Ковельському медичному коледжу-70
РОКИ СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА ВИЗНАННЯ
(Докладніше читайте у номері газети за 14 квітня ц. р.).
У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій день народження, своя біографія, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.
Ювілей – перехрестя минулого, теперішнього і майбутнього. Сьогоднішній вік коледжу – це 70 років з часу заснування, помножених на долю кожного, кому медична школа стала Alma mater.
Оскільки засіяна нива має заколоситися, а посаджене дерево дати плід, так і розпочата з Божого благословення сімдесят років тому попередниками справа підготовки медичних спеціалістів продовжується, бо має благородну мету і несе в собі найважливіше – турботу про Людину, збереження найціннішого, що вона має, – життя.
Природа не терпить застою, тому кожен, хто самовіддано виконав свою працю, сьогодні є частиною славетної історії медичної школи. І ми, нинішнє покоління, продовжуємо її.
Коледжу виповнюється 70. Багато це чи мало? З погляду історії – то лише мить, для навчального закладу – це пора розквіту, а з погляду людини – довгий відтинок часу, упродовж якого кілька поколінь викладачів самовіддано торували нелегкий шлях підготовки медичних працівників: це тисячі і тисячі лекцій, семінарів, екзаменів, це більше 10 тисяч випускників, які разом з дипломами отримали путівку в життя.
Протягом усіх цих років, і, особливо останнього десятиліття, утверджувався незаперечний авторитет закладу.
Нелегкими були часи становлення. Далекий 1946-ий. В країні розруха, голод. Проте мирне життя поступово налагоджується. І ось в місті — важлива подія: згідно з наказом Волинського облздороввідділу від 17 квітня 1946 року відкрито школу медичних сестер. Багато зусиль і здібностей довелось докласти першому директору К. П. Дідковському, щоб організувати навчальний процес.
У 1948 році відбувся перший випуск учнів школи. Дипломи про здобуття фаху отримали 35 випускниць. В 1952 році Ковельську школу медсестер було перейменовано у фельдшерську. З 1954-го – вона реорганізована в медичне училище.
У період із 1949 по 1963 роки навчальний заклад очолювали І. М. Андрєєва, А. С. Іванова, В. С. Гуменний, І. М. Ковінєв. Кожен із них доклав чимало зусиль та розуму для становлення і розвитку навчального закладу й медичної освіти на Ковельщині. Серед тих, хто 20 і більше років щедро примножував здобутки училища, були Г. О. Самарина, Г. С. Редькіна, Н. Г. Решетко, Г. Ф. Бондаренко, Г. Г. Вацак, О. К. Клінгер.
Впродовж 18-ти років працював директором училища Г.С. Макарчук, який свою роботу керівника закладу розпочав із поліпшення матеріально-технічної бази, удосконалення навчально-виховного процесу, добору та розстановки кадрів. Протягом всіх цих років він був мудрим наставником для своїх вихованців і незамінним порадником для колег.
Продовжувачем справи Григорія Сельвестровича стала Н. Ф. Петрук, яка постійно дбала про добрий морально-психологічний клімат в колективі, його стабільний розвиток.
З 1987 по 2009 рік очолювала заклад Н. А. Шнирьова. Наталія Анатоліївна вбачала залежність створення колективу майстрів педагогічної справи від особистого прикладу керівника, який повинен бути зразком педагогічної майстерності для своїх колег у навчанні й вихованні студентів.
ххх
Я очолюю заклад з березня 2010 року. Сьогодні в коледжі навчається 613 студентів. Підготовка здійснюється на базі 9 класів за спеціальностями: "Сестринська справа", "Лікувальна справа", "Фармація" та на базі 11 класів – "Акушерська справа". Функціонують на базі закладу і курси підвищення кваліфікації та спеціалізації медичних спеціалістів.
Гордість навчального закладу – педагогічний колектив. Показником високої працездатності його є той факт, що із 58 викладачів 21 – має вищу кваліфікаційну категорію, 11 – присвоєно педагогічне звання "викладач-методист", 5 – "старший викладач", 2 викладачі – кандидати медичних наук, 3 – здобувачі ступеня кандидата медичних наук.
Всіх їх об'єднують любов до своїх вихованців, високе почуття обов'язку, відданість справі, якій служать. Сьогодні коледж – це 6 навчальних корпусів, на базі яких функціонує 32 кабінети, 16 лабораторій, оснащених сучасним обладнанням, фантомами, предметами догляду за пацієнтами, мультимедіапроекторами, що використовуються студентами для відпрацювання практичних навичок.
Зусилля колективу спрямовані саме на підготовку не просто фахівця, який володіє вузькопрофесійними знаннями і навичками праці, а спеціаліста – діяча, соціально мобільну особистість, яка ум
Залишити коментар