Білин відзначив “день народження”
Як душа заболіє думками
Про усе, що давно відцвіло,
Я вернусь польовими стежками
Пригорнутись до тебе, село.
Ми тут виросли й помисли чисті
Понесли у життя від землі.
Ми не стали своїми у місті,
Ми серця залишили в селі.
Кожне місто чи село мають свою давню історію, традиції та звичаї. Білин є тим населеним пунктом Ковельського району, минуле якого багате і цікаве, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління. Свій «день народження» село святкує напередодні величного державного свята — Дня Незалежності України.
Сонячного і серпневого дня поважні жителі села, молодь та гості поспішали в центр села, адже там відбувалось головне дійство свята. Святкове, в національних кольорах оформлення імпровізованої сцени і вулиці, традиційна, але через свою автентичність щоразу цікава й неповторна виставка старовинних вишиванок, домотканих ряден, обладнані місця для різноманітних конкурсних виставок, тематичне музичне оформлення створили піднесено-урочисту атмосферу.
За доброю традицією гості свята оплесками вітали жителів кожної вулиці, які на святково прибраних підводах, у вишитих сорочках, з запашними короваями, спеченими місцевими майстринями з нового врожаю, з’їжджались з усіх куточків села, аби позмагатись у виконанні української пісні, кулінарній майстерності, щирості та гостинності.
Але настав час займати місця і насолоджуватись святковим видовищем. «Україна моя синьоока» — таким музичним твором народний аматорський гурт «Родина» відкрив офіційну частину святкування. Привітати своїх односельчан та гостей свята з Днем незалежності України та з Днем села на сцену вийшла обраниця місцевої територіальної громади сільський голова — Ольга Василівна Лисюк. Вона побажала усім мирного неба, благополуччя, достатку та гарного настрою
Цінують у селі Білині родинні традиції, шанують історію, ветеранів війни та праці, а тому ведучі свята згадали поіменно всіх, хто творив минуле і творить сьогодення. Добрі слова линули на адресу воїнів-афганців, ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Відома не тільки на Ковельщині Тетяна Відник співала для них пісню «Помолімося Богу», а Сашко Шевчук та Іван Воробей збадьорили всіх музичним номером «Сонце, вставай». В селі Білині живуть працьовиті і небайдужі люди, всі вони є патріотами своєї землі, люблять і шанують свою малу батьківщину та людей, що тут проживають, а тих, кого із земляків уже немає, присутні вшанували хвилиною мовчання.
Багато гостей прибуло цього дня до Білина. Не оминув своєю увагою білинців і голова Ковельської районної ради Ігор Верчук. У вітальному слові Ігор Васильович зауважив, що на білинській землі живуть надзвичайно працьовиті і щирі люди, в яких з діда-прадіда закладені любов до праці, до рідної землі. Та неможливо не закохатися, не прикипіти серцем до цього неповторного куточка Ковельщини, сповненого героїчних сторінок історії. Але в усі віки безцінним скарбом села були люди, їх добрі справи і відкрите гостинне серце.
Душевно, тепло та з трепетом в голосі говорила про своє рідне село корінна білинка, заступник голови Ковельської районної ради Галина Коляда: «Куди б не закидала нас доля, ми завжди повертаємось в рідне село. Воно найкраще, хай не маємо ми розвинутої інфраструктури, ні нової школи, ні садочка, та найбільший скарб – це наші люди, бо ніде так не співають, як в Білині, ніде так не працюють, як у нас, і ніхто так не любить свою Батьківщину, як ми. Найбільшою нашою гордістю є молоді патріоти, наші захисники. Ми маємо гордитись тими, хто полишив рідні домівки, дітей, дружин і пішов захищати незалежність нашої держави від ворога”.
Далі Галина Степанівна, голова районної ради Ігор Верчук, перший заступник голови Ковельської РДА В’ячеслав Сидорук вручили медалі «За мужність» відважним воїнам, захисникам Батьківщини, жителям Білинської громади: Роману Хороших, Роману Шевчуку, Сергію М’якоті, Дмитру Кузьмичу. А ще Галина Степанівна низько вклонилась усім учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції за їх ратний подвиг та подарувала їм годинники.
