Найбільша кількість пожеж припадає на спекотні місяці року, хоча горіння торфу можливе за будь-якої температури повітря. Це призводить до негативних наслідків, адже знищується цінність земель, задимлюються великі території, а в разі ускладнення – можуть опинитися в зоні лиха і люди.
В понеділок, 10 вересня ц. р., у відділ цивільного захисту м. Ковеля та Ковельського району Територіального управління МНС України у Волинській області (начальник Олександр Капець) надійшло повідомлення про те, що на території Скулинської сільради виникла пожежа на торфовищі.
В зв’язку з надзвичайною ситуацією була створена оперативна група, яка виїхала на місце події.
Рятувальники обстежили площу загоряння торфовища. За початковою версією, вогонь охопив 5 гектарів землі. Рятувальна бригада визначила розмір та інтенсивність загоряння. До ліквідації пожежі було залучено пожежну техніку, зроблені підрахунки щодо придбання необхідної кількості паливно-мастильних матеріалів.
Оперативно зреагували на тривожний сигнал в райдержадміністрації. Не зволікаючи, перший заступник голови райдержадміністрації, голова районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Борис Андріюк виїхав на скулинське торфовище, щоб разом з рятувальниками долучитися до заходів локалізації пожежі. На той момент вогонь охопив майже 2 га землі.
За попередніми даними, на гасіння пожежі слід було використати близько однієї тонни 200 літрів дизельного пального та 300 літрів бензину.
-- Паливно-мастильні матеріали необхідно було закупити «із запасом», — пояснює Борис Андріюк, який впродовж тижня тримав на контролі роботи з ліквідації пожежі. – Це потрібно для того, аби рятувальні роботи проходили безперебійно, адже торфовище могло загорітися знову.
В зв’язку з надзвичайною ситуацією скликали позачергову сесію Скулинської сільської ради, на порядок денний якої було внесено питання щодо виникнення надзвичайних ситуацій на території Скулинської сільради. За одностайним рішенням депутатів вирішено спрямувати 20 тисяч гривень із місцевого бюджету на придбання паливно-мастильних матеріалів. Також була внесена і підтримана пропозиція використовувати їх в залежності від потреб закупівлі пального, адже в такому разі залишок невикористаних коштів залишиться на балансі сільради.
Для того, щоб ліквідувати пожежу на торфовищі у Скулині, бригаді МНС-ників, відповідальним працівникам райдержадміністрації знадобився майже тиждень. За цей період було вжито усіх можливих заходів, аби вогонь не розповсюдився на цій території.
Ще добу після проведених робіт рятувальники чергували на місцях виникнення пожежі, аби запобігти повторному загорянню торфовища.
І тільки у суботу, 15 вересня, близько 22.00 год. рятувальна техніка була забрана з місця пожежі.
Ось із такою надзвичайною ситуацією МНС-никам довелося зіткнутися напередодні свого професійного свята — Дня рятівника, яке в Україні відзначалося 17 вересня.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час гасіння пожежі на скулинському торфовищі; на сесії сільської ради у Скулині виступає Олександр КАПЕЦЬ.
Фото з архіву райдержадміністрації.
Залишити коментар