ми по-справжньому можемо розгледіти багату культурну спадщину наших прадідів, торкнутись духовної сили минулого.
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКАХ: під час святкування Дня села.
Фото з архіву будинку культури с. Зеленого.
Залишити коментар