Жителі села та гості свята стоячи аплодували воїнам нового часу: Івану Абрамчуку, Андрію Макарчуку, Андрію Нагалюку, Миколі Федосюку, Роману Кудинчуку, Олександру Устимуку, Роману Лемешуку, Миколі Дмитруку.
В свою чергу, Білинський сільський голова Ольга Лисюк виголосила кожному захиснику Вітчизни подяки від Білинської територіальної громади, засвідчила свою повагу усім особисто та побажала міцного здоров’я, миру та спокою. Зі щирими привітання до своїх односельчан звернувся директор СТзОВ «Білинське» Володимир Глущук, який похвалився хорошим врожаєм, запевнив, що цей рік білинці будуть із хлібом, а кращим працівникам вручив відзнаки та грошові винагороди.
Святковий концерт набирав обертів. Радо вітали гості дитячий фольклорний гурт «Журавлик» та їх пісню «З нами в серці Україна». Окрасою свята став виступ фольклорного гурту «Калинонька» з піснями «Волинь моя, квітуча сторона», «Соловейко тьох та тьох». Продовжили концерт виступи кожної з вулиць. Так, гурт із вулиці О. Наконечного співав «Молодички» та «Над полями, над нивами». А зведений гурт із вулиць Лісова, 40-років Перемоги та О. Некрасова вітав односельчан піснями «Любив козак п’ять молодичок», «Копав, копав криниченьку». Радували в цей день гостей свята місцеві аматори сцени: Анна Повх — з піснею «Лише у нас на Україні», Тетяна та Микола Відник — «Ти мене сповила, колискову співала», Оксана Сидорук — з піснею «Це край, де я родилась і живу». Софія Федосюк виконала пісню про Україну, декламували свої вірші Анна Хилюк та Людмила Борисюк.
Справжньою «родзинкою» білинського свято стало відзначення та нагородження жителів села у різних номінаціях. Серед них — як зовсім молоді пари, так і з сімейним «стажем» понад 50 років, а також багатодітні та матері-героїні.
Можна сказати, що на одному подиху минув час святкового концерту. Та будь-яке свято не буває без подарунків. Так, голова районної ради Ігор Верчук подарував Івану Абрамчуку — учаснику АТО путівку для відпочинку із сім’єю на озері Світязь. А дитячий вокальний гурт «Калинонька» поїде до аквапарку у Кобрин (Білорусь) — подарунковий сертифікат діти отримали із рук Галини Коляди.
В ході свята відбувались спортивні змагання, ігри та розваги для дітей і дорослих. Діяла виїзна торгівля, а всі бажаючі мали можливість посмакувати козацьким кулішем. Знову ж кожна вулиця презентувала з піснями свої смачні страви, пригощала ними, ще й у торбу давала.
На завершення концертної програми сільський голова Ольга Василівна подякувала тим меценатам і спонсорам, які зажди активно долучаються до проведення подібних свят. Це, насамперед, місцевий підприємць Микола Спичак, депутат Ковельської районної ради Богдан Конопацький, директор місцевого сільськогосподарського підприємства Володимир Глущук та інші.
l
Ось таке воно, село Білин — один із населених пунктів великої України.
Любімо свою малу батьківщину, цінуймо її і неодмінно, в подумках і в щоденній праці повертаймося до неї. Нехай пульс часу збережеться в цій зустрічі, стане звітом нащадкам і водночас мудрим словом до них, порадою і заповітом, як берегти ту землю, на якій народився, живеш і працюєш.
Оксана БІЛИНЕЦЬ.
НА ЗНІМКАХ: під час свята у Білині.
Фото з архіву автора.
Як душа заболіє думками
Про усе, що давно відцвіло,
Я вернусь польовими стежками
Пригорнутись до тебе, село.
Ми тут виросли й помисли чисті
Понесли у життя від землі.
Ми не стали своїми у місті,
Ми серця залишили в селі.
Кожне місто чи село мають свою давню історію, традиції та звичаї. Білин є тим населеним пунктом Ковельського району, минуле якого багате і цікаве, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління. Свій «день народження» село святкує напередод
Залишити коментар