Підприємство ТОВ "Волинь-Кальвіс" — одне з успішних в Україні.
Сьогоднішня наша розмова — з його керівником, головою організації роботодавців Ковеля Анатолієм Понікарчуком.
— Анатолію Мироновичу, скажіть, який найголовніший чинник стабільності економіки, а заодно — роботи підприємства?
— Думаю, що найголовнішою складовою успіху є мир. Заради мирного майбутнього п'ятеро хлопців з нашого підприємства воюють в зоні АТО, і ми їм виплачуємо зарплату. Двоє працівників в даний час мобілізовані до Збройних Сил України.
Нещодавно виготовляли "буржуйки" і переправляли нашим воякам. Днями "варили" захисні решітки для бронетранспортерів. Допомагаємо, в міру можливості, сім'ям тих, хто служить. Ми переконані: мир — запорука стабільної економіки й успішного життя.
— Успіхи виробництва в цілому вагомі?
— Виробництво твердопаливних котлів різних модифікацій у нас збільшилось на п'ятнадцять відсотків у порівнянні з минулим роком.
— Дехто стверджує: мовляв, ваші котли конструктивно "застарілі". Що скажете на це?
— Так може говорити людина непрофесійна і абсолютно некомпетентна. Конструкція наших виробів відповідає сучасним європейським стандартам. Коефіцієнт корисної дії — теж на рівні світових показників. Більше того, наш котел дозволяє автоматизувати подачу твердого палива і регулювати температуру, навіть коли ви знаходитесь далеко за територією домівки.
— На ринку котлів ви не одні. Працюють успішно житомиряни та й інші виробники. Витримуєте конкуренцію?
— Житомирський завод "Крігер" є серйозним виробником, але ми випускаємо котли малої та середньої потужності, а житомиряни — великої, і таким чином на ринку котлів нам комфортно.
І знову ж таки ні за якістю, ні за економічністю, ні за технічними характеристиками наші вироби нічим не поступаються.
— Що б Ви порекомендували для облаштування домашнього опалення?
— Для обігріву будинку площею 100-150 м2 потрібні невеликі котли, вартість яких складає від 10 до 18 тис. грн. Все залежить від рівня оснащеності. Якщо площа житла сягає 300 м2, то відповідно і ціни вищі: 18-30 тис. грн.
— Ціна виробу "прив'язана" до долара?
— Від цього нікуди не дінешся. Але ми стараємося стримувати ціни. Посудіть самі: якщо долар за останні півроку подорожчав втричі, то вартість котла — всього на 60 відсотків.
— Поклавши руку на серце, скажіть щиро, чим вигідніше опалювати житло — газом чи, наприклад, дровами?
— Однозначно — дешевше дровами, якщо річне використання газу не перевищує 2500 м3. Більше того, газ постійно дорожчає. З іншого боку, ви маєте клопоти із заготівлею палива, закладкою його в бункер котла, а ще ж попіл, який необхідно виносити.
Але, попри все, якщо хочете мати надійне та дешевше тепло взимку — варто переходити на тверде паливо. Зрештою, це державна програма з енергобезпеки.
— Ваші спроби стати підприємством, яке виробляє і продає тепло, успішні?
— Ідея не нова. На базі ПТУ-5 та ліцею № 7 ми втілили пілотний проект в життя. Вигода обопільна. Навчальний заклад отримує якісне тепло за доступними, нижчими за загальноміські, цінами.
Ми виробляємо тепло на своїх котлах і маємо відповідний дохід.
— Географія замовлень котлів широка?
— На сьогодні — це Ковель, Луцьк, Хмельницький, Тернопіль, Харків, Одеса, Миколаїв та інші. В переважній більшості наші споживачі — підприємства теплоенергетики.
— Ви — голова організації роботодавців Ковеля. А скільком людям забезпечуєте робочі місця?
— На підприємстві працює 105-110 чоловік. Але із збільшенням замовлень кількість працюючих може зростати.
Не все в роботі буває легко і просто. Торік у лютому-березні у нас зменшилась кількість замовлень. Ми вимушено розширили випуск запчастин для агротехніки. Роботу не тільки вдалося стабілізувати, але й збільшили валовий продукт.
— А якщо хтось налагодить доставку котлів з-за кордону на наш ринок?
— Ми не боїмося. Наші котли конкурентоздатні і дешевші. А імпортні великої потужності взагалі будуть на 30-40 відсотків дорожчі за рахунок доставки та відповідного мита.
— Перспективи нормальні?
— За однієї умови: коли настане мир.
Розмову вів
Анатолій СЕМЕНЮК.
НА ЗНІМКАХ: у виробничих цехах ТОВ “Волинь-Кальвіс”; продукція підприємства.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар